30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 2 piva za volantem  (Přečteno 91755 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #45 kdy: 15 Ledna 2015, 18:30:42 »

ovšem bohužel zákon zachování hmoty nám praví, že do krve nakonec dříve či později dojde úplně všechen alkohol který si ústním otvorem do hlavy nalijete.

Ne tak docela.. část alkoholu se vyloučí jinak než do krve.
A asi by šlo nějak zablokovat vstřebávání alkoholu do krve a časem by se vyloučil všechen. Tak se léčí otrava metanolem.. otrávenému se dá alkohol který má stejný proces vstřebávání jako metanol, ale vstřebává se snáz.. takže se vstřebává alkohol a na metanol už nezbývá místo (tolik) a postupně se vyloučí.

Já myslím že se do krve dostane všechen a zpracovává ho enzym "alkohol dehydrogenáza" který ho zoxiduje na acetaldehyd (který je posléze změněn na acetát a vyloučen močí) enzymu není nekonečně mnoho a tak se i tak část alkoholu dostane do moči nezpracovaná. Problém metanolu je v tom že "alkohol dehydrogenáza"  z methanolu vytváří nebezpečný formaldehyd, což je silný jed působící mimo jiné na zrakový nerv, což může vést a vede k oslepnutí. Léčba metanolu etanolem pracuje na tom principu, že "alkohol dehydrogenázy" není v těle nekonečné množství a pokud si "může vybrat" tak raději požírá etanol než metanol.  Takže zaměstnáme-li ho dodtatečným přísunem etanolu nechá metanol na pokoji, ten přestane vyrábět nebezpečný formaldehyd, a ledviny mají čas na to odfiltrovat metanol do moči.



IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #46 kdy: 15 Ledna 2015, 19:04:59 »

pk202 má pravdu - viz http://poradna.adiktologie.cz/article/alkohol/farmakologie-etanolu/
Rychlost odbourávání je reakcí 0. řádu a je prakticky konstantní. Zpomalení vstřebávání pomocí jídla a tuků má pouze vliv na maximální koncentraci (dá se vypít více) a průběh odbourávání je rovnoměrnější (delší dobu stejně opilý). Případné umělé navýšení koncentrace enzymu by asi pomohla, ale nemuselo by to být moc příjemné vzhledem k nezměněné rychlosti odbourávání acetaldehydu.
Pro vlastní ovlivnění měření je výhodná předchozí hyperventilace (rychlé a hluboké výdechy a nádechy), tak aby se vzduch nestihl obohatit alkoholem z krve a vytlačil se z plic mrtvý objem, který je parami obohacen. Dá se tak výsledek srazit až na polovinu.
Obvzlášť vhodné je dýchat jak pes mezi měřeními, potom je odchylka měření zaručeně mimo 10% toleranci. Na obsah v krvi to ale vliv prakticky nemá. Doporučuji si vyzkoušet. 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #47 kdy: 16 Ledna 2015, 12:14:52 »

Ty hluboký výdechy nádechy jsem aplikoval, když mě posledně chytnuli - pan opičák říkal, ať se nesnažím, že to na to nemá vliv... 
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #48 kdy: 16 Ledna 2015, 12:28:37 »

Ty hluboký výdechy nádechy jsem aplikoval, když mě posledně chytnuli - pan opičák říkal, ať se nesnažím, že to na to nemá vliv...

A co měl říkat jiného?  ;)
Překvapilo by vás snad, kdybyste zjistil, že lhal?  ::)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #49 kdy: 17 Ledna 2015, 14:07:03 »

A co měl říkat jiného?  ;)
Překvapilo by vás snad, kdybyste zjistil, že lhal?  ::)

Samozřejmě jsem jeho keci ignoroval a dál si pěkně zhluboka dýchal a ve finále jsem na druhý pokus nadýchal rozdíl asi 13 procent oproti prvnímu a na základě toho to ouřad zastavil. Takže jen dýchejme :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #50 kdy: 18 Ledna 2015, 02:20:59 »

.... ve finále jsem na druhý pokus nadýchal rozdíl asi 13 procent oproti prvnímu a na základě toho to ouřad zastavil. Takže jen dýchejme :-)

1. Gratuluju bylo by možné postnout hodnoty ?
2. Mám dětinskou radost z toho že blb, kterej vám říkal že to nepomůže nejen že evidentně nečetl návod k Drageru (tam je tohle zrychlené dýchání zmíněné a zakázané) ale i evidentně neuměl počítat a nevšiml si toho rozdílu nebo neznal vlastní interní předpisy, jinak by Vás hnali na krev.

BTW: Naskýtá se otázka, zda když jim poslušně nadýcháte do Drageru a oni si všimnou že je tam ten rozdíl větší než 10%, tak jestli je Vaše povinost podrobit se navíc ještě odběru krve. 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #51 kdy: 18 Ledna 2015, 22:44:28 »

No bylo 0,49 a 0,42
IP zaznamenána

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #52 kdy: 21 Ledna 2015, 21:18:30 »

Zdravím, tak jsem jim poslal dopis o podjatosti a oni mi odpověděli toto...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #53 kdy: 22 Ledna 2015, 13:42:11 »

Nevadí, předpovídatelné, námitka účel splnila.

Jelikož úřad sám tvrdí, že naměřená hodnota byla pod hranicí pozitivity a vychází pouze z přiznání ke konzumaci před fízly, nemá šanci na úspěch, ale přesto nepochybuji o tom, že dříve či později vydá rozhodnutí o vině  :)
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #54 kdy: 22 Ledna 2015, 15:06:00 »

Nevím, jestli úřad nepoučit o procesní chybě, o námitce se rozhoduje usnesením, včetně poučení, tahle odpověď je právně neúčinná - tzn.
trvá námitka podjatosti.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #55 kdy: 22 Ledna 2015, 15:22:29 »

Nevím, jestli úřad nepoučit o procesní chybě, o námitce se rozhoduje usnesením, včetně poučení, tahle odpověď je právně neúčinná - tzn.
trvá námitka podjatosti.

a protože trvá, rozhodnutí bude co....? :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #56 kdy: 22 Ledna 2015, 16:04:32 »

Musí vydat usnesení krom případu, kdy k námitce nepřihlédnou - zde neudělali ani jedno, tohle je jakési neformální, mimoprocesní vyřízení, které zákon samozřejmě nepřipouští. Dále tam také chybí poučení o opravných prostředcích. Ale vzhledem k tomu, že o odvolání bude znovu rozhodovat kraj, nepředpokládám, že by tento odvolací bod uznal, maximálně by to mohl být podnět k doživotnímu zaujetí pozice mrtvého brouka :D To eventuální rozhodnutí se shodí na neprokázání samotného skutku, tady ta omáčka nebude hrát žádnou roli.
IP zaznamenána

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #57 kdy: 22 Ledna 2015, 19:32:54 »

Možná je to divný, ale fakt jsem zvědavý s čím příjdou. Asi s ničím novým. Tipuju na toho mrtvýho brouka.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #58 kdy: 22 Ledna 2015, 20:49:18 »

No, navíc mně se na tom tzv. odmítnutí podjatosti právě líbí ta kouzelná věta: „…neboť jste …… o zainteresovanosti správního orgánu na vybírání pokut prokazatelně věděl…“. Jestli se nemýlím, tak touto větou právě úřad prokazatelně přiznal, že je zainteresován na vybírání pokut.
Když ne kdykoliv před tím, tak o podjatosti úřadu nyní není naprosto žádných pochyb a je možné už jen na základě tohoto stížnost podat znovu s doplněním důkazů o podjatosti orgánu.  ;D
IP zaznamenána

sano

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:2 piva za volantem
« Odpověď #59 kdy: 25 Února 2015, 20:59:25 »

Tak po dlouhý době mi přišlo psaní z MÚ, takže až to vyzvednu dám to na fo´rum. Sano
IP zaznamenána