30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto  (Přečteno 4739 krát)

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« kdy: 12 Května 2019, 12:07:11 »

Ahoj.
V listopadu 2018 jsem prekrocil rychlost na dalnici a byl jsem ztotoznen (167 kmh), dostal jsem body a pouceni, ze 12 mesicu musim sekat latinu. Byl jsem ztotoznen (Superb dalnicni policie, hned me zastavil). Nyni jsem mel pujcene auto od kamarada (vezl jsem ho na letiste) a on ho mel pujcene jako nahradni vuz ze servisu. Prisla vyzva na adresu servisu o prekroceni rychlosti v obci o 20 a vice (mene nez 40 kmh+ prekroceni). Ztotoznen na miste nikdo nebyl. Servis na zaklade vypujcni smlouvy urcil jako ridice kamarada, ktery ale v dane chvili neridil. Jak postupovat dal? Kdyz prijde odpustek bez bodu, tak je to bez problemu a zaplati se, predpokladam ale ze nyni jiz dorazi kamaradovi trestne body a pokuta. Muze se odkazat na osobu blizkou a nasledne zaplatit jen zaslanou pokutu? Tusim ze ve spravku je to 2500-5000 Kc. Predpokladam, ze kdyby nasledne urcil me, tak prijdu o RP.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2019, 12:18:30 »

Jaká výzva přišla autoservisu (tj. provozovateli vozidla)? Výzva k uhrazení určené částky a nebo výzva k podání vysvětlení?

Kamarádovi ještě nic nepřišlo? Tak ať počká co přijde a následně zásilku převezme poslední den lhůty.

Určitě by bylo nevhodné, abyste se k řízení přiznal Vy (zákaz řízení za recidivu, body, pokuta) nebo kamarád (body, pokuta). Když se SO nepodaří prokázat přestupek konkrétnímu řidiči (stačí když se řidič nepřizná), půjde to zpět za provozovatelem (pokuta). Záleží pak samozřejmě na vztahu kamaráda a servisu.
« Poslední změna: 12 Května 2019, 12:32:07 od Číkus »
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2019, 12:35:35 »

Kamaradovi zatim nic a ma datovou schranku, takze predpokladam, ze poslou tam a bude “prevzata” dorucenim.

Servisu prisla vyzva co posilam v priloze (skryte udaje). Se servisem nema nijak dobre vztahy, ale dle vypujcni smlouvy se servisem nesmi vozidlo komukoliv pujcit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2019, 12:49:12 »

Jo tak ono to je v Praze a ještě od státních fízlů? To jsou dobré zprávy. Jelikož to posílá PČR, je velice pravděpodobné, že se nejedná o změření automatizovaným zařízením používaným bez obsluhy, takže se stačí nepřiznat a nemůžou ani na provozovatele.

Tak vyčkejte, co kamarádovi přijde do DS, bylo by dobré (ale ne nezbytné), aby se nepřihlásil zbytečně brzo, ale až 10 dní od notifikace. Pak sem dejte anonymizovanou verzi.


IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2019, 13:41:40 »

Tak výzva již kamarádovi dorazila. Protože měl ale vozidlo od servisu půjčené na firmu, tak dorazila tato výzva na firmu a vyzvala jí k určení řidiče. Jak postupovat dál?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2019, 13:56:56 »

Kamarádovi dorazila výzva provozovateli motorového vozidla?
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2019, 14:04:07 »

Vozidlo bylo servisem pujceno firme. Nejdrive dorazila vyzva servisu jako provozovateli, ten urcil probajimatele (firmu), tu ted vyzvala PCR touto vyzvou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #7 kdy: 14 Května 2019, 14:10:15 »

Firmě, která si vozidlo pronajala (ale není provozovatelem), dorazila výzva provozovateli vozidla?
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #8 kdy: 14 Května 2019, 14:11:37 »

Ano. Tak jak jsem nahral. Prvni vyzva co jsem sem daval dorazila servisu (ten je realne provozovatelem) druha vyzva (nahral jsem dnes)dorazila firme a ta neni provozovatelem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #9 kdy: 14 Května 2019, 14:21:55 »

Já bych tedy nechal servis ať dělá co uzná za vhodné a firma může dopis vesele ignorovat, neboť není provozovatelem vozidla.

Ale v podstatě v tuto chvíli je skoro jedno, firma může udat Helmuta, udat někoho jiného, udat Humla, odmítnout udat řidiče, napsat, že neví, kdo řídil... tady skoro nejde udělat chyba.
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #10 kdy: 14 Května 2019, 14:25:35 »

Muze se firma tedy napriklad otocit na osobu blizkou a odmitnout tak sdelit jmeno ridice? V pouceni na zaver je totiz uvedeno, ze pokud by nevedel provozovatel kdo vozidlo ridil, tak je to az za 100 tis. Hrozi pak po odkazani se na osobu blizkou pak nejaka pokuta? At uz servisu ci firme?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #11 kdy: 14 Května 2019, 14:29:30 »

Firmě nehrozí vůbec nic a co se týče servisu, tak jsem pochopil, že jak ten dopadne Vás nezajímá.
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #12 kdy: 14 Května 2019, 14:36:13 »

Jde mi o to, aby pripadnou pokutu provozovateli (servisu)pak servis na zaklade vypujcni smlouvy nechtel vymahat po firme.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 025
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #13 kdy: 14 Května 2019, 14:39:05 »

To bez znalosti znění výpůjční smlouvy asi nevyřešíme.
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Opakovane prekroceni rychlosti-pujcene auto
« Odpověď #14 kdy: 16 Května 2019, 12:30:59 »

Jeste jeden dotaz. Vozidlo mela pujcene firma xxx s.r.o.

obávám se, že uvedenou výmluvu na osobu blízkou v tomto případě Policie ČR nepřijme, protože právnická osoba standardně nemá osobu blízkou. Dříve sice judikatura dovodila, že ano, jenže nový občanský zákoník různost výkladů odstranil a definoval osobu blízkou u právnické osoby v § 22/2 NOZ, kde to omezil na případy „ochrany třetích osob tam, kde zákon stanoví podmínky nebo omezení pro převody majetku, pro jeho zatížení nebo přenechání k užití jinému mezi osobami blízkými“. Netýká se to tedy dopravních přestupků.

Napada me varianta, ze firma na vyzvu odpovi, ze vozidlo sverila jednateli (kamarad) a ten odmita vypovidat, protoze sveril vozidlo osobe blizke, ale nevim jestli to vubec jde.
IP zaznamenána