30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze  (Přečteno 10646 krát)

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #15 kdy: 26 Dubna 2019, 19:02:17 »

boha jeho tady v tom state fakt nemuze byt nic jednoduse...fakt uz nevim jak jsem ji zrizoval,az se dostanu k papirum tak mrknu
auto na ico nebylo
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #16 kdy: 26 Dubna 2019, 19:20:25 »

Stačí se do ní přihlásit, mělo by to tam být vidět.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #17 kdy: 26 Dubna 2019, 21:58:53 »

Typ schránky:
Podnikající fyzická osoba

takze predpokladam ze jsem v haji..tak tohle me fakt nenapadlo...
tzn pro dalsi pripady nabehnout na postu a zridit dalsi datovku?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #18 kdy: 26 Dubna 2019, 23:40:00 »

No na doručování to neuhrajete. A ano, asi si na další akce založit.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #19 kdy: 27 Dubna 2019, 10:50:06 »

Sice to bohužel nepomůže v případu, ale pro založení 2. schránky FO není třeba chodit na poštu, stačí poslat žádost z první datovky (osobně vyzkoušeno).
https://www.datoveschranky.info/zakladni-informace/zrizeni-datove-schranky-na-zadost
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #20 kdy: 27 Dubna 2019, 14:56:42 »

Stejně bych to na to nedoručení zkusil uhrát a proti exekuci bych se odvolal. Horší to být nemůže.
IP zaznamenána

Wolferine

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #21 kdy: 30 Dubna 2019, 14:50:03 »

no nic, napsali me ze nemam datovku na rodne cislo
pak mi teda do datovky poslali exekucni prikazy..... nicmene na adresu mi nci nedorazilo pred exekuci ci jak to zaplatit...coz jsme jim vytkl ale co uz,holt to tentokrat zaplatim a pouceni pro priste:/
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #22 kdy: 30 Dubna 2019, 19:19:10 »

Poučné vlákno pro všechny osvč... je to tedy hrozne a doufám že to poučení pro Wolferine nebude stat ranec. Nicméně napadá mě otázka, co opačně, jsem osvč ale mám datovku na FO, doručí mě úřad věci ohledně osvč?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #23 kdy: 30 Dubna 2019, 20:05:39 »

Měli v tom bordel. Poslední dobou se zdá, že se ukáznili. Já mám od samého počátku dvě DS. Jedna byla k nalezení když jste vyhleávali v pořadí "Jméno Příjmení" a druhá zase obráceně "Příjmení Jméno - firma", takže záleželo na ouřadovi jak se vyhledávání zmocnil :)
Pravidelně v tom býval bordel a psali mi zprávy z PSSZ a VZP i OZP zprávy pro OSVČ do datovky FO jí jim odpovídal z datovky PFO a oni odpověděli jednou do PFO jednou do FO jak jim to přišlo pod pazouru. Před cca dvěma lety už i všichni komunikují jak mají výhradně do PFO
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručení do datové schránky, úřad stejně jedná a bere peníze
« Odpověď #24 kdy: 30 Dubna 2019, 20:26:48 »

tomasmaladd: Probíráno zde opakovaně. Nikdo s jistotou neví, jak správně má úřad postupovat, tj. mj. jak poznat, do kterého typu DS písemnost patří (u mnoha úkonů to není vůbec jednoznačné), co dělat, když osoba daný typ DS nemá, ale má ten druhý atp. Autoritativně vyřešené jsou jen některé dílčí otázky, např. že i zde platí princip materiálního doručení, tj. když se do DS adresát přihlásí a prokazatelně se tak s písemností seznámí, je doručeno i pokud odesílající orgán zvolil špatný typ DS.

Z pozice občana je jediné racionální řešení - když už má fyzická osoba jakoukoliv DS, ať už dobrovolně, nebo jí je nějaká zřízena ze zákona (advokáti, daňoví poradci, do budoucna se uvažuje o dalších profesích), měla by si založit i ostatní relevantní typy. Tj. v tom nejtypičtějším případě kdokoliv s přiděleným IČO ať nemá buď nic, nebo jak FO tak PFO.
IP zaznamenána