30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec  (Přečteno 5173 krát)

Petr.1993

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Dobrý den, projížděl jsem před želeniční přejezd mimo obec rychlostí 80-90 kilometrů za hodinu a nevšiml jsem si policisty s trojnožkou (byl schovaný na protější straně silnice mezi řepkou na poli a dopravní značkou). Přes tenhle přejezd jezdím denně několikrát a nikdy jsem zde měřit neviděl. Ze směru kterým jsem jel je vidět na obě strany trati kolem kilometru a na přejezdu svítilo bílé světlo. Auto je psáno na jiného člena rodiny.
Na místě jsem zastaven nebyl, takže očekávám, že domu dorazí dopis o udání řidiče.

Ještě dodám, že jsem na 99 % jel nepřipoutaný, jak se posuzuje toto? Jako další správní řízení, pokud to je z radaru vůbec znatelné?

Jak se posuzuje překročení na přejezdu, stejně jako mimo obec? Tedy odebrání řp hrozí až od 99 kilometrů za hodinu? Nemám žádné body a byl by to můj první přestupek za volantem.
Ještě se chci zeptat, jestli se rychlost měří přímo na přejezdu, nebo někde během vzdálenosti 80 metrů mezi přejezdem a značkou a31c.

Děkuji za odpovědi.
« Poslední změna: 27 Dubna 2019, 15:30:13 od Petr.1993 »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2019, 15:37:19 »

Nepanikařte předem.

Přijde-li provozovateli výzva k určení řidiče od PČR, bude ji provozovatel ignorovat.

Přijde-li provozovateli výzva k určení řidiče od správního orgánu, může provozovatel odpovědět "V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat vysvětlení v této věci".
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2019, 15:40:18 »

Řidič nebyl ztotožněm, takže odebrání ŘP nehrozí ( pokud Vás nenapráská rodinný přítel)

Zbytek je třeba asi vyčkat co příjde, zajistit spis a říct to majiteli auta, abyste se sesynchronizovali.  MOžnáměřil, možná kontroloval pásy. Osobně si myslím, že pokud je přejezd mimo obec tak platí to co jste napsal - až od 50 km/ h při překročení.

Nicméně neznám nikoho na světe, kdy by takto zpomaloval už u značky. Měl jste asi smůlu no :)

IP zaznamenána

Petr.1993

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2019, 15:52:32 »

Dobře, rodinného příslušníka informuju, aby mi dal vědět, až přijde dopis a nic nedělal.
Jojo, smůlu jsem měl, jezdím přes ten přejezd z domova do práce posledních 5 let pravidelně a ani kolegové tam nikdy měřit neviděli :)

Tohle byl podle oblečení příslušník PČR, takže by měla výzva dorazit od PČR. Nebo se podle něčeho rozlišuje, kdo ji zasílá?

Díky za rady pánové :)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2019, 16:49:01 »

Jelikož měřil fízl a ne automat, tak to nemůže spadnout na provozovatele. Takže s fízlama se nebavit a úřadu odepřít výpověď dle LZPS a tím to skončí.
IP zaznamenána

Petr.1993

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2019, 20:41:59 »

Mrkef: Opravdu to funguje tak jednoduše? Jsem laik co se týče těhle věcí :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #6 kdy: 28 Dubna 2019, 10:02:09 »

Ano, pokud neuděláte chybu, nelze toto prohrát.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #7 kdy: 28 Dubna 2019, 13:37:41 »

Jelikož měřil fízl a ne automat, tak to nemůže spadnout na provozovatele. Takže s fízlama se nebavit a úřadu odepřít výpověď dle LZPS a tím to skončí.

 ::) ::) ::) sorry jasná, já zas automaticky v mozku spojil fakt - nestotožněn- zachycen automatem, i přes fakt že napsal 3x že jej změřil fízl :)
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2019, 15:16:54 »

Ano, pokud neuděláte chybu, nelze toto prohrát.
Na něm ale nezáleží, když není provozovatel. Jde o to, aby neudělal provozovatel chybu.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2019, 17:43:34 »

I když ho provozovatel nabonzuje, tak to popře. Jedině, že by provozovatel udal, že neví, kdo řídil.
IP zaznamenána

Petr.1993

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #10 kdy: 28 Dubna 2019, 18:51:17 »

Provozovatel mě nenabonzuje, už jsme se domluvili, je to člen rodiny, tak tomu věřím... jsme domluveni, že mi dá vědět, až něco přijde a budem řešit dál tak, jak tady píšete - napíše jim dopis, že odmítá sdělit, kdo řídil dle lzps a to by měl být konec.

Ještě se mi provozovatel ptal, jestli to v tomto případě funguje jako u automatických radarů, tedy, že se jenom zaplatí odpustek a řidič se nesdělí, tedy žádné body. Jde to tak i tady?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #11 kdy: 28 Dubna 2019, 18:55:31 »

Správně nelze, je ovšem klidně možné, že se úřad o cestu přes odpustek pokusí. Není však důvod nic platit ani udávat řidiče.  Případné řízení o správním deliktu při nesdělení řidiče by v žádném případě neustáli.
IP zaznamenána

Petr.1993

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #12 kdy: 29 Dubna 2019, 09:54:15 »

Ok, díky za info. :) Dám sem pak kdyžtak, až něco přijde.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #13 kdy: 29 Dubna 2019, 10:44:57 »

Ještě dodám, že jsem na 99 % jel nepřipoutaný, jak se posuzuje toto? Jako další správní řízení, pokud to je z radaru vůbec znatelné?
Jak se posuzuje překročení na přejezdu, stejně jako mimo obec? Tedy odebrání řp hrozí až od 99 kilometrů za hodinu? Nemám žádné body a byl by to můj první přestupek za volantem.
Ještě se chci zeptat, jestli se rychlost měří přímo na přejezdu, nebo někde během vzdálenosti 80 metrů mezi přejezdem a značkou a31c.

Co si tak zadat do googlu třeba heslo "rychlost na železničním přejezdu"?  - docela rychle vypadne zákon 361/2000, konkrétně § 28, odst. (3). Takže je to 50m před přejezdem a na přejezdu (pokud tam nebyla navíc značka P6)
Pokud tam fízl měřil a o 100 m dále nebylo inkasní místo, teoreticky mohl mít měřič v automatickém modu  - což se ovšem dozvíte  v milostném dopise, pokud ho úřad pošle.
Takže již poskytnutá rada - vyčkat a instruovat provozovatele je tou nejlepší.
IP zaznamenána

Petr.1993

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti na železničním přejezdu mimo obec
« Odpověď #14 kdy: 29 Dubna 2019, 19:32:01 »

Samozřejmě jsem to zkoušel najít, ale nikde jsem nenašel jasnou odpověď na to, jestli se překročení rychlosti na přejezdu mimo obec bere stejně, jako by tam přejezd nebyl, tak jsem se zeptal tady a za rady a informace všem děkuju :)
Kdyžtak se ještě ozvu, jestli něco přijde
IP zaznamenána