30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: stop and go v Blance  (Přečteno 3213 krát)

.qoyi

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 647
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #30 kdy: 13 Duben 2019, 21:31:26 »

Poprvé jel v levém pruhu popelář a na mé úrovni se začal vracet do pravého. Rychlost 70 km/h. Byl první den za volantem náklaďáku a o autech vpravo neměl ani tušení.

Co pomůže správná vzdálenost, když se člověk nevěnuje řízení a začne reagovat až těsně před střetem.

A autoškolu dělal jak, když byl jako popelář první den za volantem náklaďáku?  ;D Samozřejmě lidi chyby dělají a je to přirozené. Pokud jede někdo tak unavenej, že nevnímá svět kolem sebe, je chyba že vůbec jel (ikdyž chápu že to často jinak nejde). Pokud řidič náklaďáku první den vzal někoho v "mrtvém úhlu", je to samozřejmě chyba, ale naprosto běžná a začátečnická. Víceméně ani jeden z těch případů (dle uvedeného nástřelu) není o tom, že by někdo nebyl schopný ovládat vozidlo.

Samozřejmě je něco jiného, když jezdí někdo denně ve stavu kdy nevnímá svět kolem sebe a nebo když to popelář každej den pošle bez zrcátka do jinýho pruhu.  :D

Asi sem moc tolerantní, ale už jsem se dostal snad do všech zmíněných situací (a to z obou stran, jak ze strany přestupce tak ze strany ohroženého / omezeného).
IP zaznamenána
I blame the society ... the internet ...

motoosman

 • Příspěvků: 125
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #31 kdy: 13 Duben 2019, 22:03:38 »

S tím musím souhlasit. 
IP zaznamenána

asmodeus

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 475
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #32 kdy: 15 Duben 2019, 16:10:24 »

Oni ráno rádi shazují rychlost od Troji na 50, po sjezdu na Svatovítskou je pak 70. Je znát, že na té padině všichni jedou na sobě nalepení a když někdo nečekaně přibrzdí, tak se zákonitě musí stát to, co se stalo. Při 70 si lidé nechávají odstupy trochu větší.
IP zaznamenána

cyklista

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 334
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #33 kdy: 16 Duben 2019, 07:27:50 »

To by mě zajímalo, jestli někdo někdy měřil ČASOVÉ a ne délkové rozestupy, protože při nižší rychlosti by měl být ten délkový odstup úměrně nižší. Plus nebezpečné vlny při snižování rychlosti ze 70 na 50.
IP zaznamenána

Behemot

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 301
  • Zobrazit profil
  • HW World
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #34 kdy: 16 Duben 2019, 09:33:10 »

Neprotiřečí si voni nějak?

A autoškolu dělal jak, když byl jako popelář první den za volantem náklaďáku?  ;D … Pokud řidič náklaďáku první den vzal někoho v "mrtvém úhlu", je to samozřejmě chyba, ale naprosto běžná a začátečnická.

Jinak to je hezký, že každej občas dělá chyby, nicméně je rozdíl mezi občas někdo a mezi každej den davy. Plus pak tady nejsou chyby, ale záměrný účelový vymrdávky, třeba tady to sraní se někam, kam nemá co dělat (a bez blinkru, a i s ním to je pořád přestupek na jízdě v jízdních pruzních, ale todle nikdo nevymáhá, to není vražedná rychlost co zabíjí). Poslední dobou v něčem takovým jezdit je fakt maso, protože to je samej dement a lopata, jenom támdle jedou dvě vedle sebe.

Jinak souhlas s motoosman, v Pze a tunelech obzvlášť je tak hutná doprava, že na lopaty, co neumí ovládaj svůj píčovskej střep, tady fakt není místo. Naučte se s tím jezdit někde na parkovišťu a pak lezte do takovýho provozu. Nevím jestli větší sračka je něco, co chcípne v nízkejch otáčkách, nebo větší idiot člověk, kterej provozuje motor v rozsahu pod 1500. Páč sice to je kurvení motoru a chápu, že si výrobce kryje prdel, ale to může dělat stejně, jako to dělá s přetáčením - bude to logovat a při reklamaci to zákošovi omlátí o hlavu, že si to zmrvil von sám. Ale prostě ten motor musí furt jít, dokud nepadne někam pod volnoběh, protože přesně tydle kriticky nebezpečný situace to pak dělá. Pár motorama sem si prošel a ať to bylo cokoli, pod 1500 (a to mnohdy i na jedničku) to bylo nepoužitelný a netáhlo to absolutně vůbec. Na domácí tojotě časem padly volnoběžný otáčky na 600 (to podle mě teda není normální stav, i když vím, že pozdější motorizace už to tak mají standardně) a s tím se nedá ani rozjet, to nemá výkon ani na pohnutí s autem na rovince, takže člověk to musí napřed vytočit a pak se může rozjet. No na zabití. Pokud se to náhodou stane, tak nečekám na nějaký startovací procedůry a okamžitě to natáčím znova a pálím pod plynem dopryč, nebudu zdržovat ani čekat, až mě někdo nabere, jak tady mistr, co chrápe a pak si nevšimne, že kvůli němu se tam zbourala celá kolona.

Mě takovej krám někdo strkat, tak zcela jasně buď to nechá naprogramovat tak, aby se to chovalo jako normální auto (volnoběžný otáčky 900-1100, úsporu 0,3 l/hod. při popojíždění v kolonách, kde to stejně žere 15+/100, ať si strčí do prdele), nebo ho zpucuju tak, že to v životě neviděl, na pětníku se votočím a jdu jinam. To samý i jak mi vyprávěli týpci jak se dělá v Amazonu - todle na mě zkoušet, tak ten shitstorm neviděli, kreténi. Ať si tam menežment vyprdcanej, co todle šméčko vymejšlí, sám navlíkne ty skafandry na sebe a jde si po baráku tajtrlíkovat sám, nemám důvod ze sebe nechávat dělat píčuse, když se práce válí na ulici. A rozhodně nebudu todle hovno dál předávat všem nezúčastněnejm vokolo. Nebejt operátoři jako t4455 z bláta, tak je jasná zpětná vazba k výrobcům, co si mají strčit někam, jenže tady každej vohne hřbet a drží hubu a pak za něj trpí ostatní.

Zdá se mi, že politická korektnost dorazila i sem, každej je chudáček, co to neumí, je špatnej vyspinkanej, je tam první den, bláblá, tak se kolem něj má chodit po špičkách? Leda hovno, vážení, lidi chyby dělají, ale to neznamená, že je správně neoznačíme za debily a nebudeme vytvářet tlak na to, aby se zdokonalovali a chyby nedělali. Tím co předvádíte se naopak nynější stav prohlubuje, to je pozitivní zpětná vazba, a situace je každej den horší. Nalejme si čistýho vína, jsou jedinci, kteří prostě opravdu nemají na to (nemyslím, že nejsou ochotni, ale skutečně nejsou schopni) se naučit vozidlo ovládat tak, aby v nynějším provozu mohli fungovat. Když už systém, co si hraje na formalismus a to, že do provozu pouští jen operátory skutečně schopný, ve výsledku pak na silnici pustí skoro kohokoli, tak mají mít furt oni nebo jejich okolí soudnost (a ohleduplnost), a do toho provozu prostě nelézt. Kupodivu takoví ještě taky jsou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 915
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #35 kdy: 16 Duben 2019, 09:50:54 »

Moudrý člověk by měl umět rozlišit, co může změnit, a s čím se musí smířit. I kdybyste měl pravdu a silnice byly plné neschopných „operátorů“, vašimi zdejšími frustrovanými výlevy to nezměníte, a jestli navrhujete náležitě zostřit autoškolu, aby papíry dostali jen ti, kdo řídí aspoň tak dobře jako vy, taktéž nejste na správné adrese, zkuste kariéru na MD, BESIPu, ÚAMK atp. Pokud to psychicky nezvládáte, nejezděte, outsourcujte to někomu, kdo podobné potíže nemá - nebo udělejte to co všichni ostatní, naučte se předvídat a jezdit tak, aby jste tu džungli zvládnul, podle míry machrování to pro vás nemůže být problém.
IP zaznamenána

y1

 • Příspěvků: 45
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #36 kdy: 16 Duben 2019, 11:03:17 »

..... O domlouvátkách použitých k čemukoliv jinému než k sebeobraně si laskavě diskutujte jinde.....
Ono obecně, domlouvátka použitá jinak než k nutné sebeobraně mohou rychle změnit poškozeného v pachatele tr. činu. Viz ten inteligent co nějaké ženské vymlátil pěstí okénko, protože ho ohrozily při předjíždění. A najednou je viník té krizové situace bez trestu a původně poškozený, nyní ale agresor jezdí autobusem....
IP zaznamenána

opas

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 146
 • Carpe diem quam minimum credula postero.
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #37 kdy: 16 Duben 2019, 11:09:25 »

No hlavně může domlouvači jsou často přesvědčení že ten druhý se bude bát a on je jen defenzivní.

Tady pan expert se rozhodl vysvětlovat a skončil s průstřelem pánve a může být celkem rád k soudu nejel na vozíku.
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/moravskoslezsky/strelba-v-dopravni-zacpe-byla-nutna-uznala-policie/r~i:article:681751/
IP zaznamenána

Behemot

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 301
  • Zobrazit profil
  • HW World
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #38 kdy: 16 Duben 2019, 13:35:21 »


Autoškoly společně s hentěma komisařema nakonec dají každýmu, takže ten instrument je úplně k ničemu a může se rovnou zrušit i se všema papírama. Stejně je to dneska ze strany stádu nejvíc používaný jen jako vydírací páka na výživný.

Minimálně je na místě poněkud zdůraznit, že systém omlouvání kdejaké neschopné lopaty a to tuplem tady je zásadně špatně. To čím jezdí si každej vybírá sám a doufám, že eště není dneska diškriminacéé říct, že nemá právo přenášet na ostatní to, že to je křáp nebo s tím neumí jezdit a následně je omezuje nebo dokone vlivem toho vytváří krizový situace. A že jo, je to i vo tom autě, některý motorizace, se kterejma mám čest, není úplně snadný chcípnout puštěním spojky na jedničku zabržděný pouze ručkou (jsou schopný s tím pohnout i na volnoběh). Nějaký ty dnešní půllitry se třema turbama, pokud je to schopný chcípnout za jízdy, jak to proboha mohlo projít schválením??
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

opas

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 146
 • Carpe diem quam minimum credula postero.
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #39 kdy: 16 Duben 2019, 13:42:50 »

Milý Behemote,
máte v zásadě tři možnosti:
- můžete akceptovat že jezdí i dementi a že vychováváním jednoho dementa se nezmění ani tento jeden dement, natož ti ostatní. Řešením může být vozit kameru a za vhodné konstelace dementovi neuhnout a nechat si třeba spravit rezatý blatník.
- můžete vychovávat a časem skončíte na krchově, na vozíku nebo jen bez papírů. Stačí to jednou jedinkrát odhadnout špatně.
- můžete tady jen bohapustě pindat a dělat vlny a být celkem rychle degradován. Ono to totiž nikoho nedojme.
Howgh.
IP zaznamenána

swenak

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 384
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #40 kdy: 16 Duben 2019, 14:11:31 »

Sice si často myslím o lidech kolem to samé, co je popsánomv elaborátech nahoře, nicméně jsem si 100% jist, že to samé si nejednou myslí někdo o mně a někdy i poprávu. A i sám o sobě si to řeknu. Takže, kdož jste bez viny...
IP zaznamenána

Jenyk

 • Příspěvků: 326
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #41 kdy: 16 Duben 2019, 14:32:57 »

Jezdim po matce mest dost a tvrdim, ze se tu i ve fakt hustem provozu jezdi svizne, dobre a slusne. Zipuje se, neprasi se, lidi jsou vyjezdeni. Pokud ma nekdo jine zkusenosti, doporucim mu pohled do zrcadla a na to si napsat: "Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva".
IP zaznamenána

t4455

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 289
  • Zobrazit profil
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #42 kdy: 16 Duben 2019, 14:48:41 »

Bohemot - Až za život vystřidáte tolik aut jako já za tři týdny tak se s Váma o tom budu bavit, zatím mluvíte o něčem o čem nic nevíte. Operátora si nazývejte někoho jinýho, to že jezdíte starejma šunkama je váš problém nebo váš koníček. Nevím proč máte pořád zapotřebí všem vymlouvat nový auta a vnucovat jim svoje starý krámy. Ať si každý jezdí v čem chce, je vám do toho kulový.
IP zaznamenána

.qoyi

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 647
  • Zobrazit profil
IP zaznamenána
I blame the society ... the internet ...

Behemot

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 2 301
  • Zobrazit profil
  • HW World
Re:stop and go v Blance
« Odpověď #44 kdy: 20 Duben 2019, 21:17:39 »

Jezdim po matce mest dost a tvrdim, ze se tu i ve fakt hustem provozu jezdi svizne, dobre a slusne. Zipuje se, neprasi se, lidi jsou vyjezdeni. Pokud ma nekdo jine zkusenosti, doporucim mu pohled do zrcadla a na to si napsat: "Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva".
Ne, nezipuje se. Teda probíhá jakási parodie, ne správnej postup. Nevim co na tom mají změnit nějaký plky - to je fakt. Tak 4/5 operátorů se cpou do průběžnýho pruhu někde mezi 20-1000 metrů před místem, kde ten jeden pruh skutečně končí.

Svižně, to jako že ať jezdím s čímkoli, tak sem z prvního místa na zelenou na semtamfóru dycky bůhvíkde zatímco ti vokolo eště hledají jedničku? Že když dojíždím z daleka, tam už je půl dne zelená, stejně musím zastavit a znova se rozjíždět, protože to operátorům se signální soustavou ještě nepřeplo?

Jízda v jízdních pruzích, to už je škoda mluvit - i kdyby někde bylo 80 souběžných pruhů vedle sebe, tak tam pojede 80 idiotů vedle sebe rychlostí n-2 km/h (a pokud je oblouk zatáčky, tak budou zpomalovat a zrychlovat tak, aby furt jeli vedle sebe) i kdyby za nima v prvním pruhu zleva byla kolona třeba pět kilometrů.

t4455: pokud se to jejich ach tak moderní auto navenek projevuje tak, že to je horší, než auta z doby krátce po válce, zpomaluje to provoz, je to nevypočitatelný a tak to tvoří nebezpečný situace, tak se mě to teda kurva fakt hodně týká. Moje ach tak starý šunky jezdí naprosto bez problémů a naprostá většina operátorů je pro mě brzda (současně já nepřekážím v podstatě nikomu vyjma interceptorů u kterejch přece jen nejde na tak velkou vzdálenost na dálnici poznat, že jedou 160+ a tudíž se blíží tak rychle, že i z velké vzdálenosti dojedou velice brzo, a v moment kdy to je zřejmý dávám plnej a snažím se vypadnout co nejdřív tak, aby nemuseli nijak výrazně zpomalovat, ne jako páni teď jedu já a vy si všichni počkáte, protože já nebudu zrychlovat ani o metr za rok, protože proto). Zkuste si v palici trochu srovnat kolečka. No nic, čas začít se učit čínsky - tadle civilizace je skutečně odepsaná, většině stále nedochází, že dnešní leštěný prdy a technologická cesta zpět (stále větší řada výrobků je horší, než předchozí generace, a tato degradace se zrychluje) vede k tomu, že po polovině století se to tady překlopí na třetí svět a nastane chudoba.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek