30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modrá zóna - Praha 6  (Přečteno 7481 krát)

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Modrá zóna - Praha 6
« kdy: 09 Dubna 2019, 20:07:34 »

Ahoj,

tohle je můj první příspěvek a nejedná se již o aktuální problém.
Spíš by mě teď zpětně zajímalo, jak by se toto mělo řešit.
V době kdy jsem bohužel odpustek zaplatil jsem toto fórum ještě pořádně neznal.

U tohoto případu nyní zpětně vidím tolik možností, ale chci si je pro jistotu ujasnit.
Doplním ještě nějaké nezbytné časy:
přestupek se stal v den D
tato výzva sepsána D+47
z pošty info D+54
vyzvednuto D+56
nahlédnutí do spisu D+57

A teď bych prosil o ujištění, co vše jsem tehdy podělal:
  • jednalo se o turbo model?
  • nevyzvednuto v maximální možné době - hraje to nějakou roli?
  • vyzvednul jmenovec (ne provozovatel) - šlo uhrát na nesprávné doručení?
  • ve spisu časový rozdíl fotek byly jednotky minut (ale více jak 3) - šlo uhrát na zastavení?

Dodatečně si sypu popel na hlavu, ale správná taktika v tomto případě by byla jaká?

Díky o zpětné poučení a snad to někomu přístě pomůže.

K.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2019, 20:22:27 »

jednalo se o turbo model?
Nelze říci. To by záleželo na tom, co by následovalo po neuhrazení určené částky, zda výzva k podání vysvětlení (neturbo) a nebo příkaz (turbo). Ale protože byl odpustek (určená částka) uhrazen, už se nebude dít nic.

Citace
nevyzvednuto v maximální možné době - hraje to nějakou roli?
Obecně je výhodné využívat lhůty na maximum.

Citace
vyzvednul jmenovec (ne provozovatel) - šlo uhrát na nesprávné doručení?
Výhra byla vcelku jistá, ovšem nesměl byste zaplatit odpustek.

Citace
ve spisu časový rozdíl fotek byly jednotky minut (ale více jak 3) - šlo uhrát na zastavení?
Šlo.

Citace
Dodatečně si sypu popel na hlavu, ale správná taktika v tomto případě by byla jaká?
V podstatě stačilo vyčkávat a později zpochybnit doručení výzvy.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2019, 21:22:50 »

Pokud to jmenovec nejen vyzvedl, ale i zaplatil, tak by mohl zjistit, že to zaplatil omylem za někoho jiného a že chce peníze zpět.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2019, 21:27:34 »

přesně tak, odpustek má platit provoovatel, o jmenovci v zákoně řeč není.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2019, 21:31:58 »

Pánové, pokud máte pravdu, tak jste právě vynalezli dokonalý lék proti sprdeli. Jsem ale v tomto trochu skeptický.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #5 kdy: 10 Dubna 2019, 11:41:44 »

Lék to je, ale jen pro toho, kdo má jmenovce na stejné adrese a bydlí v rajónu takové pošty, která nekontroluje u zásilek datum narození adresáta.


BTW: Vždycky mi ty rodiče co dávali jméno po tátovi/mámě připadali bez fantazie, ale že se připravují na SPRDEL mi nedošlo :):):)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #6 kdy: 10 Dubna 2019, 18:29:10 »

Lék to je, ale jen pro toho, kdo má jmenovce na stejné adrese a bydlí v rajónu takové pošty, která nekontroluje u zásilek datum narození adresáta.

Můžete to zkusit i bez jmenovce.. peníze odešle ze svého účtu jiná osoba.. nejlépe když s vámi nebude mít oficiální spojitost.. a pak řekne že to byla jiná platba pro někoho jiného a bude je chtít zpátky.

A nebo ještě lepší taktika.. peníze odešle cizí osoba a později je pošle i provozovatel.. provozovateli to vrátí zpátky.. a pak to bude chtít vrátit i ta cizí osoba.


BTW: Vždycky mi ty rodiče co dávali jméno po tátovi/mámě připadali bez fantazie, ale že se připravují na SPRDEL mi nedošlo :):):)

To není jen SprDel.. dá se to použít i v jiných životních situacích.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #7 kdy: 10 Dubna 2019, 20:34:29 »

A nebo ještě lepší taktika.. peníze odešle cizí osoba a později je pošle i provozovatel.. provozovateli to vrátí zpátky.. a pak to bude chtít vrátit i ta cizí osoba.

To by stálo za to vyzkoušet. Klidně risknu to, že budu ta "cizí" osoba. Tak jestli někdo máte nějakej odpustek, nejlíp do pětikila, a chcete to zkusit, tak do toho jdu.
IP zaznamenána

gerim0

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #8 kdy: 11 Dubna 2019, 09:04:55 »

Pokud vím, tak se to tu už nějak řešilo. Odpustek zaplacen z jiného účtu a po cca roce se ozval majitel tohoto účtu, že se jedná o omylem zaslanou platbu (bezdůvodné obohacení) a zaslalo se mu to zpět a přestupek byl promlčen (myslím že to byl případ z Prahy).

Jediné co, tak člověk na to musí myslet cca rok. Pokud totiž zaplatí někdo odpustek za provozovatele a následně to odvolá, tak řízení může pokračovat dále. Alespoň tak si to já vysvětluji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #9 kdy: 11 Dubna 2019, 15:50:22 »

To by stálo za to vyzkoušet. Klidně risknu to, že budu ta "cizí" osoba. Tak jestli někdo máte nějakej odpustek, nejlíp do pětikila, a chcete to zkusit, tak do toho jdu.
Mohu poskytnout odpustky za 500, na poště jich na mne čeká několik. Předevčírem jsem na několik výzev udal řidiče.

Možná by to šlo kombinovat, udat řidiče i zaplatit odpustek.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #10 kdy: 11 Dubna 2019, 16:37:29 »

Mám dojem, že strategie postavené na zaplacení odpustku „omylem“, se tu už opakovaně probíraly, ale nikdy to nepřešlo z teorie do praxe. Asi to stojí za průzkum bojem, protože jako celý sprdel je i tato část úpravy naprosto zprasená - nejde o vykonatelnou povinnost, je to platba svého druhu, nic ani vzdáleně podobného nejspíš v právním řádu neexistuje, tak není vůbec jasné, zda se uplatní § 106(3) SprŘ. Lze ale předpokládat, že kolektivní úřednické vědomí dříve či později začne tvrdit, že jo, a objeví i § 165 daňového řádu ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #11 kdy: 11 Dubna 2019, 17:29:18 »

hh: pak lze uplatnit §165 odst 2. protože osoba zcela odlišná od provozovatele a která nebyla ani řidič zjevně žádný zájem plnit nemá a omyl je tedy zjevný.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #12 kdy: 11 Dubna 2019, 18:56:55 »

No právě že nelze, přečtěte ten odstavec celý. Podmínkou je žádost banky/pošty v den připsání platby - později to jde jen vznikl-li přeplatek a to je právě problém. Kdybychom připustili, že placení odpustku se řídí DŘ, bylo by potřeba si nějak z prstu vycucat, kdy a v jaké výši je taková „daň“ vyměřena, bez toho nelze říct, zda jde/nejde o přeplatek - jenže DŘ s peněžitým plněním pojatým nikoliv jako povinnost, ale pouze možnost, vůbec nepočítá, tedy výsledné řešení těžko odhadnout (pokud to ovšem k soudu jako první nedonese nějaké pako, které si jako modelový případ vybere naprosto průhlednou obstrukci, pak naopak lze výsledek odhadnout snadno).

Ohledně omylu - když se někdo „náhodou“ trefí do čísla účtu, částky i VS, tak to moc jako omyl nevypadá. Pro průzkum bojem by to určitě chtělo nějakou krycí verzi - např. předmětná výzva se opravdu nějak k plátci dostala, ale protože ji pořádně nečetl, nevšiml si, že není určena jemu, zaplatil omylem (neměl v úmyslu platit za provozovatele). Nebo plátce chtěl platit svůj odpustek (na stejnou částku stejnému úřadu) ale sekl se ve VS, najít 2 odpustky lišící se jen drobně ve VS, aby to bylo uvěřitelné, jistě nebude problém.
« Poslední změna: 11 Dubna 2019, 19:03:24 od hh »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #13 kdy: 11 Dubna 2019, 20:04:58 »

myslím to tak že vyzvedne jmenovec a zaplatí a následně zjistí že nebylo určeno jemu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Modrá zóna - Praha 6
« Odpověď #14 kdy: 11 Dubna 2019, 22:54:16 »

Společník tuhle platil účty, přehlédl se a omylem zaplatil ze svého soukromého účtu odpustek. Jelikož historie zlopověstné firmy jasně prokazuje skutečnost, že odpustky nikdy neplatí, je omyl zřejmý. Má teď firma povinnost společníkovi uhrazenou částku proplatit, nebo si ji má nárokovat jako mylnou platbu u SO?
IP zaznamenána