30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)  (Přečteno 8067 krát)

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #15 kdy: 04 Dubna 2019, 10:27:57 »

Pokuty jsou tedy docela likvidační pro chudáka, co jezdí nepojištěným autem, protože nejspíš je v takové životní situaci, že na povinné ručení nemá dost peněz.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #16 kdy: 04 Dubna 2019, 10:45:58 »

Nenapadá mě nějak mnoho horších činů, než provozování automobilu bez povinného ručení, čemuž odpovídá i moje ochota nějak radit.

Jen provozování nepojištěného auta bez dalšího takový problém není.. třebas policie to dělá legálně a asi bych to dovolil každému kdo má prostředky aby škody vypořádal sám.

To špatné je vyhýbání se náhradě škody.. a to se tady asi děje a tak tomu odpovídá i moje ochota nějak radit.

anonym77:
Ale přesto poradím aspoň tohle..
když už bych měl nepojištěné auto tak škoda 20 tisíc není tak zásadní jako hrozící sankce od úřadů.. jen za provozování nepojištěného auta hrozí pokuta až 40 tisíc a viníkovi nehody určitě zkusí přišít nějaký přestupek za který bude hrozit další pokuta.

Asi nejlepší řešení bylo poškozenému dát 20 tisíc ať na to zapomene.. ale na to už je asi pozdě.

Příběh o prodeji auta dalekému Helmutovi který auto nepřepsal a místo toho se odstěhoval a auto tu nechal (a hádám že osobně nic dosvědčit nepřijede) a autem dál jezdíte vy.. tomu asi SO věřit nebude.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #17 kdy: 04 Dubna 2019, 11:09:20 »

Kamiq: Prosím neblemtejte - úvahy, zda státem nařízené POV ano či ne, jsou ryze akademické, je to dáno evropským právem a i po hypotetickém vystoupení z EU by zrušení bylo politicky zcela neprůchozí. Dotyčný může být rád, že škoda je „jen“ 40k, což i s výpalným pro ČKP a pokutou pořád není likvidační, jde to i z mizerného příjmu v konečném čase splatit. Kdyby zrušil opravdu drahé auto nebo způsobil zranění s léčením v řádu milionů, je z provozovatele ve vteřině ekonomická mrtvola.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #18 kdy: 04 Dubna 2019, 12:43:10 »

Pokud s autem boural zapsaný provozovatel tak tvrzení že vozidlo už nebylo jeho každý prohlásí za účelové. S tím by šlo operovat pouze pokud by se s tím vysekal nějaký Sergej...
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #19 kdy: 04 Dubna 2019, 12:50:09 »

To je najednou moralizování. Je to státem uzákoněné stejně jako dopravní předpisy nebo bodový systém. Když už někdo není ovce a neplatí povinné ručení, tak mu začnete kázat o morálce?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #20 kdy: 04 Dubna 2019, 12:57:25 »

for Kamiq: Je zřejmé, že jste se za dobu svého působení pod všemi svými nicky, stále nezorientoval v základních pojmech tohoto webu. Dokladem toho je, že nalézáte souvislost - nebýt ovce = neplatit povinné ručení. To je skutečně kvalitní blemt.
« Poslední změna: 04 Dubna 2019, 13:23:08 od gumidos »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #21 kdy: 04 Dubna 2019, 15:56:57 »

Kamiq: Nejde o moralizování. Pokud jste tazateli ochoten poskytnout relevantní rady, jak se vyhnout pokutě za provozování nepojištěného vozidla, případně dalším veřejnoprávním následkům (např. riziku vyřazení z RV), tak s chutí do toho, nepředpokládám, že s tím by zdejší štamgasti měli problém.

Chcete-li jít dál a rozvíjet i strategie, jak uniknout civilněprávním nárokům ČKP (tj. regresu za provozovatele uhrazené škody a příspěvku nepojištěných), tak za mě taky OK - sice chápu, že tohle už někomu nemusí konvenovat, ale když nebudete jen blemtat cosi o ovcích, ale přijdete s něčím konkrétním, nikdo takové informace nebude cenzurovat. Přes čáru by bylo např. radit, jak postupovat vůči ČKP a poškozenému s cílem zkomplikovat či dokonce znemožnit mu domoci se efektivně náhrady jemu způsobené škody.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #22 kdy: 04 Dubna 2019, 19:20:18 »

gumidos - Já bych v tom problém neviděl. Pokud někdo jezdí bez pojištění vystavuje se riziku pouze on sám.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #23 kdy: 04 Dubna 2019, 20:30:53 »

Ale řešení přes ČKP je trošku komplikovanější, ne? K tomu si umím oředstavit, že poškozený o ČKP nemusí ani vedět. Známej před léty taky byl nabořen nepojištěným a snad to odnesl ze svého. A tehdy jsem ani já o ČKP netušil.
IP zaznamenána

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #24 kdy: 20 Července 2019, 07:34:34 »

Pokud by někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak s ČKP jsem se domluvil na jakémsi "smírném" řešení, zaplatil jsem 7000 Kč a zametlo se to pod stůl. Jsem rad, ze jsem za to nakonec ponesl všechny následky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #25 kdy: 20 Července 2019, 10:47:36 »

Zajímavé, jste ochoten sdělit detaily? Škoda tedy nakonec byla nižší než původně odhadovaná, nebo ji poškozený po ČKP neuplatnil? Nebo těch 7000 Kč vychází ze 1/3 v § 24(9) zákona 168/1999 Sb. plus příspěvek za dobu bez pojištění? Nechce se mi věřit, že by zrovna ČKP v zájmu hladkého vyřešení slevila ze svých zákonných nároků, je naopak pověstná tím, že se soudí ve velkém o bagatelní částky.
« Poslední změna: 21 Července 2019, 00:22:13 od hh »
IP zaznamenána

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #26 kdy: 20 Července 2019, 18:38:55 »

Dobrý den, přišel mi dopis, že po mně nakonec budou vymáhat jen třetinu škody + dobu za kterou vozidlo bylo vozidlo nepojištění, což bylo cca těch 7-8 tisíc.

Zeptám se, jak je to možné? To když někdo spácha škodu za 900 tis, tak budou chtit jen 300?
« Poslední změna: 20 Července 2019, 18:40:26 od anonym77 »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #27 kdy: 20 Července 2019, 20:07:14 »

§24, odst. (9) zákona 168/99.
A jak skončilo jednání a úřadem?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #28 kdy: 21 Července 2019, 01:45:43 »

Zeptám se, jak je to možné? To když někdo spácha škodu za 900 tis, tak budou chtit jen 300?
Je to relativní novinka - původně měla ČKP nárok na regres vždy v plné výši. Vedle toho inkasovali i příspěvek nepojištěných (ve výši násobně převyšující průměrné sazby POV), tak vlastně za jimi hrazené škody dostávali zaplaceno několikrát - jenže zapomněli, že když se žere, nemá se mlaskat, až se stalo, že ohlasy excesů z vymáhání výpalného dorazily do Parlamentu a výpalné jim bylo dočasně zaříznuto. Příslušná lobby neměla větší problém příspěvek poměrně rychle v upravené podobě do zákona vrátit, dokonce svým způsobem i pro ČKP výhodněji, protože odpadá zjišťování, zda je nepojištěné vozidlo skutečně provozováno. Ale jako úlitba (a pojistka toho, aby změna prošla) se zavedl třetinový regres - což zřejmě ČKP tolik nebolí, protože většina vysokých regresů z provozovatelů či řidičů nepojištěných vraků stejně asi není moc dobře dobytná, na rozdíl od příspěvku nepojištěných.

I tak to ale není pro provozovatele žádné terno, než si platit příspěvek ČKP fungující jako kvazi-POV s třetinovou spoluúčastí, je mnohem výhodnější pořídit si levněji normální POV bez spoluúčasti :)
IP zaznamenána

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #29 kdy: 21 Července 2019, 15:47:57 »

§24, odst. (9) zákona 168/99.
A jak skončilo jednání a úřadem?

Dobrý den, já dostal na místě jen pokutu za spáchání dopravní nehody. Žádný úřad to neřešil. Nejprve to šlo na pojišťovnu, ta odmítla plnit a předala to ČKP a spoléhám se na to, že mě nebudou bonzovat na magistrátu, že to auto v té době bylo nepojištěno.

Zeptám se, jak je to možné? To když někdo spácha škodu za 900 tis, tak budou chtit jen 300?
Je to relativní novinka - původně měla ČKP nárok na regres vždy v plné výši. Vedle toho inkasovali i příspěvek nepojištěných (ve výši násobně převyšující průměrné sazby POV), tak vlastně za jimi hrazené škody dostávali zaplaceno několikrát - jenže zapomněli, že když se žere, nemá se mlaskat, až se stalo, že ohlasy excesů z vymáhání výpalného dorazily do Parlamentu a výpalné jim bylo dočasně zaříznuto. Příslušná lobby neměla větší problém příspěvek poměrně rychle v upravené podobě do zákona vrátit, dokonce svým způsobem i pro ČKP výhodněji, protože odpadá zjišťování, zda je nepojištěné vozidlo skutečně provozováno. Ale jako úlitba (a pojistka toho, aby změna prošla) se zavedl třetinový regres - což zřejmě ČKP tolik nebolí, protože většina vysokých regresů z provozovatelů či řidičů nepojištěných vraků stejně asi není moc dobře dobytná, na rozdíl od příspěvku nepojištěných.

I tak to ale není pro provozovatele žádné terno, než si platit příspěvek ČKP fungující jako kvazi-POV s třetinovou spoluúčastí, je mnohem výhodnější pořídit si levněji normální POV bez spoluúčasti :)

Já moc děkuji za vysvětlení, nechci to moc obhajovat,protože jsem si za to mohl sám, ale na druhou stranu je to rozumnější a řekl bych, že díky tomu tu pokutu zaplatí více lidí. Protože co si ta ČKP kolikrát dovolila, to je něco neuvěřitelného...
IP zaznamenána