30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)  (Přečteno 8060 krát)

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Nebudu psat detaily, v době nehody nebylo sjednáno povinné ručení, "auto se prodalo, ale nový majitel auto na sebe nepřepsal , skoda se nyní vymáhá po původním majiteli. Kupec byl cizinec z Dominikánské republiky, se kterým byla sepsána řádně smlouva, klapne toto u ČKP? Nebo to musí bylo ideálně český helmut, který náhle zemřel?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2019, 23:15:35 »

Řidič (viník) byl ztotožněn?
IP zaznamenána

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #2 kdy: 03 Dubna 2019, 23:22:28 »

Bohužel byl. To auto jsem naboural já, ale ČKP by měla vymáhat škodu po provozovateli a tím provozovatelem byl v době nehody známý z Dominikánské republiky
« Poslední změna: 03 Dubna 2019, 23:25:19 od anonym77 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #3 kdy: 03 Dubna 2019, 23:33:11 »

Chtělo by to více podrobností. Komu (fyzická osoba, právnická osoba, stát ...) a na čem (vozidlo, nemovitost, dopravní značení ...) byla škoda způsobena?
IP zaznamenána

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2019, 23:37:11 »

Skoda byla způsobena v české republice, obě dvě vozidla české, viník je fyzická osoba, poškozený taktéž, poškozeno bylo pouze vozidlo poškozeného Skoda cca 20 tisíc a viník byl v době nehody dle tp jak majitel, tak i provozovatel. Tak mě napadlo dodat, že novým majitelem byl už známý z Dominimánské republiky, avšak vozidlo pouze nestihlo být přepsáno.
« Poslední změna: 03 Dubna 2019, 23:41:26 od anonym77 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2019, 23:42:59 »

To nebude jednoduché. Já bych jako optimální variantu viděl situaci, kdy viník uhradí škodu přímo poškozenému a dohodne se s ním tak, aby poškozený škodu neřešil přes pojišťovny. Následně může viník vymáhat peníze od nového majitele z Dominikánské republiky. To by neměl být problém zejména v případě, že:

1. se nový majitel zavázal k přepisu auta a porušil smluvní podmínky
2. původní majitel má na nového majitele stále páku tím, že má vozidlo pod svou kontrolou a až do uhrazení škody (a uskutečnění přepisu) mu jej fyzicky nepředá
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #6 kdy: 04 Dubna 2019, 00:09:27 »

anonym77: čeho přesně chcete dosáhnout?

1. Nebýt popotahován ČKP za nezaplacenou pojistku?
2. Neplatit těch 20k, ať to poškozený doluje z ČKP?
3. Kombinace obojího?
IP zaznamenána

anonym77

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #7 kdy: 04 Dubna 2019, 00:39:34 »

Nechci platit škodu je možné ze to bude i 40 tis
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #8 kdy: 04 Dubna 2019, 00:44:23 »

Až 40 tisíc je dost, chápu Vás. Zkuste zatlačit na nového provozovatele z Dominikánské republiky. To vozidlo jste mu již předal, nebo je stále pod Vaší kontrolou?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2019, 01:00:43 »

... To auto jsem naboural já, ale ČKP by měla vymáhat škodu po provozovateli...

Nechci platit škodu je možné ze to bude i 40 tis

Já už jsem bohužel s nepojištěným autem čest měl - na mém autě škoda za 200 tisíc, tedy můj pohled na věc je možná zkreslený, byť se to nakonec vyřešilo.

Na jedné straně mi přijde amorální, že ČKP po Vás bude vymáhat škodu a současně doplatit pojistné - to je zmrdovina par excellence.

Nicméně vy způsobíte škodu jinému člověku, kterému je Váš dominikánský přítel úplně ukradený, a škodu platit nechcete.
Buď se pojistím a pak nemusím platit škodu.
Nebo se nepojistím a pak za škodu nesu plnou odpovědnost.
Jedno, nebo druhé, je to jen o řízení rizika.

Znovu opakuji, že postih ze strany ČKP považuji za amorální, nejsou poškození, nemají žádný nárok na cokoliv. Jen Váš přístup k poškozenému mi přijde dost za hranou. Tohle není o tom chránit člověka před státní buzerací, ale o tom, jak vyjebat s poškozeným.

Snad Vám to Váš snědý přítel proplatí...
« Poslední změna: 04 Dubna 2019, 01:02:40 od Medojed »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #10 kdy: 04 Dubna 2019, 01:37:49 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2019, 05:11:09 »

Asi jste to plně nepochopili. Naboural někoho svým vlastním nepojištěnýn vozidlem a poté se chce jako provozovatel vyvinit helmutem z  Dominikánské republiky. Nedal info, zda nehodu řešila policie, nebo to bylo bez policie, a jakého provozovatele napsal na euroformulář.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2019, 06:40:10 »

Tak ono je si jedno, jestli to bylo řešeno, nebo ne, ale zde je snaha poškodit poškozeného, i kdyby to pro něj mělo znamenat pouze to, že řešení jeho škody se znesnadní a zabere mu to více práce.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2019, 09:03:22 »

Ja myslim, že škodu uhradí poškozenému ČKP, která jí bude vymáhat po provozovateli nepojištěného vozidla. Ale to bude jen nějaká výzva a pokud neuhradí, tak návrh na platební rozkaz k soudu předpokládám.

Spíše bych se bál nějakého správního řízeni v souvislosti s přestupkem, tam je pokuta v desítkách tisíc Kč za nesjednané povinné ručení myslím, aby to ČKP nějak neiniciovala. Protože jestli byla nehoda bez policie, tak by se o tom správní orgán nemusel dozvědět, jestli do toho nezačne ČKP nějak šťourat.
« Poslední změna: 04 Dubna 2019, 09:09:36 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacené l povinné ručení (dopravní nehoda + ČKP)
« Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2019, 09:22:20 »

V tomto případě lze skutečně souhlasit s příspěvkem Kamiq - někoho jste načoudil svým nepojištěným vozidlem a chcete se z toho vyvléct.
Zajímalo by mě, jak zaniklo předchozí pojištění, bylo-li vůbec sjednáno - zánik po upomínce z důvodu neplacení?
Lze doplnit, že kromě popsaného "vymáhání škody po původním majiteli" nastane ještě toto:
1) primární povinnost uzavřít smlouvu má vlastník - § 3 odst. 1 zákona 168/1999  - jen pro doplnění k odst. 3
2) dle § 16 odst. 3) zákona 168/1999 hrozí za jízdu bez POV pokuta pokuta 5 až 40 tis. Kč.
3) dle § 4 zákona 168/1999 se za nepojištěné vozidlo platí příspěvek, přičemž se má za to, že osoby zapsané jako vlastník a provozovatel  v registru jimi skutečně jsou
4) výše denního příspěvku za nepojištěné osobní vozidlo  - https://www.ckp.cz/images/clanky/cz/tiskove_centrum/tiskove_zpravy/2018/171229_sazby_prispevek-nepojistenych.pdf (cca 35 až 90 Kč denně)
5) dle § 15 odst. 5) zákona 168/999 je vlastník povinen požádat o vyřazení vozidla z provozu - správní orgán zahájí řízení sám na základě vyrozumění Kanceláře pojistitelů

Nenapadá mě nějak mnoho horších činů, než provozování automobilu bez povinného ručení, čemuž odpovídá i moje ochota nějak radit.

edit: 6) dle § 8 zákona 56/2001platí povinnost oznámit změnu vlastníka registru vozidel do 10 pracovních dnů - následně hrozí dle § 83 odst. 1b) pokuta do 50 tis. Kč.
« Poslední změna: 04 Dubna 2019, 10:16:33 od gumidos »
IP zaznamenána