30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Smazání profilu  (Přečteno 22874 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Smazání profilu
« kdy: 19 Března 2019, 00:19:57 »

Předpokládám, že pan djh smazal svůj profil. Není trošku škoda, že není možné kliknout na jeho profil a například projít jeho příspěvky?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2019, 00:45:59 »

Domnívám se, že žádná škoda lidskému pokolení nenastala, neboť djh byla zjevně zkratka od “debil jako hrom”, důkaz např. zde.

Pokud by to bylo důležité, lze příspěvky, statistiky, IP adresy atp. smazaného uživatele natáhnout z databáze, případně k nim přiřadit fiktivního (nově založeného) uživatele.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2019, 00:50:10 »

Šlo mi spíše o obecné chování SMF při smazání profilu, djh jsem si vzal jen jako konkrétní příklad.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2019, 06:42:53 »

Prošel jsem administraci i nějaká webová fóra a bohužel se zdá, že jediným způsobem, jak předejít tomuto jevu, je neschválit zrušení účtu. Převedení všech příspěvků smazaného účtu na guest je nativní vlastnost fóra.

Pozn.: Ačkoliv na SMF fóru všichni tvrdí, že odstranění účtu je nevratné, teoreticky (nebyl vyzkoušen) existuje postup, jak (poměrně pracně) kompletně obnovit omylem smazaného uživatele. To zmiňuji jen pro případ, že bychom to někdy opravdu potřebovali.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2019, 06:58:09 »

Já nahlédl na zdrojové kódy fóra a vypadá to, že to vyhodí jakékoliv technologické vazby na konkrétní identitu a ponechá jen jmenovku u každého pozůstalého příspěvku jako prostý text.

Příspěvky mají tedy stejnou váhu, jako by se zde zapnula možnost přispívat bez registrace.

Pokud by se tedy jednou smazaný uživatel měl vrátit, předpokládám, že se sdruží všechny příspěvky v závislosti na textovém popisku u příspěvků a těm se nastaví ID uživatele.
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Smazání profilu
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2019, 09:09:22 »

djh se smázl, někdo z moderů či adminů to potvrdil a příspěvky djh se tím dostaly na úroveň hosta.
U lidí, jako je djh - kteří tu jen projdou je to IMHO úplně jedno.

Pokud by chtěl odejít někdo z pravidelných, stálých přispěvatelů a ztrátou vazby jeho příspěvků na konkrétní NICK by se snižovala informační hodnota fóra, znamená to jediné. Založit další nick, nicneříkající, například "on-odesel-a-pritom-dobre-radil-001" a skrze standardní mechanismus fóra převést příspěvky rušeného nicku na ten neutrální. Pak lze nick zrušit, ztratí se vazba na osobu, ale příspěvky s nějakou informační hodnotou zůstanou svázané.

Takto například kdysi zmizel jeden z otců zakladatelů, ale jeho příspěvky jsou tu stále, jen pod nickem "admin".
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

63-amg

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2020, 07:40:49 »

Mám dotaz kdo a proč mi neustále maže můj příspěvěk?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2020, 07:58:31 »

Příspěvek mažu já, protože je nejapný. A marně doufám, že vám to dojde i bez vysvětlování.

Dělá to zbytečně z fóra terč. Kdejaký sluníčkář se toho chytí a rozmázne, že tady schvalujeme házení šutrů na auta jako trest za to, že jedou pomalu/vlevo atp.
IP zaznamenána

63-amg

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #8 kdy: 01 Července 2020, 08:21:59 »

Příspěvek pana Mike který navrhuje prohodit kuličku chladičem namísto okýnkem je v pořádku? Tento příspěvek určitě zlepšuje obraz tohoto fora. Ale děkuji za vysvětlení, už vím že návrat na toto forum byla bohužel ztráta času.

PS: Pokud jste si nevšiml tak celé toto forum působí na "sluníčkáře" jako terč (jak se vyhnout pokutám, jak nahlašovat jako řidiče mrtvý osoby, jak nahlašovat neexistující osoby z jiných států, jak zahlcovat úřady, jak účelově protahovat SŘ, apod.). V tom případě dle Vaší logiky by mělo být smazáno minimálně 50% všech příspěvků a témat. Příspěvek o tom že někdo chce po někom odškodnění milion je pouze konstatování reálné skutečnosti.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #9 kdy: 01 Července 2020, 09:14:03 »

Příspěvek Mike jsem odstranil taky (ještě před vaším upozorněním). Smím se zeptat, pod jakým nickem jste zde v minulosti působil, ať víme, kolik vlasů si mám kvůli vašemu rozhodnutí ze zoufalství vyrvat?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #10 kdy: 03 Července 2020, 21:14:05 »

Ještě se vrátím k djh, ve shora odkazovaném vlánku se mi u některých příspěvků ukazuje djh jako smazaný (host), u některých je proklik na jeho profil, který se tváří jako existující (konkrétně se to týká těch v diskusi novějších) - co to je?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #11 kdy: 04 Července 2020, 11:40:59 »

djh svůj profil nejprve zrušil, ale následně se pod stejným nickem zaregistroval znovu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #12 kdy: 23 Února 2021, 23:49:26 »

Máme tady cca 3000 uživatelů bez jediného příspěvku. Nestálo by za to je promazat (třeba ty, co se déle než dva roky nepřihlásili)?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Smazání profilu
« Odpověď #13 kdy: 24 Února 2021, 00:30:20 »

Určitě, je to dobrý nápad. Někteří z nich jsou pravděpodobně ouřadové. Ale dal bych limit jednoho roku. Ti co se nepřihlásili déle jak rok, tak pryč s nimi. Alespoň se trochu pročistí databáze…
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Smazání profilu
« Odpověď #14 kdy: 24 Února 2021, 10:02:04 »

Tohle bych nechal na "kdo".
Buď jsme se o tom bavili osobně, nebo to zmiňoval v některém tématu - uživatelé bez aktivity jsou zbytky po robotech za období 2-3 měsíců roku 2016 + je tam pár reálných osob typu, přišel, viděl, registroval se - a už se nevrátil.
Podle všeho nemá smysl ty účty mazat, ničemu nevadí.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)