30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 10

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 34482 krát)

Citron

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Datová schránka
« kdy: 13 Března 2019, 20:58:25 »

Dobrý den, zatím jsem pročetl několik diskusí a témat, ale nikde nenašel. Jde mi o to,kdyby někdo poradil, do jaké míry má své "výhody" DS a nakolik je zbytečná pro normálního občana, který nepodniká, a kromě placení daní (dojdou šeky do schránky),daň z nemovitosti, na úřad nepotřebuju. Zeťák mě přesvědčuje že to má své výhody.Já jako důchodce si myslím, že je to pro mě zbytečnost. Jednak nejsem žádný ajťák a na pc se pořád učím, tak spíš dřevo za pc. Proto bych prosil o normální radu.Děkuju  ::)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2019, 21:06:33 »

1) nemusíte chodit na poštu
2) komunikujete písemně s úřadem zdarma
3) poštovní doručovatelka Vám nemusí zníčit život tím že Vám nedoručí dopis o exekuci nebo o změně v katastru nemovitostí apod. o které nevíte
4) výpis z registrů (bodové hodnocení apod.) zdarma, ihned, z domova

Pokud zvládnete napsat příspěvek do této diskuse, obsluhujete email, nevidím jediný důvod proč nezvládnout obsluhu DS  ;) je to vážně triviální
« Poslední změna: 13 Března 2019, 21:10:28 od t4455 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2019, 21:14:15 »

Nevýhody:

1) úřad s Vámi komunikuje zdarma
2) pokud Vám chodí větší množství obsílek, je složité až nemožné vše vybírat až poslední den
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2019, 21:24:16 »

Existuje i vcelku standardní jako emailový (např. Outlook) klient, který umí obsluhovat DS - viz. https://www.datovka.cz/cs/ - to práci s DS může dost zjednodušit.

Mimo jiné lze takto komunikovat i s firmami (pokud to nezakážou) - tady je to sice za peníze, ale komunikace je průkazná.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Datová schránka
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2019, 21:49:15 »

Nevýhody:

1) úřad s Vámi komunikuje zdarma
2) pokud Vám chodí větší množství obsílek, je složité až nemožné vše vybírat až poslední den
3) samo se to maže za nějakou směšnou dobu
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2019, 22:29:58 »

Za čtvrt roku, za tu dobu se to snad dá stihnout uložit nebo vytisknout
IP zaznamenána

Citron

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2019, 22:32:58 »

Děkuju, ale obsílky mě nechhodí, na poštu nemusím, důchod mi chodí na účet, katastr si 1x za měsíc kontroluju ikdyž mám za 200,- ročně tzv. hlídacího psa, body mi sebrali že jsem jel rychle v obci (68 km/hod. vezl jsem manželku na pohotovost do špitálu, nezajímalo je to), tak se mě to jeví, že ju vlastně nepotřebuju.Potom nevím, proč mě zeťák do toho tlačí. Outlok nevím co je, ale zkusím si to najít u strýčka googla.  Potřeboval sem aj druhý názor. Ale v 65 rokách si neco takového se mě zdá zbytečné. Moc děkuju za příspěvky.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2019, 22:41:29 »

K nevýhodám:

4) Pokud z nějakého důvodu budete muset podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob, budete to muset udělat elektronicky v předepsaném formátu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #8 kdy: 13 Března 2019, 22:45:54 »

Body se přičítaj, pokud to bylo na padesátce tak máte 2 body
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Datová schránka
« Odpověď #9 kdy: 13 Března 2019, 23:39:07 »

Za čtvrt roku, za tu dobu se to snad dá stihnout uložit nebo vytisknout
Tak jistě že se to dá řešit, ovšem je to vopruz. Kór v době, kdy gigabajt stojí halíře, já mám u lžiznamu věci za víc jak deset let za jednu SMSku a do toho giga se vejdou stovky až (text s kompresí) tisíce zpráv, jako WTF? Stád si tady rozhazuje stamiliardy a je takovej problém dát deset míčů ročně navíc za něco, co je všude standard BEZPLATNĚ a tady to protlačuje zákonem a přitom je to takovej shit?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #10 kdy: 14 Března 2019, 00:16:33 »

Vizualizace již uvedené výhody.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #11 kdy: 14 Března 2019, 09:06:00 »

Reklama mne neoslovila, asi nepatřím do cílové skupiny.

Ke zjištění, kolik mám bodů na řidičáku, nepotřebuji datovou schránku. Zcela postačí znát rozměry řidičáku (lze změřit pravítkem, šuplerou, mozkovým myšlením, zrakem...) a DPI (jistě lze zjistit podle InfZ). Zbytek jsou kupecké počty.

Abych měl nula bodů na evidenční kartě řidiče (a věděl to), mi stačí tohle fórum, čili datovou schránku též nepotřebuji.



Návrhy pro další kampaně:

1) Vím přesně, jak si bezplatně, v jakoukoli denní dobu a bez nutnosti návštěv poboček České pošty dopisovat se svými oblíbenými správními úředníky.
2) Vím přesně, že čtvrtina úřadů moji schránku ignoruje a doručuje mi poštou.
3) Vím přesně, co dělat, nastane-li situace dle bodu 2).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #12 kdy: 14 Března 2019, 09:15:01 »

Jenom ještě k tomu "civilnímu" placenému využití. Zjistil jsem, že cokoliv doručíte do DS nějaké firmy je bráno vážně a zafunguje. Minimálně ve dvou případěch velkých firem (O2 a PPL) se dokud jsem si stěžoval na zákaznické lince (kde vždy se mnou "sepsali" stížnost) nebo je bombardoval emaily, tak se nic nedělo....stačila ovšem jedna stížnost do DS a okamžitě bylo vše napraveno.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #13 kdy: 14 Března 2019, 09:29:27 »

Já dával datovkou výpověď z práce a dobrý - považuji osobně tuto digitální stopu za lépe prokazatelnou - už se mi v minulosti stalo, že se zaměstnavatel cukal mi orazítkovat kopii papírové výpovědi..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Datová schránka
« Odpověď #14 kdy: 14 Března 2019, 09:34:22 »

Já přesvědčil Modrou pyramidu, že jsou povinni akceptovat výpověď smluvy přes DS a fikci podpisu. Pan hh mě sice tady pak vyvedl z omylu, že to jejich povinnost nebyla, ale povedlo se a nemusel jsem na pobočku:)
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 10