30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10]

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 34660 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #135 kdy: 18 Července 2023, 20:24:11 »

Njn..je to hnusný, ale pokud je někdo flegmatik, nechává takové věci vyhnít, nenastaví si v DS žádné alerty tak ho to bohužel semele. Když začalo platit doručení fikcí u papírových dokumentů, tak na to doplatila taky řada lidí, co bydleli jinde než na adrese trvalého bydliště.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #136 kdy: 18 Července 2023, 20:42:43 »

Já jsem si alerty nastavil a stejně mam iracionální fobii, že něco promeškám, tak se tam cca 2x měsíčně přihlásím.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #137 kdy: 04 Prosince 2023, 09:03:19 »

Nez začnete jásat nad Portálem občana, doporučuji pečlivě prověřit chování zpráv došlých do datové schránky, pokud je ta parodie na archivaci přes Portál občana aktivována. Zejména se zaměřte na to, kdy pak budou zprávy došlé do DS doručeny a co vlastně budete mít ve své datové schránce pod kontrolou.

Více třeba na https://www.mesec.cz/clanky/na-urad-pohodlne-co-uz-dnes-umi-datove-schranky/nazory/.

Toto se zdá se mění, jak co se týče archivace, tak se mění i to, že notifikace z portálu již neznačí autoamtické doručení a tedy je to stejné, jako notifikace přímo z DS.

https://www.lupa.cz/clanky/nova-verze-portalu-obcana-uz-nezpusobuje-okamzite-doruceni-datovych-zprav/
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #138 kdy: 04 Prosince 2023, 17:19:31 »

Hlásím, že cz.nic vyrobil novou apku pro iOS (asi i pro Android) a už vypadá kloudně a moderně se spoustou možností ....
IP zaznamenána
Concorde

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #139 kdy: 04 Prosince 2023, 18:45:17 »

Něo nového místo Datovky? Ta je k mání už dlouhé roky a souhlasím, dělá z ISDS trochu přijatelnější nástroj.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #140 kdy: 04 Prosince 2023, 19:02:18 »

Koukám, že 22.11.2023 vydali Datovku 2.0.0. a patch po pár dnech.
Díky za info, zkusím ji dát šanci. Stará mi nevyhovovala.

Edit: Aplikace neumožňuje přihlašování přes NIA (bankovní identita, eObčanka, mojeID) a to z důvodu absence API a chybějící podpory ze strany provozovatele systému ISDS pro aplikace třetích stran.
Tedy ji asi rovnou odstraním
« Poslední změna: 04 Prosince 2023, 19:04:41 od Hugo »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #141 kdy: 04 Prosince 2023, 19:34:20 »

Já ji mám instalovanou jenom proto, abych veděl o updatech a čekám, až bude mojeID podporováno, jinak pořád k ničemu, ač vzhled už je lepší. A taky pořád nepodporuje FaceID na iPhonech.
IP zaznamenána

sUzivatel

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #142 kdy: 05 Prosince 2023, 16:02:12 »

Koukám, že 22.11.2023 vydali Datovku 2.0.0. a patch po pár dnech.
Díky za info, zkusím ji dát šanci. Stará mi nevyhovovala.

Edit: Aplikace neumožňuje přihlašování přes NIA (bankovní identita, eObčanka, mojeID) a to z důvodu absence API a chybějící podpory ze strany provozovatele systému ISDS pro aplikace třetích stran.
Tedy ji asi rovnou odstraním

Hezký den.
Aplikace podporuje přihlášení eGov klíčem (pokud není ve výpadku, jako např. aktuálně je - eGov klíč, ne aplikace Datovka ;) ). Na IOS kupodivu funční a praktické řešení. Dejte ji šanci.  ;)
« Poslední změna: 05 Prosince 2023, 17:03:48 od sUzivatel »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #143 kdy: 05 Prosince 2023, 16:08:02 »

Já chci podporu mojeID, k tomu podporu FaceID. Pak uvidíme, co dál.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #144 kdy: 05 Prosince 2023, 20:09:52 »

Hezký den.
Aplikace podporuje přihlášení eGov klíčem (pokud není ve výpadku, jako např. aktuálně je - eGov klíč, ne aplikace Datovka ;) ). Na IOS kupodivu funční a praktické řešení. Dejte ji šanci.  ;)

Vycházím z informace na webu. Viz. příloha

Já se do DS (všech) přihlašuju přes Národní identitu, do které se přihlašuju pomocí eGov. Když zkusím přímo přes eGov, odmítne, že nemám něco povoleno.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10]