30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bonz dopis zároveň s fakturou za parkování  (Přečteno 2549 krát)

frantisek628

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Bonz dopis zároveň s fakturou za parkování
« kdy: 13 Března 2019, 20:44:14 »

Zdravím všechny, jsem tu nový a přišla mi výzva k uhrazení pokuty a zároveň dopis ohledně toho, že mohu napráskat řidiče.

Jelikož jsem si odskočil na 5 minut do trafiky pro podělanej čaj a ten čaj by mě teď měl díky ELTODU stát 500 tak tuhle mašinérii nechci podporovat. Chtěl bych se s vámi ohledně toho poradit.

Jen dodám, že auto je na člena rodiny kvůli pojistce a, že výzva přišla z Prahy 7.

Jde mi teď o to jak postupovat dál a jakou šanci mám zhruba při současných podmínkách na vítězství. Dočetl jsem se tu něco o tzv. Helmutovi. Chápu to správně, že udám neexistujícího cizince na zahraniční adresu kterou si metodou "kliknu někam do Google map" najdu a úřad tam pošle výzvu a když na ní nikdo neodpoví tak je přestupek promlčen a jede se dál?

Díky všem za odpovědi
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Bonz dopis zároveň s fakturou za parkování
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2019, 21:49:16 »

Výzva k uhrazení pokuty patrně nepřišla, spíš se bude jednat o výzvu k uhrazení určené částky (ač to vypadá stejně, je to dost velký rozdíl). O jaký prohřešek se má jednat (zákaz stání, zákaz zastavení, placené parkoviště, vyhrazené parkoviště, zóna, ...)?

Helmut naopak musí úřadu odpovědět. A to tak, že se ke strašnému skutku dozná. Helmuta nastudujte pozorněji.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Bonz dopis zároveň s fakturou za parkování
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2019, 22:43:38 »

Je taky otázka, jestli vyzvednutí čaje v trafice trvalo pět minut, nebo jenom minuty tři.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Bonz dopis zároveň s fakturou za parkování
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2019, 09:42:58 »

A taky jakou barvu měla ta zóna - modrá jakožto vyhrazené parkoviště umožňuje tři minuty zastavit i nedržitelům oprávnění, na fialové (a třeba taky na invalidech) nejspíše ne..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

frantisek628

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Bonz dopis zároveň s fakturou za parkování
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2019, 17:59:56 »

Zdravím zas a znovu. Díky všem co se účastnili!

Ano jedná se o výzvu k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla.

A ten strašný prohřešek jež se stal jest:

neoprávněné stání motor. vozidla xxxxxx, jehož nezjištěný řidič porušil ust. § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu

Tedy toto:  jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona.

Mohu poskytnout GPS souřadnice místa. Ale dle http://www.parkujvklidu.cz/ se jedná o smíšenou "fialovou" zonu. Dle google street view o modrou zonu, ale foto je z 06/2017.
Nejspíše se tedy opravdu jednalo o smíšenou zonu.

V případě, že by to tak nebylo samozřejmě.. Až teď já hlava blbá si vzpomněl, že to byly minuty jen 3.

Díky všem a přeji hezký večer

P.S. Helmuta zkusím nastudovat dnes místo Ordinace
IP zaznamenána