30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Může zde MP měřit?  (Přečteno 6437 krát)

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[LOST] Může zde MP měřit?
« kdy: 25 Února 2019, 16:03:47 »

Dobrý den, dnes mě v naší obci změřila MP a uložila blokovou pokutu. Dá se někde zjistit, zda vůbec na tomhle místě dnes mohli měřit (zda mají povolení od státní policie), popř. další věci, které museli splňovat? Děkuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2019, 16:09:40 »

Velice jednoduše to lze zjistit dotazem podle InfZ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2019, 16:12:53 »

Jestliže byla uložena bloková pokuta, pak je na podobné úvahy nejspíše pozdě (když vynechám velice nejistou možnost přezkumu bloku). Příště to chce s přestupkem nesouhlasit, neplatit, nepodepisovat.

K všem jmenovaným věcem byste se dostal v následném správním řízení (a při jejich absenci nebo podstatných chybách by se na tom dalo vyhrát).

Zjistit se to ale dá i tak, můžete podat infožádost na příslušném úřadě. Zajímat by Vás mohlo zejména schválení úseků pro měření rychlosti městapem od státní opicie, protokol ze školení městského/obecního opičáka, ověřovací list rychloměru.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2019, 16:34:24 »

Jestliže byla uložena bloková pokuta, pak je na podobné úvahy nejspíše pozdě ...
V tomto kontextu mne napadá jedna věc...šlo by zabránit přičtení bodů za tento blok. Prostě jim pokutu nechat a jenom uchránit bodové konto ?
Tedy samozřejmě pokud by se prokázalo, že měření bylo nezákonné.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2019, 16:43:11 »

pk202> V takovém případě by imho museli i vrátit pokutu (vč. úroků).
IP zaznamenána

Majkl-san

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2019, 18:32:51 »

Čau, mám dotaz podobného rázu...pčr mě změřili a při tom stáli na zastávce autobusu v Buchlovských kopcích. Sami to přiznali i ve spisu...má to nějakou relevanci nebo tam můžou stát? Díky!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2019, 18:37:17 »

Majkl-san> PČR (na rozdíl od městapa) může měřit v podstatě kdekoliv, není potřeba schválení úseku pro měření).

Otázkou ale je, zda se stáním na zastávce nedopouštěli přestupku, důkaz získaný v rozporu s právními předpisy nelze použít jako důkaz.
IP zaznamenána

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2019, 19:05:30 »

Jestliže byla uložena bloková pokuta, pak je na podobné úvahy nejspíše pozdě (když vynechám velice nejistou možnost přezkumu bloku). Příště to chce s přestupkem nesouhlasit, neplatit, nepodepisovat.

K všem jmenovaným věcem byste se dostal v následném správním řízení (a při jejich absenci nebo podstatných chybách by se na tom dalo vyhrát).

Zjistit se to ale dá i tak, můžete podat infožádost na příslušném úřadě. Zajímat by Vás mohlo zejména schválení úseků pro měření rychlosti městapem od státní opicie, protokol ze školení městského/obecního opičáka, ověřovací list rychloměru.


Jasně, rozumím, příště nic nepodepisovat... vítejak, člověk prostě nemá zkušenosti, tak nejedná úplně správně. Jak je to obvykle se správním řízením? Jsou pokuty vyšší, nebo je to kachna?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2019, 19:14:49 »

Kulio> Třeba příště. Žádný učený z nebe nespadl.

Máte ten blok? Když nám ho sem dáte (raději v anonymizované podobě) a zároveň nám sdělíte podrobnosti o měření, zastavení, ztotožnění a jiných relevantních věcech, můžeme se na to podívat, zda je rozumná šance něco uhrát (ale moc bych na to nesázel).

Ano, obecně se dá říci, že pokuty jsou ve správním řízení vyšší, než když jsou uděleny blokově (příkazem na místě), zkuste porovnat. Navíc je připočten správní poplatek 1000 Kč. Na druhou stranu, správní řízení lze často vyhrát a pak je to zcela zdarma a člověk se navíc naučí novým dovednostem.
IP zaznamenána

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #9 kdy: 25 Února 2019, 20:27:01 »

Kulio> Třeba příště. Žádný učený z nebe nespadl.

Máte ten blok? Když nám ho sem dáte (raději v anonymizované podobě) a zároveň nám sdělíte podrobnosti o měření, zastavení, ztotožnění a jiných relevantních věcech, můžeme se na to podívat, zda je rozumná šance něco uhrát (ale moc bych na to nesázel).

Ano, obecně se dá říci, že pokuty jsou ve správním řízení vyšší, než když jsou uděleny blokově (příkazem na místě), zkuste porovnat. Navíc je připočten správní poplatek 1000 Kč. Na druhou stranu, správní řízení lze často vyhrát a pak je to zcela zdarma a člověk se navíc naučí novým dovednostem.

Blok přikládám. Dnes před polednem (teď si všímám, že čas 10:50 je špatně, bylo to 11:50) mě změřili ve Velké Dobré, široká a přehledná cesta, žádní chodci, naměřili 76 km/h. Auto MP Unhošť, v ruce laserový radar - neznám typ, ale béžová konstrukce a k ní připojený obyčejný foťák, polozrcadlovka Olympus 6.0MP. Rozjeli se za mnou, já už jsem viděl, co se děje, počkal jsem na ně. Musím podotknout, že byli velmi slušní. Vzali si doklady, řekli mi přestupek, já jsem souhlasil a vzal si blok a složenku (zatím není zaplacená).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #10 kdy: 25 Února 2019, 20:34:45 »

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, snižuje to přehlednost.

Víte o tom, že nyní máte 3 body a "podmínku" na řidičák?

Ten rozpor v čase považuji za poměrně zásadní. Zejména pokud máte na 10:50 alibi. Možná by se dalo na základě InfZ získat fotografie z příslušného zařízení z toho dne a následně rozporovat čas přestupku.

IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #11 kdy: 25 Února 2019, 20:59:06 »

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2019, 02:06:42 »

Musím podotknout, že byli velmi slušní. Vzali si doklady, řekli mi přestupek, já jsem souhlasil a vzal si blok a složenku (zatím není zaplacená).

A poučili Vás ti velmi slušní policisté, že se Vám za tento přestupek krom 1000 CZK pokuty také připočítají 3 body a pokud spácháte stejný přestupek do 1 roku přijdete na rok o řidičský průkaz ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2019, 02:12:08 »

... přijdete na rok o řidičský průkaz ?
1 - 6 měsíců
IP zaznamenána

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #14 kdy: 26 Února 2019, 03:06:51 »

Chlapi, jste frajeři, je vidět, že se vyznáte! Takže abych odpověděl, o 3 bodech a riziku, že v případě recidivy přijdu o papíry, mě poučili. Co se týče alibi na 10:50, to úplně nemám, ale mám účtenku za velký nákup z kladenského Tesca z 11:24 (doložitelná je i platba kartou). Z toho jasně vyplývá, že bych to nemohl stihnout, minimálně 10 minut trvalo vyřízení přestupku... Nicméně na fotce bude správný čas měření.

Jak by tedy měl znít dopis na MP? Mám prvně žádat doklady o školení strážníků, kalibraci přístroje a povolení místa měření, nebo rovnou napadnout blokové řízení, že se v daný čas přestupek nestal? Mohou mi odpovědět, že v daný čas se sice nestal, ale stal se o hodinu později a moje totožnost byla ověřena. Není to tak?
IP zaznamenána