30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stihnu překluzi?  (Přečteno 6881 krát)

JenomVzduch

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
[?] Stihnu překluzi?
« kdy: 21 Února 2019, 11:26:55 »

Zdravim,

19. Února mi byl doručen PŘÍKAZ a uložena pokuta za přestupek. Přestupek byl ze dne 12. března 2018. Přečetl jsem si několik diskusií na toto téma, ale pořád si nejsem jist: Stihnu to uhrát na překluzi, pokud podám odpor, řekněme 26. února?

Děkuji a omlouvám se pokud je můj dotaz až příliš RTFM. Chci mít jistotu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2019, 11:55:21 »

Pokud hrajete o dny, pak odpor do osmi dnů nastává až 27. února. Ten den odpoledne podáno poště je ideál i kdybyste měl datovku.
https://www.30kmh.cz/calc.html

Ale příkazem bylo zahájeno řízení, tedy se lhůta počítá opět jeden rok od 19.února.
V poučení u toho příkazu dole by to mělo být napsáno.

"Zdejší správní orgán ve věci přestupku zahajuje řízení, neboť shledal důvody k jeho projednání poté, co nejdříve učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a ve smyslu ust. § 125f odst. 5 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb. nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě."
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2019, 11:56:55 »

Příkaz byl patrně prvním úkonem ve správním řízení (je to tak?). Jeho doručením bylo řízení zahájeno a lhůta restartována. Promlčeno bude 20. února 2020 (pokud do té doby nestihne úřad vydat rozhodnutí o vině, to by se opět lhůta prodlužovala).
IP zaznamenána

JenomVzduch

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2019, 12:45:29 »

Příkaz jsem prošel a nenašel jsem explicitní zmínku o zahájení správního řízení, ale asi budete mít pravdu a řízení tímto již začalo. Na druhou stranu mi nevyměřili žádný poplatek za správní řízení, jenom pokutu na spodní hranici.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2019, 12:47:55 »

Naskenujte příkaz, anonymizujte jej a dejte ho sem, ať se na něj můžeme podívat.

Co příkazu předcházelo?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #5 kdy: 21 Února 2019, 13:17:08 »

V příkazu nebude poplatek za řízení, to je první úkon a zároveň poslední bezpřirážkový.
IP zaznamenána

JenomVzduch

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2019, 13:23:09 »

Předchádzela výzva k zaplacení odpustku v červenci, který jsem chtěl uhradit. Bohužel jsem byl tou dobou v zahraničí, peníze poslal, ale termín jsem prošvihl o dva dny. Odpustek mi pak vrátili začátkem roku a teď poslali příkaz, jak jsem očekával.

Přikládám dokument. (EDIT: zmazáno)
« Poslední změna: 21 Února 2019, 15:20:54 od JenomVzduch »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2019, 13:32:04 »

To skoro vypadá, že správní orgán skutečně zapomněl správní řízení zahájit. :-) V takovém případě by skutečně bylo promlčeno k výročí přestupku.

Odpor je ale samozřejmě nutné podat.
IP zaznamenána

JenomVzduch

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #8 kdy: 21 Února 2019, 13:58:39 »

I tak. Nakonec koukám, že to bylo doručeno 18. Února. 26. Února pošlu Odpor. 27. Února pošlou informaci o zahájení správního řízení a doručeno to může být jestě před 14. Března. Takže to s nemusí být najisto překluze.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #9 kdy: 21 Února 2019, 14:03:20 »

Odpor emailem a potvrdit do pěti dnů by bylo moc hardcore?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #10 kdy: 21 Února 2019, 14:06:32 »

I tak. Nakonec koukám, že to bylo doručeno 18. Února. 26. Února pošlu Odpor. 27. Února pošlou informaci o zahájení správního řízení a doručeno to může být jestě před 14. Března. Takže to s nemusí být najisto překluze.
Neházejte flintu do žita. Hezku poštou podaný odpor dojde na úřad 27. nebo 28., než si to tam rozdají a zareagují a než něco dojde vám A UPLYNE 10denní lhůta vašeho nevyzvedávání/neotevírání datovky, je tady půlka března jako prd.
Navíc si nemyslím, že by vám hned něco posílali.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #11 kdy: 21 Února 2019, 14:23:46 »

solaris> V tomto případě se jeví odpor e-mailem s následným potvrzením pozemní poštou jako optimální pro maximální využití lhůt.
IP zaznamenána

JenomVzduch

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #12 kdy: 21 Února 2019, 14:32:53 »

TZN § 37 odst. 4 , můžu poslat odpor e-mailem 26. Února a poštou pak 1. nebo 4. Března? Protože 5 dní je o víkendu. Na to by se mělo vztahovat taky § 40 odst 1b, takže 4. Března. Správně?
« Poslední změna: 21 Února 2019, 14:47:30 od JenomVzduch »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #13 kdy: 21 Února 2019, 15:04:27 »

19.2. doručen příkaz
27.2. poslat odpor obyčejným (elektronicky nepodepsaným) e-mailem (pozor na správnou adresu!)
4.3. potvrdit odpor pozemní poštou

Tedy za předpokladu, že byl příkaz skutečně doručen 19.2. (vhození do schránky neznamená doručení).
IP zaznamenána

JenomVzduch

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Stihnu překluzi?
« Odpověď #14 kdy: 21 Února 2019, 15:20:20 »

Pošlu to na e-mailovou adresu ze záhlaví Příkazu.

Moc vám všem děkuji. Budu informovat jak to dopadne.
IP zaznamenána