30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13

Autor Téma: [LOST] Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"  (Přečteno 41618 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #30 kdy: 20 Února 2019, 10:14:17 »

Já vím, vyzkoušel jsem pozornost osazenstva. Klobouk dolů před tak rychlým odhalením. Gramatickému výkladu bych byl ještě schopen oponovat (měl jsem nachystánu argumentaci přes nález ÚS, že gramatický výklad není ten jediný správný), na argumentaci taxtivním výčtem nemám nic připraveno, i když jsem se snažil.
« Poslední změna: 20 Února 2019, 10:18:36 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #31 kdy: 20 Února 2019, 10:23:18 »

Stejně se domnívám, že použití doslovného znění zákona pro vlastní obhajobu může být a bude vykládáno na jiných fórech jako obstrukce, kocourkovství, majkjepánovství, když hodný, vzdělaný a pro veřejné blaho se obětující pan strážník povídal, že se takhle jezdit nesmí. A ten to musí vědět - má zkušenosti, čepici, obušek, pistoli, zrak, sluch, hmat, čich, chuť a mozkové myšlení.
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #32 kdy: 20 Února 2019, 10:30:22 »

Názor dopravního inženýra DI PČR z nejmenovaného bývalého hlavního města Slezska je, že pokud řidič kola ctí povinnost podle § 5 odst. 1 písm. b) o žádné cykostezce resp. DZ C8 a, pokud je vzdálena více, než 2 m od okaraje jízdního pásu, ve kterém se pohybuje, nemůže a ani nemá vědět.
Řidič je ... dále povinen ... věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #33 kdy: 20 Února 2019, 11:23:57 »

A trocha sofistiky: pojem cyklista může leckoho, kdo třeba i vypadá jako cyklista, urážet, jelikož se vnitřně cítí např. jak okolený chodec nebo helikoptéra s vertikálním pohonem. Vnucovat mu, že je cyklistou, by bylo nepřiměřeným zásahem do jeho osobní sféry, což MHMP musí s přihlédnutím k dlouhodobé podpoře Prague Pride ze strany pražských primátorů pochopit. A jelikož cyklista není v ZPPK přesně definován a okolený chodec se cyklistou být necítí, nelze na něm spravedlivě požadovat, aby dodržoval povinnosti uložené zákonem cyklistovi.
To je hezké. Mohu se za volantem identifikovat jako oplechovaný chodec, když se vnitřně necítím býti řidičem? :-)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #34 kdy: 20 Února 2019, 11:37:50 »

Ne. Řidič je v ZPPK na rozdíl od cyklisty definován. Někde v par. 2.

EDIT: Donutil jsem se na to podívat a z par. 2 odst. d) a h) vyplývá, že dle zákonné definice je ten, koho by leckdo označil jako cyklistu, řidičem jízdního kola. O cyklistech se dále v ZPPK hovoří opakovaně, nikde však tento pojem není definován jako ekvivalent k pojmu řidič jízdního kola.
« Poslední změna: 20 Února 2019, 11:47:50 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #35 kdy: 20 Února 2019, 11:39:48 »

Ano, ale já neřídím, já pouze sedím za volantem a ono to jede samo.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití &quot;cyklostezky&quot;
« Odpověď #36 kdy: 20 Února 2019, 11:52:39 »

Ne. Řidič je v ZPPK na rozdíl od cyklisty definován. Někde v par. 2.

EDIT: Donutil jsem se na to podívat a z par. 2 odst. d) a h) vyplývá, že dle zákonné definice je ten, koho by leckdo označil jako cyklistu, řidičem jízdního kola. O cyklistech se dále v ZPPK hovoří opakovaně, nikde však tento pojem není definován jako ekvivalent k pojmu řidič jízdního kola.
No jo, je tam jen řidič jízdního kola. :)
§2
d) řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo ...
h) nemotorové vozidlo je přípojné vozidlo a vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly, například jízdní kolo, ...
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #37 kdy: 20 Února 2019, 11:53:42 »

To by byla hezká obrana po nehodě: Ano, vozidlo jsem jako jeho řidič uvedl do pohybu a řídil jej až do místa nehody. Tam jsem se ale přestal cítit jako řidič, pročež jsem přestal řídit. Zlovolné, nikým neřízené vozidlo pak způsobilo dopravní nehodu a málem zabilo i mne, neřidiče!

Ale to už je víc než druhá mocnina sofistiky...

EDIT: Popravdě mám pocit, že takto k některým nehodám v praxi dochází docela dost často, což míru absurdity shora uvedené argumentace jaksi snižuje... ;)
« Poslední změna: 20 Února 2019, 11:58:01 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #38 kdy: 20 Února 2019, 12:11:21 »

Také je otázka, zda je někde definováno "řídit".
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #39 kdy: 20 Února 2019, 12:11:57 »

Z vaší filipiky, kolegové, mi vychází zajímavý závěr. Blíže nedefinovaný účastník provozu "cyklista" má mj. povinnost, jejímž předmětem je toto vlákno. Přesně definovaný účastník provozu "řidič", který řídí kolo (srv. § 2 odst. 4) žádnou takovou povinnost nemá.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #40 kdy: 20 Února 2019, 12:22:45 »

offtopic: Číst si tu diskusi na daném bike-forum příspěvku je fakt otřes :x
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #41 kdy: 20 Února 2019, 12:53:34 »

To však mohl a měl každý předpokládat, proto jsem se o to ani nepokusil.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #42 kdy: 20 Února 2019, 13:17:55 »

offtopic: Číst si tu diskusi na daném bike-forum příspěvku je fakt otřes :x
Rozhodnutí
Způsobenou zdravotní a psychickou újmu nelze obviněným bikerům dávat k tíži, neboť člen tohoto fóra mohl a měl předpokládat nadlimitní výskyt kokotů a jejich projevů ve vlákně sousedním.
Proti tomuto rozhodnutí není odvolání.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #43 kdy: 20 Února 2019, 14:47:34 »

Zase si na druhou stranu sebekriticky přiznejme, že jsme v tomhle vlákně také dali rozumu značně na frak, a smiřme se s faktem, že množina uživatelů tohoto fóra je s množinou uživatelů cyklofór disjunktní. Já osobně tuto skutečnost ponesu statečně a s největší radostí. ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití &quot;cyklostezky&quot;
« Odpověď #44 kdy: 20 Února 2019, 15:13:24 »

Jsem tady i tam, ač zde myslím déle:)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 13