30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 13

Autor Téma: [LOST] Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"  (Přečteno 41491 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2019, 21:23:58 »

Docela mě zklamali, v podstatě až na jednu výjimku nereagovali.
A proč by měli? Už jsem je naježil já, tak to asi brali jako ddos útok zlých pirátů.
Já to bral jako nabídku pomoci zakladateli vlákna bez ohledu na ostatní kokotstvo na pozadí. A zakladatel vlákna reagoval jako normální člověk na nevyžádanou byť dobře míněnou radu. Jde si za svou pravdou po svém, tak uvidíme jak dopadne a s čím se pak pochlubí.
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #16 kdy: 20 Února 2019, 08:29:10 »

Téma jsem sledoval, protože se mě to taky týká. Jedná se o cyklostezku v Praze Podolí-Braník, po který se fakt za pěknýho počasí odpoledne nebo o  víkendu jezdit kvůli přetlaku lidí nedá. Už jsem tam jednou viděl opičáky, jak tam cyklisty na té silnici naháněli, když zrovna nepsali lístečky za parkování. Jde mi o to, jestli musím tu cyklostezku využívat i když jedu na opačné straně silnice (tedy cyklostezka je až za tramvajovým pásem a protisměrným pruhem) a jakým směrem případně hrát správní řízení.  Předem díky za názory.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití &quot;cyklostezky&quot;
« Odpověď #17 kdy: 20 Února 2019, 08:41:12 »

pokud vim tak je primo ta cyklostezka obousmerna, takze dle me ano
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #18 kdy: 20 Února 2019, 08:54:13 »

Je obousměrná, ale z toho protisměru nemůže člověk bez znalosti místních poměrů vědět, že tam ta stezka vůbec je,ne?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #19 kdy: 20 Února 2019, 09:11:12 »

Pokud se nemýlím, tak v tomto případě se nejedná o cyklistickou stezku, ale o stezku pro chodce a cyklisty. A pro tu povinnost použití neplatí.

A trocha sofistiky: pojem cyklista může leckoho, kdo třeba i vypadá jako cyklista, urážet, jelikož se vnitřně cítí např. jak okolený chodec nebo helikoptéra s vertikálním pohonem. Vnucovat mu, že je cyklistou, by bylo nepřiměřeným zásahem do jeho osobní sféry, což MHMP musí s přihlédnutím k dlouhodobé podpoře Prague Pride ze strany pražských primátorů pochopit. A jelikož cyklista není v ZPPK přesně definován a okolený chodec se cyklistou být necítí, nelze na něm spravedlivě požadovat, aby dodržoval povinnosti uložené zákonem cyklistovi.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #20 kdy: 20 Února 2019, 09:21:30 »

A mimochodem, zrovna na té podolské cyklo/whatever-stezce docela dost stávalo městapo u vyšehradského tunelu a flastrovalo nedodržení "cyklisto sesedni z kola". Dávali to za 200 blokem a co jsem chvíli sledoval, tak kolaři jim vesměs ujížděli :D
On je totiž vtip v tom, že cyklostezka se mžikem teleportuje přes svodidla doprostřed tramvajových kolejí a průjezd v tunelu se má realizovat buďto v režimu "chodec" po chodníku a nebo v režimu "kolo" prostředkem kolejového tělesa. Avšak místo, kde by měl cyklista sjet z cyklopěšochodníku do kolejiště, jaksi chybí..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2019, 09:32:55 »

A mimochodem, zrovna na té podolské cyklo/whatever-stezce docela dost stávalo městapo u vyšehradského tunelu a flastrovalo nedodržení "cyklisto sesedni z kola". Dávali to za 200 blokem a co jsem chvíli sledoval, tak kolaři jim vesměs ujížděli :D
On je totiž vtip v tom, že cyklostezka se mžikem teleportuje přes svodidla doprostřed tramvajových kolejí a průjezd v tunelu se má realizovat buďto v režimu "chodec" po chodníku a nebo v režimu "kolo" prostředkem kolejového tělesa. Avšak místo, kde by měl cyklista sjet z cyklopěšochodníku do kolejiště, jaksi chybí..

Původní záměr je asi aby se v tom prostoru lidi nepobili v nějakých vyšších rychlostech. Reálně, když sesednu z kola a proti mě udělá někdo to samé nebo tam jede kočárek, tak se nevyhneme. Rozumnější je prostě zpomalit nebo se proměnit v cyklokoloběžkaře a postrkovat se těch pár metrů nohou, ale zůstat v sedle. Ale to je nad mozkové kapacity městapa, ale i některých militantních cyklistů, kteří to tam napálí na plnej pedál. Kdyby byla radnice co k čemu, nastřelí do té skály zvenku lávku pro pěší, cyklistům nechá ten tunel a bude z toho i vyhlídková atrakce.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2019, 09:39:27 »

A trocha sofistiky:
Tak už jen kvůli tomu zase trochu opráším kolo. Poslední dobou je to s magistrátem nudné a povětšinou si vyměňujeme předem připravené šablony, dokud to neshnije v odvolání. Přijít na podání vysvětlení v elasťákách a cyklohelmě a trvat na svých vnitřních pocitech okoleného chodce by našemu vztahu vrátilo opět tu starou dynamiku :-)
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #23 kdy: 20 Února 2019, 09:44:30 »

Pokud se nemýlím, tak v tomto případě se nejedná o cyklistickou stezku, ale o stezku pro chodce a cyklisty. A pro tu povinnost použití neplatí.

Ta konstrukce "stezku pro chodce a cyklisty" (není cyklostezkou/stezkou pro cyklisty dle zákona)  se probírala dost na bike-fóru, ale nejsem si jist, jak by to reálně obstálo v boji....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #24 kdy: 20 Února 2019, 09:46:09 »

A trocha sofistiky:
Tak už jen kvůli tomu zase trochu opráším kolo. Poslední dobou je to s magistrátem nudné a povětšinou si vyměňujeme předem připravené šablony, dokud to neshnije v odvolání. Přijít na podání vysvětlení v elasťákách a cyklohelmě a trvat na svých vnitřních pocitech okoleného chodce by našemu vztahu vrátilo opět tu starou dynamiku :-)

No, aby Vám vůbec něco přišlo :-) Já si to zkusil jednou, zrovna na tom již zmíněném Vyšehradu, kdy jsem nesesednul z kola a jel krokojízdou a zatím kde nic, tu nic :-)

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4978.msg54269#msg54269

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #25 kdy: 20 Února 2019, 09:49:52 »

Pokud se nemýlím, tak v tomto případě se nejedná o cyklistickou stezku, ale o stezku pro chodce a cyklisty. A pro tu povinnost použití neplatí.
Nemusí býti aplikovatelným za všech okolností, ale pouze tehdy, když cyklopěšo stezka není rozdělena na pruh pro cyklisty a pruh pro chodce. Srv. § 57 odst. 1 + 6 ZPPK.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #26 kdy: 20 Února 2019, 09:57:50 »

Z gramatického výkladu vyplývá, že cyklista není povinen takovou stezku použít, ale pokud ji použije, nesmí bezdůvodně najíždět do pruhu vyhrazeného pro chodce. Není-li ovšem sám chodcem (okoleným).
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #27 kdy: 20 Února 2019, 09:59:47 »

Pokud se nemýlím, tak v tomto případě se nejedná o cyklistickou stezku, ale o stezku pro chodce a cyklisty. A pro tu povinnost použití neplatí.
Nemusí býti aplikovatelným za všech okolností, ale pouze tehdy, když cyklopěšo stezka není rozdělena na pruh pro cyklisty a pruh pro chodce. Srv. § 57 odst. 1 + 6 ZPPK.

Speciální pruh pro cyklisty na stezce "pro cyklisty a chodce" je tam jen na jednom krátkém úseku před vyšehradským tunelem. Jinak ne. A městapo to kibicuje hlavně před plaveckým bazénem. Ale  odst. 6 bych spíš četl tak, že jsem povinnen užít ten pruh na té stezce "pro cyklisty a chodce", ne když jedu vedle po silnici, ne?
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #28 kdy: 20 Února 2019, 10:02:50 »

Je tedy lepší strategie:
1) Najel jsem na silnici před chvílí, o cyklostezce nevím nebo
2) Je to stezka pro cyklisty a chodce, žádnou povinnost ji použít nemám, nazdar.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení kvůli nevyužití "cyklostezky"
« Odpověď #29 kdy: 20 Února 2019, 10:03:33 »

Povšimněte si, že v odst. 1 je taxativní (nikoliv příkladmý) výčet situací, za nichž je cyklista povinen užít nějaké konkrétní komunikace. Chybí tam zmínka typu “nebo obdobným způsobem značenou stezku”.

Takže odst. 6 je nutno vykládat pouze jako povinnost vyvarovat se jízdy v pruhu pro chodce, v žadném případě jako povinnost stezky pro chodce a cyklisty užít.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 13