30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Šlapanice - zamítnutá podjatost - nyní JMK shodilo odvolání  (Přečteno 4455 krát)

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

Dobrého večera ve spolek,

ve Šlapanicích mi teď visí jedno turbo, doposud:
- výzvy o výpalné ignorované,
- následně dalším krokem rozhodnutí > odpor,
- opravné rozhodnutí > ignorované;
- následně předvolání k ústnímu jednání.

nyní:
- v týdnu před ústním jednáním podána podjatost na "celý úřad" a následně žádost o postoupení do místa bydliště. + ignorování termínu ústního jednání, protože podána podjatost.

- v DS vyzvednuto po termínu jednání (nicméně v termínu fikce doručení) "sdělení", v kterém podjatý ouřada zahlásí, že podáním "námitky": nebyly naplněný podmínky uvedené v ustanovení § 14 odst. 2 zák. č. 500/2004 Sb., nebude správní orgán k zaslané námitce podjatosti přihlížet, neboť se jedná pouze o obstrukční jednání, aby byl zmařen průběh správního řízení.
a že obviněný věděl o řízení již převzetím výzvy o výpalném.

A můj procesní dotaz s ohledem na tamnější odborníky i obecný princip:

1) podat odvolání na toto "sdělení"?
2) nechat do odvolání po rozhodnutí?
3) zkombinovat jeden z předchozích bodů se stížností na dotyčného úředníka?

4) chápu správně, že to že "sdělení o nepřihlížení k námitce podjatosti" bylo v termínu doručeno po plánovaném ústním jednání, znamená, že ústní jednání nemohlo legálně proběhnout?

moc díky
« Poslední změna: 10 Června 2019, 16:36:14 od semetrikus »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2019, 13:53:11 »

Na toto existuje judikatura. Rizeni nemohlo byt nijak ovlivneno tim, ze probehlo UJ, prestoze byla podana namitka podjatosti, jestlize ta byla pote zamitnuta. Nicmene spravny postup to rozhodne neni, ale nejspis z toho nic nevytezite.
« Poslední změna: 12 Ledna 2019, 13:55:02 od Thom@s »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2019, 14:10:35 »

No, podle mne tedy námitka podjatosti vyřízena není a stále trvá, neb se k ní podjatý orgán nemá co vyjadřovati a musí ji zamítnout kraj…
« Poslední změna: 12 Ledna 2019, 15:17:50 od ViktorN »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2019, 18:39:35 »

Šlapanice ještě nedávno bez problémů posílaly spis do DS. Máte jej? Pokud ano, bylo by více než překvapivé, kdyby bylo zrovna ve Vašem případu ze strany SO všechno v pořádku, neboť Šlapanice jsou asi největší matlalové v republice. Podjatost neřešte, to nikam nevede.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2019, 18:47:41 »

No, podle mne tedy námitka podjatosti vyřízena není a stále trvá, neb se k ní podjatý orgán nemá co vyjadřovati a musí ji zamítnout kraj…

SO1 si sam rozhodne o nepripustnosti namitky. Treba, ze byla opozdena a zamitne ji.  Myslim, ze tj. tento pripad. Pote je treba se ve veci namitky podjatosti odvolat, a to jiz resi SO2.
« Poslední změna: 12 Ledna 2019, 18:52:58 od Thom@s »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2019, 19:51:52 »

no problém je že oni nevydají rozhodnutí proti kterému se dá odvolat ale pouze pošlou "sdělení"
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2019, 17:10:59 »

Do odvolání rozmáznout, že podjatost nebyla vyžešená zákonným způsbem a tedy nebylo ani možno použít řádné opravné prostředky.
A protože nebyla vyřešena, pak platí premisa že podjatí jsou a nezákonným řešením se to snaží zamaskovat.
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost "sdělením podjatého"
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2019, 16:35:16 »

Dobré odpoledne všem,

mám prosbu o pár rad:

- JMK shodil odvolání (viz příloha) a já teď přemýšlím, jestli jít dále. S psaním žaloby nemám zkušenosti a pokud byste mě mohli nasměrovat, zda to má nebo nemá smysl, budu rád.

- pokud by se zde zároveň našel někdo ze zdejších guru, který by se mě ujal, tak rád přenechám výslednou kořist.

- každopádně jestli to správně chápu, tak teď musím ve lhůtě rozhodnutí SO1 (která byla přerušena odvolačkou) zaplatit sankci a zároveň mám 2 měsíce si rozmyslet žalobu?


Edit:
- je to případ zajímavý mimo jiné tím, že by se měla aplikovat měkčí úprava a tedy by již měl být v prekluzi.
- krom toho odvolací orgán tvrdí, že na "jihomoravsky" (ne)vypořádanou námitku podjatosti jsem měl uplatnit odvolání, přestože SO1 to vypořádával "sdělením" bez poučení o možnosti odvolání.
« Poslední změna: 10 Června 2019, 16:51:00 od semetrikus »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Šlapanice - zamítnutá podjatost - nyní JMK shodilo odvolání
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2019, 17:18:06 »

Mám podané dvě sprdelní žaloby, během večera vám je pošlu pro inspiraci.
S lhůtami je to tak, jak píšete. Plus můžete ještě podat, tuším do jednoho roku od rozhodnutí, žádost o přezkum, ta je zdarma.
« Poslední změna: 10 Června 2019, 17:21:08 od Caroprd111 »
IP zaznamenána