30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....  (Přečteno 11269 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #15 kdy: 09 Ledna 2019, 13:14:07 »

Navrhnul jsem 15 dní na vyjádření, bylo mi vyhověno.
To znám. Paní se usmívá, vyhoví lhůtě - proč taky ne, vy se vyjádříte a pak přijde rozhodnutí vinen a sáhne pro další spis.

Ti fízli byli zřejmě slušnej oddíl. Normálně bych řekl, proč se s nima o čemkoli bavíte, ale zas bez toho by nevzniklo tak svěží dílko mapující duši ploskolebce.
V zásadě si celej protokol mohou nacpat do bot.
« Poslední změna: 09 Ledna 2019, 13:15:58 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #16 kdy: 09 Ledna 2019, 17:18:07 »

Navrhnul jsem 15 dní na vyjádření, bylo mi vyhověno.
To znám. Paní se usmívá, vyhoví lhůtě - proč taky ne, vy se vyjádříte a pak přijde rozhodnutí vinen a sáhne pro další spis.

Ti fízli byli zřejmě slušnej oddíl. Normálně bych řekl, proč se s nima o čemkoli bavíte, ale zas bez toho by nevzniklo tak svěží dílko mapující duši ploskolebce.
V zásadě si celej protokol mohou nacpat do bot.

Jasně, že může napsat "vinen".... uvidíme. Ad fízlové, normálně se neba, ale měl jsem nějakou nasranou náladu celý den a trochu jsem si z nich udělal hromosvod. Pls to byli blbečci, to bylo zjevné poté, co otevřeli tlamu. Kdybych si uvědomil, že je tam štěrk, ohodil bych je při odjezdu pořádně.......

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #17 kdy: 29 Ledna 2019, 15:25:27 »

Poslal jsem tam toto, uvidíme, jaká bude reakce:

Věc: Vyjádření se ke spisovému materiálu a návrh na zastavení řízení o přestupku

Vážená paní referentko,

Tímto se vyjadřuji ke spisové dokumentaci, kterou jsem obdržel dne XX ve Vaší kanceláři. Nebudu zde detailně komentovat Úřední záznam PČR ze dne XX, který obsahuje četné nepravdy a fabulace a budu se věnovat pouze poškozenému levému zpětnému zrcátku.

Dne XX jsem zaparkoval své vozidlo Jaguar S-Type R, RZ: XX na parkovišti supermarketu Lidl (ul. XX). Obě vnější zpětná zrcátka byla v daný moment ve vyklopené poloze a zcela nepoškozená. Když jsem se vrátil z nákupu, bylo levé zpětné zrcátko sklopené, vlastní zrcadlo pak vypadlé z úchytů, viselo pouze na vodičích senzorů vyhřívání a zatmavování a bylo popraskané. Plastový kryt zrcátka ležel na zámkové dlažbě vedle auta a byl odřený. Bylo zjevné, že je poškodil nějaký nepozorný či neschopný řidič, který následně ujel, popř. snad pravděpodobněji nějaký místní vandal. Způsobená škoda byla následně odhadnuta autorizovaným autoservisem na cca 8000-9000 Kč.

Vrátil jsem poškozené zrcadlo i plastový kryt do úchytů tak, aby bylo funkční a kontaktoval jsem telefonicky svého automechanika, který mi řekl, že mi zrcátko týž den provisorně opraví i přes to, že byla sobota. Vyjel jsem z parkoviště supermarketu Lidl a na bezprostředně následujícím kruhovém objezdu ve stejné ulici si všimnul bezdůvodně postávajícího služebního vozidla PČR. Vozidlo PČR se za mnou rozjelo a po nějaké době zapnulo modrý maják a zvukové znamení. Naznačil jsem osádce vozidla PČR pravým blinkrem, že o nich vím a zastavil jsem na prvním bezpečném místě, kde jsem neblokoval pravý pruh vozovky. Následnou komunikaci opět nebudu detailně komentovat, avšak vyjádřil jsem se ve smyslu, že netuším, proč mě zastavili a chtěl jsem po nich, aby mi důvod sdělili. Policisté dlouze obcházeli moje vozidlo, a jelikož nenašli žádný jiný důvod k sankci, řešili právě ono poškozené levé zpětné zrcátko. Nabízeli mi blokovou pokutu ve výši 300 Kč a vyhrožovali, že pokud nebudu souhlasit, nechají vozidlo odtáhnout, coby technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích. S tímto jsem nesouhlasil, sdělil policistům, kdy a kde k poškození došlo (viz výše) a trval na řešení domnělého přestupku ve správním řízení. Policisté následně odmítli sepsat domnělý přestupek na místě. Sdělil jsem jim, že trvám na tom, aby sepsali domnělý přestupek na místě s tím, že se taktéž na místě k zápisu písemně vyjádřím. Toto policisté odmítli s tím, že nyní odjíždějí na služebnu, řekli mi, cituji „A vy pudete před komisi!“, vrátili mi doklady a já jsem odjel do servisu, abych si poškozené zrcátko nechal alespoň provisorně opravit.
 
Z postupu a chování policistů jsem byl velmi rozladěn. Policisté, místo toho, aby se starali o vandaly na nedalekém parkovišti, bezdůvodně zastavili a kontrolovali mé vozidlo.

Pokud jde o vlastní rozsah poškození, zrcátko bylo popraskané, ale funkční. Pokud jde o údajnou „zahnědlost“, ta je způsobena tím, že zrcátko je tzv. zatmavovací, je v něm senzor intenzity světla a dle situace se automaticky zabarvuje do tmavších tónů. Nejde tedy o vadu.

Pokud jde o technickou způsobilost vozidla s takto poškozeným zrcátkem, pak jde sice o závadu, ale nejde o závadu vážnou, která by ovlivňovala technickou způsobilost vozidla k provozu na pozemních komunikacích a bezpečnost silničního provozu.   

S ohledem na výše uvedené skutečnosti proto navrhuji řízení v přestupkové věci obviněného XY zastavit pro zřejmou absenci materiálního a formálního aspektu přestupkového jednání.

Děkuji
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #18 kdy: 04 Února 2019, 10:50:18 »

Možno přesunout do kategorie WIN, Louny dnes doručily usnesení o zastavení řízení :-). Díky včem za rady. Pak se to usnesení hodím.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #19 kdy: 04 Února 2019, 12:45:17 »

Blahopřeji.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #20 kdy: 04 Února 2019, 18:23:29 »

Blahopřeji.

Díky. Místní úřednice se zachovala příčetně a stopla to, což jsem trošku čekal. Během ústního jednání (=přijel jsem si jen pro spis) jsem s ní neformálně pohovořil a z toho, co řekla, je jasné, že místní PČR z nějakého důvodu moc nemusí. Rovnou mi řekla, že pokud přijde něco od PČR stran nezapnutých pásů (částečně i můj případ), nebo mobilu v ruce, neřeší to, pokud PČR nedodá jasný důkaz (foto, video).
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #21 kdy: 04 Února 2019, 18:31:38 »

Rozhodnutí....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #22 kdy: 04 Února 2019, 23:39:59 »

Já bych podal odvolání. :-)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #23 kdy: 05 Února 2019, 00:01:26 »

Příčetně se měla zachovat ještě před tím, než vydala příkaz. Zkusila, jestli ovečka zaplatí a když ne, tak to radši bez práce zastavila. Pro vás je to sice výhra, ale nic víc než její vypočítavost bych v tom nehledal.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #24 kdy: 05 Února 2019, 00:06:52 »

Já bych podal odvolání. :-)

Taky mě to napadlo :-) tím bych asi dotyčnou dokonale rozhodil.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #25 kdy: 05 Února 2019, 00:26:00 »

Příčetně se měla zachovat ještě před tím, než vydala příkaz. Zkusila, jestli ovečka zaplatí a když ne, tak to radši bez práce zastavila. Pro vás je to sice výhra, ale nic víc než její vypočítavost bych v tom nehledal.

Stále mluvíme o úředníkovi z dopravy, takže i toto pokládám za příčetné jednání ve srovnání s mnoha jinými (např brandejský snaživec Šizuňk, tedy Šizlink, Vodenka nebo jistý Vavro z MHMP). Předpokládám, že příkazy posílají tak nějak automaticky, když mají náznak důkazu přestupkového jednání... za pokus nic nedají, teda ano, náklady s příkazem spojené. Tady se policie hodně snažila, něco na mě ušít...  skoro mám chuť poslat to usnesení nstržm Pánkovi a Záleskému, s komentářem policajta Garyho Oldmana z filmu Leon: "Já vám to říkal....." :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #26 kdy: 05 Února 2019, 00:31:11 »

Tak nějak automaticky taky posílali němečtí úředníci různé lidi do táborů. Tak nějak automaticky se může, to je omluva čehokoli?

Aby mohl úřední parazit vydat příkaz, musí považovat skutkové zjištění za dostatečné.

Mnou zmíněné odvolání by ani tak nemělo mít za cíl rozhodit dotyčnou, ale přidat jí práci, ať má méně času škodit slušným lidem.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #27 kdy: 05 Února 2019, 00:38:46 »

Tak nějak automaticky taky posílali němečtí úředníci různé lidi do táborů. Tak nějak automaticky se může, to je omluva čehokoli?

Aby mohl úřední parazit vydat příkaz, musí považovat skutkové zjištění za dostatečné.

Mnou zmíněné odvolání by ani tak nemělo mít za cíl rozhodit dotyčnou, ale přidat jí práci, ať má méně času škodit slušným lidem.

Úředník obecně je automat. Odvoláním bych se pobavil, kdybych měl čas a neměl rozjeté cca 4 další věci (1 vlastní, zbytek kamarádi a kamarádi kamarádů).....
IP zaznamenána