30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....  (Přečteno 11296 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
[WIN] Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« kdy: 08 Ledna 2019, 17:33:51 »

Ad: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6906.msg75063#msg75063

Zdravím, tak zítra je ta "komise", tedy nařízené ústní jednání. Z prvního jsem se omluvil. Ve spisu není v podstatě nic, kromě fotky levého zrcátka. Zrcátko není vysypané, jen popraskané. Nějaký tip, jak to rozporovat? Argument úřadu bude patrně: vozidlo technicky nezpůsobilé k provozu. Díky za radu....
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2019, 18:52:55 »

To zrcátko ještě fyzicky máte? Dal by se napsat traktát o tom, zda-li zrcátko, byť popraskané, plní svou funkci či nikoliv. Aby ten traktát rozporovali, museli by na to pak přiznat soudního znalce. A zaplatit, samozřejmě…
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2019, 19:03:42 »

tak tak, prasklé čelní sklo je v seznamu nebezpečných závad, prasklé zrcátko nikoli.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2019, 19:12:02 »

To zrcátko ještě fyzicky máte? Dal by se napsat traktát o tom, zda-li zrcátko, byť popraskané, plní svou funkci či nikoliv. Aby ten traktát rozporovali, museli by na to pak přiznat soudního znalce. A zaplatit, samozřejmě…

Dík, jj mám je, pochopitelně jsem si je nafotil i schoval.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2019, 20:00:53 »

Já bych doporučil získat spis, nic neuvádět, pouze vyjednat lhůtu pro vyjádření se k obsahu spisu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2019, 20:02:02 »

Držte linie, že Vám to zrcátko někdo rozbil bezprostředně před tím a že Vaše jízda směřovala do nejbližšího servisu.
Vzhledem k tomu, že v slátanině jistě bud že jste byl "arogantní", tak k tomu řekněte, že jste byl velmi, velmi rozladěn, když místo toho aby se policisté zajímali o vandaly na parkovišti zdržují jejich oběti kontrolními kontrolami.
« Poslední změna: 08 Ledna 2019, 20:05:58 od pk202 »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2019, 20:16:07 »

Já bych doporučil získat spis, nic neuvádět, pouze vyjednat lhůtu pro vyjádření se k obsahu spisu.

I toto zvažuji.... spis mi dle hlasu milá slečna :-) prý předem nachystá.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2019, 20:23:19 »

Držte linie, že Vám to zrcátko někdo rozbil bezprostředně před tím a že Vaše jízda směřovala do nejbližšího servisu.
Vzhledem k tomu, že v slátanině jistě bud že jste byl "arogantní", tak k tomu řekněte, že jste byl velmi, velmi rozladěn, když místo toho aby se policisté zajímali o vandaly na parkovišti zdržují jejich oběti kontrolními kontrolami.

Tohle přesně jsem řekl pčr. Že mi zrcátko rozbili na parkovišti u toho Lidlu.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #8 kdy: 08 Ledna 2019, 22:38:10 »

To zrcátko ještě fyzicky máte? Dal by se napsat traktát o tom, zda-li zrcátko, byť popraskané, plní svou funkci či nikoliv. Aby ten traktát rozporovali, museli by na to pak přiznat soudního znalce. A zaplatit, samozřejmě…

1. Na prasklé zrcátko nikdo znalecký posudek ve správním řízeni nezadá, jakýkoli “traktát” lze také ignorovat. Následná argumentace (v odvolání či žalobě) povinností SO1 přizvat znalce na posouzení prasklého zrcátka bude v lepším případě působit komicky, v horším zcela pitomě.
2. Zaplatit znalce může v konci i obviněný. A možná Vám uniklo, že paušální sazba se v r. 2017 zvýšila na 5.000 Kč, což by v konci mohlo náklady obviněného zvýšit až na trojnásobek, uvažujeme-li pokutu ve výši 1.500 Kč + náklady řízení 1.000 Kč.

Zcela jednoznačně bych se proto přiklonil k postupu navrženému pány pk202 a Číkus.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #9 kdy: 08 Ledna 2019, 23:09:08 »

Vysvětlovat je možné, ale až později písemně, určitě ne ústně v kanceláři parazita (pokud se nejedná o extra zkušeného správního střelce).
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #10 kdy: 08 Ledna 2019, 23:41:11 »

Vysvětlovat je možné, ale až později písemně, určitě ne ústně v kanceláři parazita (pokud se nejedná o extra zkušeného správního střelce).

Jasně, zas tak zkušený střelec nejsem, ale posoudím si tu slečnu na místě :-) a ano, proč si nevyžádat přiměřenou lhůtu k vyjádření se ke spisu. Dneska jsem tam volal, nelíbilo se mi předvolání na 8:30... zásadně nevstávám před 8, pokud tedy nejdu na ryby. A mám to tam cca hodinu autem. Celkem bez problému jsem ten čas z předvolání  modifikoval na "kdykoli dne 9.1. po 10hod, ale prosím, mimo dobu oběda"
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #11 kdy: 09 Ledna 2019, 08:09:07 »

ale posoudím si tu slečnu na místě :-)
Na to bacha.

Už dvakrát jsem se na úřadě zachoval lidsky, jednou to byla mladá slečna, co nasekala chyby ve spise. Tak jsem si řekl, mladá máňa po škole, nebyla práce, nemá rozum z toho, kde a co dělá, dám jí možnost to férově zastavit, aby se neztrapnila, třeba z ní jednou bude normální člověk. Leda hovno, jela si dál svou a pokusila se v rozhodnutí napravit ty chyby.

Je to stejná past jako milá mladá policistka nebo pohledná esesačka. Musíte přes mířidla vnímat hlavně uniformu :-)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #12 kdy: 09 Ledna 2019, 09:32:22 »

Otto, v případě potřeby pomohu s tím „traktátem“. Když tak mne kontaktujte (až to bude aktuální) přes SZ…
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #13 kdy: 09 Ledna 2019, 12:15:54 »

Otto, v případě potřeby pomohu s tím „traktátem“. Když tak mne kontaktujte (až to bude aktuální) přes SZ…

OK, díky, ozvu se!!
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Rozbité zrcátko, orálek zítra....
« Odpověď #14 kdy: 09 Ledna 2019, 12:24:30 »

ale posoudím si tu slečnu na místě :-)
Na to bacha.

Už dvakrát jsem se na úřadě zachoval lidsky, jednou to byla mladá slečna, co nasekala chyby ve spise. Tak jsem si řekl, mladá máňa po škole, nebyla práce, nemá rozum z toho, kde a co dělá, dám jí možnost to férově zastavit, aby se neztrapnila, třeba z ní jednou bude normální člověk. Leda hovno, jela si dál svou a pokusila se v rozhodnutí napravit ty chyby.

Je to stejná past jako milá mladá policistka nebo pohledná esesačka. Musíte přes mířidla vnímat hlavně uniformu :-)
Bohužel pohledná esesačka to nebyla :-) ale šlo o celkem milou úřednici, která si prý sama proaktivně nastudovala, že prasklé zrcátko není závažná technická závada. Ve spisu byly fotky auta, úřednice si vyžádala barevné, je z nich patrné poškozené zrcátko, ale zároveň je jasné, že zrcátko plní svoji funkci, není úplně rozbité. Že je jako do hněda,na to jsem řekl že je přece zatmavovací.... Úřad neřeší pásy, neb na to policie nemá důkaz, neřeší ani rozdílnou barvu světla jednoho xenonu, neb z fotek to není patrné. Řeší se výhradně to zrcátko. Navrhnul jsem 15 dní na vyjádření, bylo mi vyhověno. Pro zajímavost přikládám canc, co o mě sepsala policie, zejména ty pasáže, jak jsem byl agresivní, nereagoval na znamení k zastavení, pak je bez blinkru vybrzdil a ohrozil, křičel na ně a odmítnul vystoupit z vozu a nakonec se rychle rozjel a ometl je kamínkama, mě pobavily.....:-)
IP zaznamenána