30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce  (Přečteno 79044 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
[WIN] Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« kdy: 19 Září 2014, 23:27:39 »

Zdravim vsechny,

stala se mi dneska, jakoby toho nebylo uz malo, moc prijemna vec. Zastavil jsem na zastavce autobusu, ktery tam stavi pouze rano kdyz je skola a to cca do 9h, pak uz cely den zastavuje az na normalni zastavce, tohle je jen vystupni tusim a zasel sem do protejsiho marketu pro piti asi tak na tri minuty. Kdyz se vracim je mi jasny ze uz je problem, pac za autem mi stoji mestaci a cekaji nez prijdu. Dal sem jim tedy op a rp jak chteli nacez mi rekli ze to bude draha svacinka, nic vic a ze prej 200. Odvetil sem ze nic za tohle platit nebudu protoze to auto tam nicemu nevadi ani kdyby tam stalo hodinu a sem chudej student (btw 200 vydelavam docela dlouho:) )   Tak se celkem pan prislusnik rychle nastval a ze spravni rizeni a bla bla, dulezite su to nafotil na telefon s rozlisrnin asi tak 800x600pix dlouho neco spisoval, na mou otazku zda uz to ma odvetil ze ma cas a je v praci... Po asi 10min mi prinesl car papiru ani sem to nestihnul precist, ze prej muzu napsat vyjadreni, odvetil sem ze me boli ruka zda bych mu to mohl nadiktovat, okamzite se otocil ja sebral rp, op a odjel.

Ted bych se Vas rad zeptal, pac si myslim, ze tohle si urcite pohlida, co se s tim da delat, nic sem nepodepsal auto si nejak nafotil, pruhy na zemi tam sou blbe videt a stal sem spis pulkou auta nad koncem napisu bus.. Myslim si ze celej tenhle problem nemusel vzniknout kdyby straznik nebyl debil co nema do ceho pichnout a jen buzeruje. Jenze co az mi prijde dopis domu ze spravni rizeni zacalo..? Dekuji zatim treba i jen za precteni:)
« Poslední změna: 10 Listopadu 2015, 21:58:44 od mila6032 »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2014, 09:54:15 »

Zdravim vsechny,

stala se mi dneska, jakoby toho nebylo uz malo, moc prijemna vec. Zastavil jsem na zastavce autobusu, ktery tam stavi pouze rano kdyz je skola a to cca do 9h, pak uz cely den zastavuje az na normalni zastavce, tohle je jen vystupni tusim a zasel sem do protejsiho marketu pro piti asi tak na tri minuty. Kdyz se vracim je mi jasny ze uz je problem, pac za autem mi stoji mestaci a cekaji nez prijdu. Dal sem jim tedy op a rp jak chteli nacez mi rekli ze to bude draha svacinka, nic vic a ze prej 200. Odvetil sem ze nic za tohle platit nebudu protoze to auto tam nicemu nevadi ani kdyby tam stalo hodinu a sem chudej student (btw 200 vydelavam docela dlouho:) )   Tak se celkem pan prislusnik rychle nastval a ze spravni rizeni a bla bla, dulezite su to nafotil na telefon s rozlisrnin asi tak 800x600pix dlouho neco spisoval, na mou otazku zda uz to ma odvetil ze ma cas a je v praci... Po asi 10min mi prinesl car papiru ani sem to nestihnul precist, ze prej muzu napsat vyjadreni, odvetil sem ze me boli ruka zda bych mu to mohl nadiktovat, okamzite se otocil ja sebral rp, op a odjel.

Ted bych se Vas rad zeptal, pac si myslim, ze tohle si urcite pohlida, co se s tim da delat, nic sem nepodepsal auto si nejak nafotil, pruhy na zemi tam sou blbe videt a stal sem spis pulkou auta nad koncem napisu bus.. Myslim si ze celej tenhle problem nemusel vzniknout kdyby straznik nebyl debil co nema do ceho pichnout a jen buzeruje. Jenze co az mi prijde dopis domu ze spravni rizeni zacalo..? Dekuji zatim treba i jen za precteni:)

Dokud něco nepřijde, nemá cenu to řešit.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2014, 19:49:39 »

Chtel sem byt pripraven dopredu, zacina mi skola, tak nemam cas resit jeste tohle:( 
Nevi nekdo z Vas zkusenejsich jak tohle muze dopadnout?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #3 kdy: 20 Září 2014, 22:30:50 »

Chtel sem byt pripraven dopredu, zacina mi skola, tak nemam cas resit jeste tohle:( 
Nevi nekdo z Vas zkusenejsich jak tohle muze dopadnout?

Nevim, o jake mesto jde, ale pravdepodobne prikaz, odpor, ustni jednani (omluvenky, namitka podjatosti), rozhodnuti, odvolani, zruseni rozhodnuti, dalsi ustni jednani, promlceni. V Praze se na to mozna vykaslou.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #4 kdy: 20 Září 2014, 23:38:00 »

možná pošlou jako první výzvu k podání vysvětlení
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2014, 11:12:27 »

 Kdyz se vracim ***cekaji nez prijdu. Jinými slovy: oni neví kdo parkoval, čili asi lze použít variantu japonec nebo virtuální helmut.
« Poslední změna: 21 Září 2014, 11:15:23 od spec »
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #6 kdy: 21 Září 2014, 23:07:55 »

Spádáme pod Kladno, tam mam pocit , že jsou v tomto směru celkem akční a co jsem tak slyšel z dřívějška, tak i celkem nekompromisní :-/
SPEC: no, ikdyby to tam postavil virtuální helmut, tak za auto stejně zodpovídá majitel ne?

dá se napadnout třeba postup strážníka? tím, že začne to bude drahá svačinka za 200, mi příjde že nezačal zrovna dobře, už tohle mě nasralo, a pak taky to skoro zní jak kdyby to mělo jít do jeho kapsy.. prostě je zřejmé ale že to je jen aby si splnili nějaký limit pro vybírání.. proč by se tim vůbec někdo jinak zdržoval když maj pomáhat a chránit místo buzerovat a zdržovat...
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2014, 11:56:08 »

Spádáme pod Kladno, tam mam pocit , že jsou v tomto směru celkem akční a co jsem tak slyšel z dřívějška, tak i celkem nekompromisní :-/
SPEC: no, ikdyby to tam postavil virtuální helmut, tak za auto stejně zodpovídá majitel ne?

Ano zodpovídá, ale tohle se využívá k obstrukci, tak aby ouřad nestihl rozhodnout do jednoho roku a v případě, že rozhodne, tak v procesu naseká tolik chyb, že neustojí rozhodnutí, které bude zrušeno.

dá se napadnout třeba postup strážníka? tím, že začne to bude drahá svačinka za 200, mi příjde že nezačal zrovna dobře, už tohle mě nasralo, a pak taky to skoro zní jak kdyby to mělo jít do jeho kapsy.. prostě je zřejmé ale že to je jen aby si splnili nějaký limit pro vybírání.. proč by se tim vůbec někdo jinak zdržoval když maj pomáhat a chránit místo buzerovat a zdržovat...

Dá se stěžovat na postup strážníka, ale pokud byl zjištěn přestupek a je zadokumentovaný, tak jeho nevhodné chování nebude mít na řešení přestupku vliv. Orgán se jeho jednáním nebude zabývat. Dá se to využít např. při námitce podjatosti strážníků a správního orgánu, ovšem je nutné rozporovat samotný přestupek, tedy argumentovat, že se žádný přestupek nestal a strážník a ouřad chce vybírat penízky za nic, což za zastavení a stání na autobusové zastávce půjde obtížně.

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2014, 16:32:20 »

V takovýhle případech je asi dobré začít tím, že tam to auto jen vyzvedáváš, nikoliv, žes ho tam zaparkoval.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #9 kdy: 22 Září 2014, 17:39:16 »

ve všech případech je nejlepší se s nima o ničem nebavit, neboť všechno použijou proti tobě  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2014, 22:14:22 »

no, tak já sem nikde netvrdil, že jsem ho tam zaparkoval přímo já, jen že tam to auto ničemu nevadí  :D 
no, vzhledem k tomu jak si pán věřil a třásl se na peníze, tak sem byl dosti hubatej a provokoval.. holt sem neměl dobrej den :)

každopádně, obsílku čekám každým dnem, tak dám vědět a budu prosit o konkrétní rady podle toho co maji a kolik to bude stát
IP zaznamenána
In dubio pro reo

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #11 kdy: 28 Září 2014, 13:38:11 »

Dotaz: smí v tomto případě MP vůbec chtít ŘP? OP je jasný, ale když jste přišel nejste řidič takže mne napadá jestli nemá nárok? V Praze když přijedou např. kvůli botě, tak chtějí taky jenom OP.

Jinak fráze "nezlobte se k tomu se nebudu vyjadřovat" FTW.

+ doporučuji veškerou komunikaci nahrávat na mobil pro případné stížnosti či medializaci.

P.S.: to s tou bolestí ruky se povedlo :)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #12 kdy: 01 Října 2014, 20:49:01 »

Tak, dnes mi přišel další modrej papír, že mám na poště psaní.. už tejden sem se na něj fakt těšil...:)) 

No, vzhledem k tomu, že jsem nebyl zrovna nejslušnější a to z jednoho prostého důvodu - je zřejmé , že MP potřebuje naplnit kasu a jejich limit, tudíž o nic jiného než tohle nejde, by případná nahrávka asi nebyla zrovna použitelná :D ale sprostej sem nebyl:)

To s tou bolestí ruky mě napadlo tak nějak rychle, protože sem přemýšlel jak jim to nepodepsat, no a kdybych sepsal vyjádření, tak těžko pak můžu tvrdit, že mě bolí ruka a nemůžu psát  ;D

Jen dotaz,  je rozdíl mezi fotkou na mobil s rozlišením asi ani né 1Mpx a normální foťák ve vypovídající hodnotě ? Protože vytáhnout mobil z doby kamenný a fotit tím přestupek mi nepřijde úplně cool.. Ikdyby byl služební, na tohle snad maj mít foťák ne? V praze je sice MP vybavena, ale není poučena jak ho používat :D

takhle vypadá to místo... není ta značka třeba někde, kde být nemá? :D  moje auto si zastavilo nad nápisem bus v úrovni značky
dle zákona, značkou úsek začíná, tudíž by měla být na druhé straně ne?
« Poslední změna: 11 Listopadu 2014, 23:34:18 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #13 kdy: 02 Října 2014, 07:44:36 »

Pokud to chcete seriózně řešit, tak

1) Pošlete jim žádost o kopii spisu, ideálně ihned http://30kmh.cz/index.php?board=24.0  :) Číslo jednací nebo nějaký identifikátor by měl být na tom poučení, které přišlo spolu s dopisem.
2) Dopis vyzvedněte co nejpozději a hoďte mi ho někam ke stažení. Spis, až přijde, tak také.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #14 kdy: 02 Října 2014, 08:22:20 »

Dobre, pristi tyden ho vyzvednu:) dekuji
IP zaznamenána
In dubio pro reo
Stran: [1] 2 3 ... 5