30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce  (Přečteno 79051 krát)

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #30 kdy: 15 Října 2014, 16:20:12 »

Díky chlapi :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #31 kdy: 15 Října 2014, 20:16:58 »

Jasně, podobně jako u bodu 2: odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobě blízké hrozilo stíhání za přestupek nebo trestný čin  8)

Plus doporučuji seznámit se s tímto hezkým judikátem  :) http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #32 kdy: 15 Října 2014, 21:48:00 »

já se ještě zeptám k tomu mému problému, pokud by byla uznána varianta, že auto sem jen převzal, nikoliv zaparkoval, tak je tu možnost že přestupek jde za majitelem vozu tudíž mnou a stejně budu muset zaplatit, nebo ne?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #33 kdy: 15 Října 2014, 22:52:25 »

ano, pak nastupuje správní delikt ;)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #34 kdy: 16 Října 2014, 07:49:27 »

Pravděpodobně, až se dostanou do slepé uličky, z toho ve finále udělají SprDel, ale počítám, že to nebude hned, ještě třeba předvolají k výslechu fízly. Vtipné je, že předtím budou muset poslat výzvu k uhrazení určené částky, jejíž součástí je poučení o tom, že můžete sdělit totožnost řidiče - a není důvod jim v této fázi nějakého nesdělit 8)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #35 kdy: 16 Října 2014, 14:16:19 »

Ja si ted nemuzu moc dovolit vyhodit penize z okna:(

Jinak asi pul roku zpatky sem se jen ptal jednoho policajta ohledne uvedeni nejake osoby ze zahranici a bylo mi receno, ze to neni dobrej napad, jelikoz pokud bude nekdo chtit byt duslednej, mize zjistovat jestli sen vubec nekdo prijel, zda k tomu mel povoleni a jestli ma rp.. Samozrejme to bylo ohledne lidi mimo eu.
IP zaznamenána
In dubio pro reo

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #36 kdy: 16 Října 2014, 14:43:12 »

Přece není tvůj problém, že ten člověk je tady "načerno"...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #37 kdy: 16 Října 2014, 15:32:02 »

Ale jako majitel vozidla zodpovidam za to, komu ho pujcim preci? Jina vec by byla kdyby mi ho slohnul :D  ackoliv nejsem asi opravnen chtit po nekom videt ridicak nebo jiny doklad.. Ja se ptam takhle s cernejma scenarema jen pro jistotu:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #38 kdy: 16 Října 2014, 16:12:25 »

Ja si ted nemuzu moc dovolit vyhodit penize z okna:(

Jinak asi pul roku zpatky sem se jen ptal jednoho policajta ohledne uvedeni nejake osoby ze zahranici a bylo mi receno, ze to neni dobrej napad, jelikoz pokud bude nekdo chtit byt duslednej, mize zjistovat jestli sen vubec nekdo prijel, zda k tomu mel povoleni a jestli ma rp.. Samozrejme to bylo ohledne lidi mimo eu.

Jo to je jiná, když to říkal pan policjat, tak to asi bude pravda  :D :D :D

Doporučuji prostudovat fórum, je to zde řešeno několikrát.
Pokud bude úředník tak aktivní, že bude zjišťovat výše uvedené, tak ho poplácám po zádech, popřeju mu hodně štěstí a až po měsíci a více rozhodne, tak mu tu jeho několikaměsíční snahu rozbiju v jednom odstavci v odvolání.

Jestli chceš informace od policjta, tak jedině kde si na vás můžu stěžovat, proč nejste ustrojený, kde je ulice xy a kdy chytnete toho zmr.. co mi vykradl auto. Veškerý znalosti policajta o správním řízejí jsou, že se to jmenuje správní řízení.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #39 kdy: 16 Října 2014, 16:53:57 »

Ale jako majitel vozidla zodpovidam za to, komu ho pujcim preci?

Máte povinnost znát údaje řidiče.
Ale když někdo ukáže třeba pas tak nemáte možnost ověřit jestli je pravý a platný atd. A hlavně to pokud vím žádný zákon nepožaduje.

Takže neplatí že jste "vědět měl a mohl", není zavinění, není přestupek.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #40 kdy: 16 Října 2014, 19:09:59 »

Hlavně není potřeba půjčovat auto cizinci, když je spousta mrtvých nebo pohřešovaných Čechů, kteří se toho rádi ujmou ;D
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #41 kdy: 17 Října 2014, 12:11:02 »

Dobře dobře , děkuji za vysvětlení!:)
« Poslední změna: 17 Října 2014, 18:52:38 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #42 kdy: 17 Října 2014, 18:52:43 »

EDIT: je potřeba jim to poslat nějak spešl, doporučeně, nebo tak něco? Nikdy sem na úřad nic neposílal, možná ani dopis někam jinam :D

EDIT2:  Co znamená Sp.Zn.  v dopise který mam odeslat? Nějak to nemůžu z toho co mi poslali vyčíst :(
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #43 kdy: 17 Října 2014, 18:58:42 »

EDIT: je potřeba jim to poslat nějak spešl, doporučeně, nebo tak něco? Nikdy sem na úřad nic neposílal, možná ani dopis někam jinam :D

EDIT2:  Co znamená Sp.Zn.  v dopise který mam odeslat? Nějak to nemůžu z toho co mi poslali vyčíst :(

Poslat to jde i obyčejně. Doporučeně posíláme proto, že máme doklad o odeslání, kdyby se to náhodou někde ztratilo.

Sp. Zn. - je zkratka pro spisovou značku.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #44 kdy: 17 Října 2014, 19:21:44 »

A pokud na tom papíru, který jsem obdržel, žádná neni, je tu jen "Vaše zn.:" tak asi nevyplňuji?
Jen ještě, v prostředním odstavci je , že pokud bude oznámení do 5 dnů potvrzeno, lze jej učinit jinou formou...   Ta věta mi nedává úplně smysl, chápu jí tak, že abych mohl podat oznámení např. telefonem, musím nejprve napsat dopis s oznámením, ale proč by někdo napřed poslal dopis a poté ještě telefonoval ohledně stejné věci co je v dopise? Nebo jej chápu špatně? Protože jsem dopis vyzvednul 13.v pondělí a dneska sem poštu nestihnul, chci jít odeslat dopis zítra, pak nevím jestli se počítá 5 dnů od 13. těsně před zavíračkou na poště, nebo až od následujícího dne..?
IP zaznamenána
In dubio pro reo