30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce  (Přečteno 79048 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #15 kdy: 02 Října 2014, 12:32:29 »

takhle vypadá to místo... není ta značka třeba někde, kde být nemá? :D  moje auto si zastavilo nad nápisem bus v úrovni značky
dle zákona, značkou úsek začíná, tudíž by měla být na druhé straně ne?

Ona je svislá dopravní značka IJ4c, která je před zastávkou a označuje začátek zastávky autobusu, tou úsek začíná - na fotce není vidět.
Pak je označník, na nemž je značka IJ4a a označuje zastávku, kterým ale úsek nezačíná - na fotce je vidět.

V § 27 z.č. 361 je

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

f)   u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou „Zastávka autobusu“, „Zastávka tramvaje“ nebo „Zastávka trolejbusu“ a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou „Zastávka autobusu nebo trolejbusu“ nebo „Zastávka tramvaje“, platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor.

Když to rozebereme, tak:

u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou „Zastávka autobusu“, „Zastávka tramvaje“ nebo „Zastávka trolejbusu“ a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, tohle není ten případ, protože v místě není svislá dopravní značka IJ4c zastávka autobusu

a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky tohle by na to sedělo, tedy 5 metrů za označníkem to je IJ4a, která je na fotce vidět, ale dále je

je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou „Zastávka autobusu nebo trolejbusu“ nebo „Zastávka tramvaje“, platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor, což v tomhle případě je, mohl by zákaz platit pouze na vyznačený prostor, tedy se žádný přestupek nemusel stát :)

« Poslední změna: 02 Října 2014, 12:34:11 od Mršťa »
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #16 kdy: 02 Října 2014, 13:05:13 »

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

f)   u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou „Zastávka autobusu“, „Zastávka tramvaje“ nebo „Zastávka trolejbusu“ a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou „Zastávka autobusu nebo trolejbusu“ nebo „Zastávka tramvaje“, platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor.


A PČR, na těchto místech může stát a provádět běžné silniční kontroly? Ať už v obci nebo mimo obec? Už jsem se s tím setkal a ne jednou.
« Poslední změna: 02 Října 2014, 13:09:01 od emet »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #17 kdy: 02 Října 2014, 13:13:31 »

Nemůže - leda že by měli zapnuté majáky a prováděli nějaký služební zákrok, ale použít to jako parkoviště pro měření nebo jinou bohulibou činnost nemohou, tím se dopouštějí přestupku jako kdokoliv jiný. Na výsledky jejich činnosti to ale nemá vliv - např. kdyby někdo tvrdil, že měřením z daného místa porušili zákon a proto je měření neplatné, tak na tuhle argumentaci to neuhraje.

Jinak v dané věci jsem zvědav na spis, zejm. úřední záznam. Pokud fízl nenapsal, že viděl, jak dotyčný na místě zaparkoval (a oni takto lžou často a rádi), tak jsou nahraní už na tom, že nemají pachatele přestupku 8)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #18 kdy: 02 Října 2014, 22:38:15 »

Mršťa:  no, ale když já jsem stál autem nad nápisem bus, nafotil to ( bůhví jak ) na ten jeho mobílek :(

jkraus222: Vidět, že jsem parkoval já nemohli, přijeli autem během doby, co jsem byl v krámě..možná to viděli z okna, že tam stojí auto, pač to maji asi 20m :D ale proč by kvůli tomu přijeli autem místo pěšky..

Příští týden skočím pro dopis a dám vědět! :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #19 kdy: 13 Října 2014, 11:36:59 »

Zdravím Vás všechny,

   dnes sem si byl vyzvednout dopis, ani sem tam teoreticky nemusel, hodili by ho do schránky:)
Přišla mi výzva k podání vysvětlení a mam se dostavit v den kdy se mi to nehodí, chodím do školy a navíc ten den mám od rána do večera a nemůžu si dovolit jentak nepřijít (VŠ) .

Dle dopisu sem se měl dopustit jako řidič mého auta přestupku zastavení a stání na aut.zastávce, mohu vyfotit, ale to až večer, teď mažu do školy:)
PS: pokud se ze závažných důvodů nedostavím na výzvu, můžu dostat až 5000 pokutu.
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #20 kdy: 13 Října 2014, 14:06:10 »

Hoďte pak tu výzvu někam ke stažení. Napíšu vzdání se účasti na ústním jednání (takže žádná pořádková pokuta za nedostavení se) a patrně i nějaké vyjádření k samotné věci. Samozřejmě jste tam nezaparkoval, pouze jste auto vyzvedl. Nic dalšího bych v této fázi zřejmě nesděloval, SprDel z toho zatím udělat nemůžou (nepřišla výzva k uhrazení určené částky a kdyby přišla, předhodíme jim nějakého řidiče).
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #21 kdy: 13 Října 2014, 20:18:48 »

zde přikládám dopis, výzvu, kterou jsem obdržel.

Napadlo mě, že bych to zkusil nejprve osobně, když je tam paní a svým šarmem jí okouzlil natolik, že to rovnou odloží a pokud ne, tak se zas otočit a jít domů a pak poslat nějaký dopis, nebo je to špatný nápad?


IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #22 kdy: 13 Října 2014, 20:42:18 »

Napadlo mě, že bych to zkusil nejprve osobně, když je tam paní a svým šarmem jí okouzlil natolik, že to rovnou odloží
Tak schválně - za co myslíte, že je placená: aby věci odkládala, nebo aby od lidí vybírala výpalné? Tím je zároveň zodpovězena otázka, jestli má smysl se tam s ní chodit vybavovat ;D

Zítra napíšu podání a hodím ho sem  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #23 kdy: 13 Října 2014, 22:01:58 »

dobře :D   jinak, koukám na adresu, ale místo mi přijde že spadá spíš pod náměstí TGM, než pod třídu E. Beneše..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #24 kdy: 14 Října 2014, 14:04:46 »

Pošlete jim to tak, aby to došlo den nebo dva před termínem podání vysvětlení a pro začátek bude věc vyřešená. Pokud se jim nebude chtít do dokazování, které se hned od začátku může rýsovat jako problematické, je možné, že to nechají plavat  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #25 kdy: 15 Října 2014, 10:10:00 »

To zní hezky a zajímavě, zatím Vám mnohokrát děkuji a určitě dám vědět jak sem uspěl! :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #26 kdy: 15 Října 2014, 10:54:53 »

Lehce off topic. Šlo by tímto způsobem (písemně) odepřít podání vysvětlení?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #27 kdy: 15 Října 2014, 14:08:12 »

V podstatě mohou nastat dvě situace:

1) Podání vysvětlení. Řešili jsme výše. Jde v podstatě o "předběžné šetření" a ještě není nikdo obviněný. Správní orgán teprve zjišťuje, jestli vůbec k něčemu došlo, zda má zahájit správní řízení a proti komu.

2) Vyjádření k věci, resp. výpověď. Jako obviněný jste předvolán k ústnímu jednání - práva účasti na jednání se ale můžete vzdát. A vyjádřit se je právo, nikoliv povinnost, a nikde není napsáno, že se nemůžete vyjádřit písemně. Čili vždy odesílám vyrozumění o vzdání se práva účasti na ústním jednání a zároveň buď písemné vyjádření k věci nebo sdělení, že jako obviněný odmítám vypovídat, neboť by mně nebo osobě blízké hrozilo stíhání za přestupek nebo trestný čin.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #28 kdy: 15 Října 2014, 14:11:12 »

Jde mně o tu první možnost. Tam to nelze?

Edit: Pošlu Vám zprávu.
« Poslední změna: 15 Října 2014, 14:18:19 od e-m »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #29 kdy: 15 Října 2014, 15:33:57 »

Lehce off topic. Šlo by tímto způsobem (písemně) odepřít podání vysvětlení?

Šlo.
Nevidím rozdíl mezi písemným podáním vysvětlení a písemným odepřením podání vysvětlení.
IP zaznamenána