30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 170+ na 90 mimo obec  (Přečteno 8394 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #30 kdy: 03 Června 2019, 22:53:18 »

no Pachové do ní prý zapisují naměřené přestupky. Na posledním jednání ji zmínil Pach na výslechu. Takže ji budu požadovat dodat doplnit do spisu:-)))
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #31 kdy: 05 Června 2019, 18:53:15 »

Report z dnešní návštěvy paní úřednice. Celá návštěva pochopitelně skrytě nahrána na diktafon.

Prokázal jsem se kopií plné moci, originál paní úřednice nepožadovala. Kopie plné moci založena do spisu. (není potřeba originál podpisu?)

Paní úřednice si asi plnou moc špatně přečetla, když zhodnotila, že plná moc je pro celé řízení a že už bude korespondenci posílat pouze mně.

V (poměrně rozsáhlém) spisu přibyl "dotaz na správnost měření" (nemám vyfoceno) a odpověď. Když jsem se důrazně dotazoval na další fotografie, tak se objevil druhý spis (!) a v něm navíc tohle (první strana, druhá strana).

Vyjednal jsem tedy lhůtu 5 pracovních dnů na nastudování spisu a vyjádření se k němu (víc jsem neukecal) a že požaduji kompletní kopii spisu. Paní úřednice mi řekla, že je toho hodně a že kopírování by mohlo zabrat klidně hodinu, možná i dvě, jestli počkám. Tak jsem ji přemluvil, aby mi kopii spisu poslala poštou. Chtěla po moje telefonní číslo, tak jsem jí ho dal.

Protokol.

Po návratu na základnu jsem v telefonu objevil dva zmeškané hovory z tel. čísla MěÚ Znojmo, tak jsem zavolal zpátky.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #32 kdy: 05 Června 2019, 19:52:08 »

Prokázal jsem se kopií plné moci, originál paní úřednice nepožadovala. Kopie plné moci založena do spisu. (není potřeba originál podpisu?)

Není, zachovala se správně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #33 kdy: 06 Června 2019, 12:31:11 »

Pokud nebude rozhodnutí vydáno do 19.6.2019, bude promlčeno.

Váhám, zda nepodat námitku podjatosti na paní úřednici z důvodu, že vydala rozhodnutí dříve, než obviněnému uplynula lhůta na vyjádření.

Pokud rozhodnutí nevydá, bude odůvodnění námitky podjatosti nepravdivé a tedy i námitka nedůvodná. Ale nebude nám to vadit, bude promlčeno.

Pokud rozhodnutí vydá, bude námitka podjatosti důvodná. Navíc bude rozhodnutí vydáno i přes podjatost, což by trochu snižovalo jeho kvalitu.

Co si o takovém postupu myslíte?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #34 kdy: 06 Června 2019, 18:39:46 »

Co ty fotky mereni?
V 177 zamerny kriz neukazuje na vozidlo, ve 155 meri rychlost vzorku pneu a blatniku a konecne v 94 zameril spravne a ukazala se spravna rychlost  94 - tak to je prosim precin.
Spocital bych i prumernou rychlost z 1., 3. 6. a porovnal to s casem, neco tam soudruhum nesedi...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #35 kdy: 06 Června 2019, 19:33:37 »

Námitku podjatosti bych nejspíš podal tak, jak navrhujete. Podle mě záleží hlavně na tom, jestli úřednice ví, o co se hraje. Dle vašeho hovoru a její naléhání na rychlé vyzvednutí kopie spisu předpokládám, že ví. Pravděpodobnost, že vydá rozhodnutí, které půjde třeba i snadno shodit, ale lhůta se restartuje, je velká... Na argumenty je teď v podstatě pozdě, už jen kličkovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #36 kdy: 06 Června 2019, 21:16:46 »

fu> Taky bych skoro řekl že se jedná o nějaké jiné měření (možná i jiného vozidla). Ten původní výstup byl z automatizovaného měření, to nové je z manuálního.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #37 kdy: 06 Června 2019, 22:31:45 »

Je jasne, ze doslo k systemove chybe nebo pristroje, sw, ci fizla  - meri hlouposti, tak at to organ proveri, kde doslo k chybe.

Jinak gratuluji k rozhovoru, malem jsem se udusil smichy  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #38 kdy: 12 Června 2019, 21:48:53 »

Dnes jsem se několikrát snažil paní Hrochové dovolat, ale nepodařilo se.

Chtěl jsem se jí zeptat, zda na mě nezapomněla s posláním kopie spisu. Ve schránce zatím nic nepřistálo. :-(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #39 kdy: 19 Června 2019, 11:07:19 »

Hrochová mi telefonicky sdělila, že kopii spisu neposlala, zato na pokyn své vedoucí vydala rozhodnutí. Až bude doručeno, bude potřeba začít připravovat odvolání.
« Poslední změna: 28 Června 2019, 18:54:56 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #40 kdy: 28 Června 2019, 19:47:26 »

Dne 28.6.2019 doručeno rozhodnutí SO1.

Vypadá to, že paní Kašparová má jisté rezervy v českém jazyce, ve fyzice, v právech a možná i jinde. Postřehy po nedůkladném a zběžném přečtení:

- Pyrát pyrátil úmyslně.

- Odkazuje se na Ověřovací list 8012-OL-70093-17, který byl v době pyrátění prošlý.

- Firma Swarco Traffic Cz, s.r.o. řekla, že měření bylo OK, takže měření bylo OK.

- Zmocněnec uvedl, že požaduje zaslání spisového materiálu. Nějak ale zapomněli zmínit, že to bylo až poté, co Hrochová oznámila, že není schopna poskytnout kopii spisu na počkání.

- Současná judikatura správních soudů ... akceptuje, že nemůže dojít k chybnému měření, pokud se na displeji měřícího přístroje neobjevila chybová zpráva a přístroj změřil určitou rychlost vozidla. (škoda, že nejsou uvedeny konkrétní rozsudky)

- Svědecké výpovědi policistů jsou konzistentní a plně korespondují z obsahovým materiálem. Z podkladů ve spise (patrně zejména ze záznamu o přestupku, kde je uvedeno "režim měření: automatický") je nezpochybnitelné, že měření probíhalo v ručním režimu.

- Laserový paprsek má průměr 30 cm, přesto však dopadá (alespoň částí) na motocykl. Zajímavé při konfrontaci s fotografií.

- Pokud by paprsek dopadl na nepohybující se cíl, zobrazila by se nulová rychlost. Skoro bych řekl, že se odvolávají na Dopplerův efekt a příliš nechápou rozdíl mezi radarem a lidarem.

- Brzdná dráha vozidla jedoucího 171 km/h je na suché vozovce o cca 22.5 m delší než brzdná dráha vozidla jedoucího 90 km/h. Což stačí na naplnění materiálního aspektu.

- K přestupku došlo na frekventované komunikaci, ale žádná další vozidla tam nebyla.

- A určitě jsem ještě pár věcí přehlédl.

Ohledně lhůt:

SO má za to, že správní řízení bylo zahájeno dne 19.6.2018 doručením prvního předvolání k ústnímu jednání. V takovém případě stihli vypravit rozhodnutí tak tak (17.6.2019). Nemohlo být ale zahájeno o něco dříve? Třeba bylo Pyrátovi doručeno dříve než si úřad myslí.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #41 kdy: 28 Června 2019, 22:56:49 »

Napsal správní orgán že bude provádět dokazování onou listinou od firmy?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #42 kdy: 28 Června 2019, 23:41:28 »

Přišlo tohle, už jsem odkazoval.

edit: Ajo, už se chytám. Ono vlastně asi neproběhlo provádění důkazů.
« Poslední změna: 28 Června 2019, 23:52:48 od Číkus »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #43 kdy: 29 Června 2019, 00:44:46 »

Přesně tak :-D

Navíc: SO1 se odkazuje na toto:
https://www.ibesip.cz/Tematicke-stranky/Zasady-bezpecne-jizdy-v-aute/Spechej-pomalu

Tam je ale uvedena brzdná dráha pro automobily.

Podle tohoto https://www.uamk.cz/aktuality/1290-myty-o-motocyklech-brzdna-draha
je ovšem brzdná dráha motocyklu delší zhruba o 20% Z toho extrapolací vychází brzdná dráha při 170kmh na cca 165m pro automobil a pro motocykl 165*1.2=cca 198m.
Z toho plyne, že při takové rychlosti by musel být dán signál k zastavení  za méně než dvě vteřiny od změření. To je i pod teoretickou reakční dobou policistů (2x 1 vteřina) a zcela chybí čas na nějaké domlouvání nebo zvedání ruky.
A to je navíc řeč o krizovém brzdění, které doprovází zvukové a kouřové efekty od pneumatik. Nic takového ovšem policisté nezmínili.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:170+ na 90 mimo obec
« Odpověď #44 kdy: 12 Srpna 2019, 22:23:58 »

Tady píšou od 6,5 do skoro 10 m/s2
http://www.okruhari.cz/cs/mereni-vut-usi-zrychleni-a-zpomaleni-motocyklu

Měřil se v podstatě extrémní případ, kdy brzdil zkušený okruhový jezdec za téměř ideálních podmínek, na některých motorkách pak byly závodní pneu s mnohem lepší přilnavostí než běžné silniční. S běžnou jízdou v provozu to prakticky nelze srovnat (slovy klasika - to je úplně jiná liga, možná i jiný sport). Měřené motorky pak byly lehčí než CBR 1100 XX.

Z uvedeného měření lze pro posuzovaný případ dovodit pouze to, že na běžných pneu lze dosáhnout za ideálních podmínek maximálního zpomalení kolem 7m/s2. Mehánik to mohl být tak na dvou třetinách, což odpovídá 4,7 m/s2, což odpovídá tabulkám.

Jinak SuperKosák brzdí velmi dobře, i díky CBS, ale stejně díky dynamice většinu odmaká přední brzda a pneu. Zadní se odlehčí a nemá šanci rozumný brzdný účinek přenést. V motoškolách se učí krizově brzdit pouze přední brzdou (SuperKosák brzdí vždy oběma).
IP zaznamenána