30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 86kmh v dědině  (Přečteno 20876 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #45 kdy: 14 Prosince 2018, 21:15:16 »

Zkuste se trochu zamyslet nad trigonometrií. Menší, nebo větší úhel je ve prospěch pyráta? Přehodit důkaz správného úhlu na SO můžete zkusit, neúspěch zaručen (stačí dotaz SO na fízla a ten potvrdí 22 stupňů plus minus 3 %).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #46 kdy: 14 Prosince 2018, 21:32:13 »

17° je naopak paráda. Lepší než 24°. Kde je větší rozdíl od standardu 22°?
Vaše přibarvování je vidět na první pohled. Změřte středy kol a šířku přes zrcátka.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #47 kdy: 14 Prosince 2018, 22:24:30 »

Berserk: psal jsem to v jinem vlaknu,kter nemohu linkovat

Jak  data do formulare ziskat:
- program https://bersoft.com/bimagem/download.htm
- samotna data viz obrazek
- xls formular

Jen bych dodal, ze kazde vozidlo je jine a je velmi obtizne definovat univerzalni navod, ktery se da aplikovat na fotografie nevalne kvality.
Hledat jednoduse zmeritelne rozmery:
- disky kol - NE pneu, spatne se urcuji
- vzdalenosti os naprav
- nejlepe rovne plochy na predni masce ve vysce os kol - tech je na vozidlech cim dal mene


Navic:
Radarovy svazek(je to antena):
- ma svuj uhel - neni to primka pro predstavu http://www.radartutorial.eu/06.antennas/Antenna%20Characteristics.en.html
- neni v ose vozidla, ani v ose objektivu kamery - viz predchozi prispevek
- perspektiva viz obrazek ty 2 cary jsou(mohou byt)  rovnobezne (jen pro ilustraci)
- dalsi vlastnosti opticke soustavy(kamery) - ty lze pro rychle zjisteni pominout

Smer jizdy vozidla je +- primka prochazejici osami naprav(pokud nelze vzit v potaz pneu - spatna kvalita snimku) , nikoliv cary na silnici
« Poslední změna: 14 Prosince 2018, 23:32:10 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #48 kdy: 17 Prosince 2018, 04:04:24 »

17° je naopak paráda. Lepší než 24°. Kde je větší rozdíl od standardu 22°?
Vaše přibarvování je vidět na první pohled. Změřte středy kol a šířku přes zrcátka.
Obávám se, že nikoliv.

Jestli se dobře pamatuji, tak těch 22 je maximum, nikoliv přesná hodnota.
A dává to smysl - prostě čím víc je ten úhel tupější, tím větší šance, že se svazek odrazí kdovíkam a pak kdovíodkud zpět a kdoví, co cestou nasbírá

Naopak čím je úhel ostřejší, ideálně co nejblíže nule, tím spíš bude cesta paprsku nejkratší a hrozí, že se nasbírá míň rušivých jevů.

Vemte si, že když policajt měří z nadjezdu rychlost aut pod sebou (v reálu párkrát lávka u Kongresové v Praze) tak by se musel kdovíjak divně kašírovat, aby těch 22 trefil...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #49 kdy: 17 Prosince 2018, 04:18:26 »

Doporučuji nechat v původním znění s 24 a ať úředník dokáže, že je to jinak, je to přece jeho povinnost.
Naopak by to měl být on, kdo si bude ověřovat, že měření je lege artis, nikoliv, že bude brát policejní výblitek jako slovo Páně, o kterém se nediskutuje.
Pokud SO donutíte na tom černobílém paskvilu, aby sám určil hrany vozidla a měřil je, tak myslím, že to bude velmi zábavná taškařice.
Tedy pokud budete chtít, aby SO svoji úvahu odůvodnil tak, aby byla přezkoumatelná
Plus jako ránu z milosti můžete navrhnout, aby byl pořízen znalecký posudek v oboru fotogrammetrie, anebo stereoskopie, nebo jak je správně hrůzonázev tohoto oboru
O znaleckém posudku v oboru matematiky na Vaše odvození pak snad nemusím ani mluvit
Děkuji za rychlou reakci. Přímo ve vyjádření je že Policie toto místo označila jako místo měření. Tudíž tuto část opravím.

U výpočtu úhlu jsem si pravda zahrál tak trošku na úředníka a přibarvil si realitu ve svůj prospěch a i tak vyšel úhel 24 stupnů. Vámi popisovaným postupem dojdu k výsledku když 17 tak jsem rád. Tudíž mám trochu dilema jestli bod nechat jak je a spoléhat na to že toto úředník nebude rozporovat nebo celý bod smazat. Jiné řešení zde nevidím. Maximálně celou situaci otočit a chtít po úřadu doložit že úhel měření byl správný a v souladu s manuálem.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #50 kdy: 17 Prosince 2018, 09:02:14 »

Berserk: Dle Vašeho názoru jsem tuto část odvolání vypracovával. Nadruhou stranu po pečlivém nastudování návodu se přikláním spíše k variantě 2 (v příloze) podle pánů opas a enzym.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #51 kdy: 18 Prosince 2018, 18:22:13 »

Berserk: Dle Vašeho názoru jsem tuto část odvolání vypracovával. Nadruhou stranu po pečlivém nastudování návodu se přikláním spíše k variantě 2 (v příloze) podle pánů opas a enzym.
Dobrý den,
máte pravdu.

Našel jsem si návod k radaru a je to striktně daná hodnota, nikoliv maximální.

Každopádně o to lépe, jedna věc je strefit se a obhájit důkazně strefení se do intervalu úhlu 0-22, kdežto něco jiného je strefit se přesně do hodnoty 22

Pevně doufám, že příslušníci, co přístroj na stanoviště instalovali, veškerý postup řádně zaprotokolovali, postupovali podle návodu k přístroji a pokud snad měřili vzdálenosti a úhly, tak k tomu použili úředně ověřené měřidlo, aby snad správní orgán nedostali do situace důkazní nouze
A kdyby snad panovala nějaká důvodná pochybnost, tak budou schopni při svědectví před SO, pochopitelně každý zvlášť, do protokolu popsat, jak to tenkrát postavili (ten radar, samozřejmě )

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #52 kdy: 18 Prosince 2018, 22:56:08 »

Slušný občan: obrazek mate pro zemi, kde se jezdi vlevo
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #53 kdy: 21 Února 2019, 01:07:22 »

Berserk: psal jsem to v jinem vlaknu,kter nemohu linkovat

Navic:
Radarovy svazek(je to antena):
- ma svuj uhel - neni to primka pro predstavu http://www.radartutorial.eu/06.antennas/Antenna%20Characteristics.en.html
- neni v ose vozidla, ani v ose objektivu kamery - viz predchozi prispevek
- perspektiva viz obrazek ty 2 cary jsou(mohou byt)  rovnobezne (jen pro ilustraci)
- dalsi vlastnosti opticke soustavy(kamery) - ty lze pro rychle zjisteni pominout

Smer jizdy vozidla je +- primka prochazejici osami naprav(pokud nelze vzit v potaz pneu - spatna kvalita snimku) , nikoliv cary na silnici
Tady bych se chtěl zeptat - jestli už je možné tu informaci pustit, jestli případ postavený na této fotografii směřuje alespoň do prekluze.
Kvůli fotce motorky ze stacionárního RAMERu, co teď řeším jsem se koukal do návodu, plus jsem si stáhnul metodiku s tou legrační přikládací šablonkou.
Co jsem pochopil, tak u nových modelů RAMER je již svazek vyznačen jako vodorovná čára u spodního, nebo horního okraje fotky. V tomto konkrétním případě pak je to na časem.
Když si spustím svislé čáry, tak to vypadá, že svazek jen lízne pravý přední roh auta, prakticky by se dalo říct plasty a může se směle odrážet o ta kovová dvířka v tom sloupku, případně o tu kovovou krabici na tom sloupu veřejného osvětlení.

Típnutá metodika:


Zkoušel jste argumentovat i tímto? Prošlo?
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #54 kdy: 01 Dubna 2019, 14:23:29 »

Takže tady máme rozhodnutí odvolacího orgána. Samozřejme obviněný je idiot co do toho nemá co kecat a je vinen. Ještě to pročítám a zjištuju co a jak. Doted jsem netušil že mé argumenty mohou být vyvráceny stylem: nerozumím matematice takže návrh nepříjmám.

Každopádně takto daleko jsem ještě nikdy nebyl. Co dál? Zaplatit? To by byl smutný konec...

(Rozhodnutí v přiloze)
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #55 kdy: 02 Dubna 2019, 11:33:05 »

Pro ujištění. Zaplatit vlastně musím v každém případě a pokud po podání žaloby soud rozhodne v můj prospěch budou mi peníze navráceny a body smazány? Pro tuto možnost samozřejmě zvažuji využití nějaké komerční služby (právník, advokát).

Osobně je pro mne z podivem kolik lidí zde věnuje svůj čas výpočtům úhlů měření když i člověka s vysokoškolským titulem z matematiky úřad označí jako osobu nekompetentní tyto výpočty provádět a jejich správností se vůbec nezajímá.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #56 kdy: 02 Dubna 2019, 11:40:22 »

Přesně tak, zaplatit a podat žalobu. V případě výhry budou zaplaceny i náklady na právníka.

A argumentovat takto: Argumentace správního orgánu je nesprávná. Argument "nemohl projednat odvolání protože nerozumí matematice" může být například jeden z bodů ve výpovědi pro daného úředníka, nemá co dělat v odůvodnění rozhodnutí. Pokud správní orgán nerozumí matematice pro střední školy, má se uvedenou problematiku doučit a pokud toho není schopen, pak má přibrat znalce. Následně je povinen obhajobu přezkoumatelně vyvrátit a prokázat, že se obviněný mýlí. To se nestalo.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #57 kdy: 02 Dubna 2019, 18:50:58 »

Přesně tak, zaplatit a podat žalobu. V případě výhry budou zaplaceny i náklady na právníka.
Já bych měl obavu, že se budou držet toho útěku kterým vlastně přiznal, že jel rychle.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #58 kdy: 25 Dubna 2019, 11:52:44 »

Pokračuje to nějak?
KÚ si s pojmem právní stát vytřel zadek.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #59 kdy: 09 Června 2020, 00:29:51 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána