30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 86kmh v dědině  (Přečteno 20871 krát)

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #15 kdy: 21 Listopadu 2018, 16:37:08 »

Proč je tam úhel 20°? S takovým úhlem by nemohli přece vůbec za jízdy měřit auta jedoucí před nimi.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #16 kdy: 21 Listopadu 2018, 17:07:00 »

Těch 30m není vzdálenost vozidla, ale dosah radaru.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #17 kdy: 21 Listopadu 2018, 18:09:32 »

Jinak vedle auta je zjevně plná čára, protože přerušovaná nemá plné části delší než auto na snímku.
Je tedy otázka, kde přesně bylo auto změřeno - fotografie neodpovídá místu udanému policií.
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #18 kdy: 22 Listopadu 2018, 16:29:23 »

Jinak vedle auta je zjevně plná čára, protože přerušovaná nemá plné části delší než auto na snímku.
Je tedy otázka, kde přesně bylo auto změřeno - fotografie neodpovídá místu udanému policií.

Člověče Vy jste génius.
Mám tedy návrh na zařazení manuálu do spisu s odkazem na absenci vypočítané délky vozidla poslat zároveň s obrázkem z mapy, se zaznačením místa měření uvedeného policií a upozornit na to že fotografie nekoresponduje s tímto místem a SO by se tímto měl zabývat? Nebo poslat jen to s manuálem a v odvolání rozporovat to že se nezaobíral správností určení místa ikdyž je očividně mimo?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #19 kdy: 22 Listopadu 2018, 16:38:40 »

To místo měření bych si nechal až do odvolání.
Jestli tam jezdíte, tak si na daném místě udělejte fotku stavu značení, jinak využijte třeba Panorama na Seznamu.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #20 kdy: 22 Listopadu 2018, 21:20:43 »

Jen rychle, nevim, jak jste se dostal k tem ~7 metrum, ale je rozdil objektiv a radarova hlava a zasadne chyba roste pri kratkych vzdalenostech, viz obrazek.
Obdobne dochazi k deformaci obrazu objektivem viz  https://goo.gl/images/bWPMvH .
« Poslední změna: 22 Listopadu 2018, 21:23:43 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #21 kdy: 23 Listopadu 2018, 09:40:23 »

30 metrů je dosah (citlivost) měřícího zařízení. Jde o max. vzdálenost, do níž radar vysílá vlny. Se vzdáleností od měřeného vozidla to nemá nic společného.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #22 kdy: 23 Listopadu 2018, 12:53:11 »

Trochu mě mate textace uvedená úředníkem v protokolu o nahlédnutí do spisu: "obviněnému byl předložen kompletní spisový materiál", když není nikde vidět obsah spisu a úředník to čísluje velmi zajímavým způsobem  a nikoliv vzestupnou číselnou řadou.
List nazvaný "obsah spisu" je pouze jakýsi interní dokument fízla (viz záhlaví listu) číslující jím odeslané papíry - nikoliv tedy čísla listů ve spisu správního orgánu. Pozor na to.
Takže není vůbec jisté, co vlastně spis obsahoval v době, kdy jste nahlížel.
IP zaznamenána

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #23 kdy: 23 Listopadu 2018, 17:51:27 »

Trochu mě mate textace uvedená úředníkem v protokolu o nahlédnutí do spisu: "obviněnému byl předložen kompletní spisový materiál", když není nikde vidět obsah spisu a úředník to čísluje velmi zajímavým způsobem  a nikoliv vzestupnou číselnou řadou.
List nazvaný "obsah spisu" je pouze jakýsi interní dokument fízla (viz záhlaví listu) číslující jím odeslané papíry - nikoliv tedy čísla listů ve spisu správního orgánu. Pozor na to.
Takže není vůbec jisté, co vlastně spis obsahoval v době, kdy jste nahlížel.

Spis celkově vypadal jako totální bordel. Ovšem bordel který mám nafocen a natočen ve videozáznamu z nahlížení.
IP zaznamenána

Semiq

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #24 kdy: 24 Listopadu 2018, 00:07:07 »

Proč je tam úhel 20°? S takovým úhlem by nemohli přece vůbec za jízdy měřit auta jedoucí před nimi.
Že by jiný režim měření - polcamstyle? Radarem za jízdy asi měří protisměr a souběžné pruhy.
IP zaznamenána
Už běžím ke Kamiqu, ztratil jsem Dolimyrka

Slušný občan

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #25 kdy: 06 Prosince 2018, 20:49:27 »

Takže dnes jsem vyzvednul Rozhodnutí (v přiloze). Od barvitého vylíčení mého údajného útěku až po informaci o tom jak mě jistě zaplacení 3500korun pozitivně ovlivní je to velmi zajímavé čtení.
K mým postřehům:
-v rozhodnutí je špatně uvedena platnost mého ŘP (což ale na výsledek nejspíše nemá vliv)
-SO se nezabýval tím zda souřadnice skutečně odpovídají místu měření (pruhy na silnici)
-na návrh pana "opas" jsem poslal návod a argumentoval že na fotografii chybí dopočtená délka. Toto úředník odbyl jakýmsi fízl měl školení tak asi ví jak měřit, a na snímku je vidět rychlost takže je bez vad.

Ted do 15.dnů je potřeba podat odvolání. Toto jsem ještě nikdy nedělal tudíž pohledám na foru co a jak. Hlavní argument chci udat neshodu s GPS a to že není řádně veden spis (před mým nahlédnutím do něj byly vkládány různé další dokumenty+nesedí číslování). Mám tam napsat i to že úředník nevysvětlil proč údaj o délce vozidla na snímku chybí? Popřípadě vidí ještě někdo nějaké další důvody které mám do odvolání napsat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #26 kdy: 06 Prosince 2018, 22:37:47 »

Na to že fízl byl proškolen v ovládání radaru tedy udělal všechno správně odpovězte že je tedy logicky vyloučeno, abyste spáchal přestupek, když jste byl proškolen v ovládání auta.

Va manuálu je jasně popsáno, co musí být uděláno, aby to měřilo dobře. Když to fízl neudělá, měří to blbě. A radarový počítač není Centrální Mozek Lidstva, umí pouze rozpoznat nesmyslné signály, ale ne nastavení úhlu a spoustu dalších věcí.
Úředník patrně nabyl dojmu, že policisté jsou stejně jako on neomylní a s námitkou se nijak přezkoumatelně nevypořádal.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #27 kdy: 08 Prosince 2018, 10:04:52 »

opas: +1
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #28 kdy: 08 Prosince 2018, 14:04:15 »

V odvolání tedy namítnout, že správní orgán se nezabýval tím, zda při měření nedošlo k chybnému postupu obsluhy, když kontrolní informace délka vozidla vyšla nesprávně, což by nasvědčovalo tomu, že došlo k chybě.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:86kmh v dědině
« Odpověď #29 kdy: 08 Prosince 2018, 18:14:48 »

kamiq: nenasvědčovalo chybě, chyba se rozhodně stala! Ani hloupý sčítací radar nesmí pracovat, pokud neukazuje správnou délku aut.
IP zaznamenána