30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Není nařízeno jednání  (Přečteno 10639 krát)

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
[WIN] Není nařízeno jednání
« kdy: 14 Listopadu 2018, 21:31:00 »

Zdravím,

nesouhlasil jsem s projednáním přestupku na místě, následoval příkaz + odpor a nyní mi bylo sděleno pokračování v řízení o přestupku a že jsem obviněný.

Na spis jsem se ještě nepodíval, ale v příkazu bylo, že vychází z oznámení policie, nějakého jejich úředního záznamu a foto místa (z toho usoudili, že bylo jasno  :) ), nic víc. Žádné podání vysvětlení atd.

No a že SO nebude nařizovat ústní jednání a že mám 10 dnů na uplatnění procesních práv, poté bude vydáno rozhodnutí. Celé to zatím trvalo cca tři týdny od domnělého přestupku...

Co tedy dál? Navrhnout ústní jednání, žádat o delší lhůt, něco namítnout ?

Může SO vydat rozhodnutí jen z výše uvedených podkladů, bez dalšího dokazování?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2018, 21:33:54 »

Nemáme ani spis, ani křištálovou kouli.
Opatřete prosím buď spis, nebo křišťálovou kouli.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2018, 21:45:57 »

Myslím, že Borek má na mysli, může-li SO vydat rozhodnutí bez nařízení ÚJ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2018, 21:47:44 »

Myslím, že Borek má na mysli, může-li SO vydat rozhodnutí bez nařízení ÚJ?

Může.
IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2018, 10:55:37 »

Tak spis mám komplet, je tam oznámení přestupku, úřední záznam, fotodokumentace.
Úřední záznam je docela dlouhý, úplný román o tom, jak jsem arogantní a tak. Nedá se moc anonymizovat. Policie v něm tvrdí, že jsem zastavil 151m (!) za značkou, v textovém popisu fotografií je napsáno 151cm. Závěr ze záznamu jsem vložil.

Pořídil jsem také vlastní fotku, tak, jak jsem situaci vnímal.

Značky zákazu vjezdu jsem si všiml pozdě, byla cca 5m za značkou 30km, začal jsem brzdit a chtěl se otočit. V tu chvíli ve vzdálenosti cca 40m přede mnou vstoupil policajt do jízdní dráhy a dal mi pokyn rukou, abych ho následoval.

Tak bych chtěl vědět, jak se úspěšně bránit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2018, 11:49:47 »

Žádal bych založit vaši fotografii do spisu.
Je zjevné že chybí zavinění, neměl jste možnost značku vidět včas.

Navíc fízl místo aby značení opravit, tak se jen snažil vybrat pokutu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2018, 11:59:11 »

Přidal bych že
- jste byl ještě před značkou, když jste uposlechl pokynu policisty
- není dodržen minimální rozestup 10m mezi značkami (dle TP65, str. 27)
IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2018, 18:21:26 »

Díky,

to o 10 metrech jsem nevěděl.

Jinak ještě přikládám oznámení o pokračování přestupku - tady je mi divná tato věta: Účastník může svá procesní práva uplatnit nejpozději do 10 dnů ode dne, kdy mu toto oznámení bylo doručeno, poté bude ve věci vydáno rozhodnutí. A co vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí?

cituji ze zákona č. 500/2004 Sb.

§ 36

(1) Nestanoví-li zákon jinak, jsou účastníci oprávněni navrhovat důkazy a činit jiné návrhy po celou dobu řízení až do vydání rozhodnutí; správní orgán může usnesením prohlásit, dokdy mohou účastníci činit své návrhy.

(2) Účastníci mají právo vyjádřit v řízení své stanovisko. Pokud o to požádají, poskytne jim správní orgán informace o řízení, nestanoví-li zákon jinak.

(3) Nestanoví-li zákon jinak, musí být účastníkům před vydáním rozhodnutí ve věci dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí; to se netýká žadatele, pokud se jeho žádosti v plném rozsahu vyhovuje, a účastníka, který se práva vyjádřit se k podkladům rozhodnutí vzdal. ...


Jak to tedy je? Může být toto oznámení bráno jako usnesení? Můžu se práva na vyjádření vzdát opomenutím?

A ještě: co to znamená "poskytne jim správní orgán informace o řízení" podle odst. 2 ?
« Poslední změna: 19 Listopadu 2018, 18:40:44 od Borek »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2018, 12:10:39 »

Jak to tedy je? Může být toto oznámení bráno jako usnesení?

Ne.. můžete se vyjadřovat a navrhovat do vydání rozhodnutí. Dopis je jen informace o vašich právech.

Můžu se práva na vyjádření vzdát opomenutím?

Ne.. ale právo na vyjádření nemusíte využít.. když ve lhůtě nic nepošlete tak SO pak může vydat rozhodnutí.
Asi je lepší počítat že SO bude chtít vydat rozhodnutí hned po konci lhůty a když se chcete vyjádřit tak to poslat včas.
Když se chcete vyjádřit a nestíháte to ve lhůtě tak můžete požádat o prodloužení lhůty.

A ještě: co to znamená "poskytne jim správní orgán informace o řízení" podle odst. 2 ?

Když o to účastník požádá tak mu SO musí poskytnout informace o řízení.. ale to asi teď k ničemu nepotřebujete.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2018, 12:40:00 »

Umístění značek by mělo být schválené a stav na místě má tomu odpovídat.
V praxi si značky dělníci dávají tam, kam se jim zamane..  Už na základě vzdálenosti značek se můžete domnívat, že tomu tak nebylo - chtěl bych do spisu zařadit schvalovací dokumentaci k dočasné místní úpravě. Pokud úřad neposkytne, máte dobrý odvolací bod.
IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2019, 12:10:34 »

Tak můj případ má pokračování. Po oznámení (viz výše) jsem poslal vyjádření nesouhlasu, že nebyla značka vidět a  návrh na zatavení řízení. A dál se nic nedělo.

Dnes jsem byl opět (skoro po roce) nahlédnout do spisu (tedy spíš to byla změť nesešitých papírů, bez soupisu spisu) a tam bylo
vloženo Rozhodnutí (vinen), datované 20.10., které mi doposud nebylo doručeno. Na dotaz, kdy jsem dostal možnost seznámení
s podklady pro vydání rozhodnutí, mi bylo řečeno, že to je těch 10 dnů v oznámení (viz výše) a že jsem nevyužil svá práva.

O nahlížení jsme záznam nesepsali, řekl jsem, že spis je chaos a že se s ním nedá seznámit a odešel jsem.

Tak co teď?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2019, 12:44:56 »

No teď patrně podáte odvolání - pro jistotu bych počítal lhůtu tak, jako by rozhodnutí bylo doručeno dnes při nahlížení. Formálně je až na ty průtahy postup SO v pořádku - poučení o seznámení s podklady určitě mohlo být explicitnější, ale tím, že je tam řečeno, že má účastník 10 dní na uplatnění práv (předpokládám, že konkrétně § 36 je citován na druhé straně) a pak bude vydáno rozhodnutí, nelze říct, že byste byl nějak uveden v omyl či falešná očekávání.

Příště při nahlížení na sepsání protokolu trvejte, a prostudujte si § 18 SprŘ. Zároveň je vhodné nahrávat, i kdyby se tam nic kontroverzního nestalo, vždy je lepší pořídit zbytečný záznam a následně ho smazat, než nemít ten, který by vám potenciálně věc vyhrál. Když nemáte papír, záznam ani svědky, SO si napíše nějaký úřední záznam, a bez ohledu, co do něj nablábolí, bude se z toho vycházet, neprokáže-li se něco jiného.
« Poslední změna: 25 Října 2019, 12:49:49 od hh »
IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #12 kdy: 25 Října 2019, 13:30:02 »

Díky za rychlou odpověď.

Jen mi není jasné toto - vy říkáte, že postup SO je v pořádku, že mi tedy dal možnost vyjádřit se k podkladům podle § 36 (3)
a to už je dáno tím Oznámením? A když jsem na to poslal námitku, tak stejně již může vydat rozhodnutí?

A dále: "Když nemáte papír, záznam ani svědky, SO si napíše nějaký úřední záznam, a bez ohledu, co do něj nablábolí, bude se z toho vycházet, neprokáže-li se něco jiného."
Dobře, napíše si, že jsem nahlížel. Jak bych mohl vůbec prokázat, že si to vymyslel?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #13 kdy: 25 Října 2019, 14:27:21 »

Jen mi není jasné toto - vy říkáte, že postup SO je v pořádku, že mi tedy dal možnost vyjádřit se k podkladům podle § 36 (3)
a to už je dáno tím Oznámením? A když jsem na to poslal námitku, tak stejně již může vydat rozhodnutí?

To jsem vám už minule psal.. SO dal na uplatnění práv lhůtu.. v té lhůtě jste se mohl vyjádřit a když lhůta uplynula tak může vydat rozhodnutí.


A dále: "Když nemáte papír, záznam ani svědky, SO si napíše nějaký úřední záznam, a bez ohledu, co do něj nablábolí, bude se z toho vycházet, neprokáže-li se něco jiného."
Dobře, napíše si, že jsem nahlížel. Jak bych mohl vůbec prokázat, že si to vymyslel?

SO by o nahlížení měl mít protokol který podepíšete..
když by něco záviselo na nahlížení.. třebas doručení rozhodnutí.. tak jen tvrzení SO bez dalšího asi nebude stačit jako důkaz.

Může to stačit když vy to nepopřete a nebo z něčeho co jste v řízení udělal bude patrné že nahlížení ten den proběhlo.
IP zaznamenána

Borek

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Není nařízeno jednání
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopadu 2019, 18:04:30 »

Příště při nahlížení na sepsání protokolu trvejte, a prostudujte si § 18 SprŘ. Zároveň je vhodné nahrávat, i kdyby se tam nic kontroverzního nestalo, vždy je lepší pořídit zbytečný záznam a následně ho smazat, než nemít ten, který by vám potenciálně věc vyhrál. Když nemáte papír, záznam ani svědky, SO si napíše nějaký úřední záznam, a bez ohledu, co do něj nablábolí, bude se z toho vycházet, neprokáže-li se něco jiného.

A jak na toto dopadá § 84 (2) ?

Neoznámení rozhodnutí se nemůže dovolávat ten, kdo se s ním prokazatelně seznámil. Na takového účastníka se hledí, jako by mu správní orgán doručil rozhodnutí s chybějícím poučením podle § 83 odst. 2.

Zatím mi nic poštou nepřišlo a určitě jsem se prokazatelně neseznámil, když jsem nepodepsal.
IP zaznamenána