30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?  (Přečteno 9478 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« kdy: 30 Října 2018, 16:38:36 »

Zdravim,

Vcera jsem mel za steracem listecek o parkovani na trave (zadna znacka nebo cara). Kdyz mi prijde dopis od uradu, muzu se odvolat na osobu blizkou? Jak to s tou osobou v roce 2018 vlastne je:)? Trosku mne vydesilo, kdyz jsem se docetl, ze ve spravnim rizeni hrozi pokuta az 75000 - tyjo kde to zijem:D

Diky za odpoved
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2018, 17:04:58 »

žádná osoba blízká, prostě „…v této věci nebudu odpovídat. Důvodem jest ustanovení čl. 37 LZPS…“ Nelze sprdelizovat. Nemají pachatele, nebudou mít peniz…
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2018, 17:30:23 »

Ověřte si, jestli jde skutečně o veřejnou zeleň, ono to totiž může skončit na SprDeli a tam naopak odmítnout vypovídat není zpravidla žádoucí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2018, 18:28:06 »

nejlepčí by bylo důkladně zanonymizovat a hodit to sem, ať to můžeme posoudit.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2018, 22:41:23 »

Stání na zeleni = zábor veřejného prostranství = přestupek na který nelze aplikovat objektivní odpovědnost provozovatele vozidla. I ta uvedena pokuta až 75000 by tomu napovidala. Více se ale dozvíme pouze při nahrání anonymizovaných dokumentů
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2018, 09:42:14 »

skythelimit: zapomeňte termín osoba blízká.. ta správná věta je "v souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat vysvětlení".. a to jim nejlépe pošlete dopisem a nebudete tam ani chodit.
Když tam půjdete osobně tak vás o právu odepřít podání vysvětlení musí poučit a stačí to zopakovat podle poučení (nenechat se zmást že tam nebude ten článek 37, ale paragraf nějakého zákona kterým se řídí ten úkon který zrovna probíhá).


Ověřte si, jestli jde skutečně o veřejnou zeleň, ono to totiž může skončit na SprDeli a tam naopak odmítnout vypovídat není zpravidla žádoucí.

To pozná snadno.. podle čísla paragrafu a zákona jaký přestupek v tom SO vidí.
A když to bude SO chtít sprdelizovat tak musí poslat výzvu k uhrazení určené částky.. a stačí pak reagovat až přijde ta výzva.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2018, 13:45:36 »

No ono to bylo trošku složitější a doufám, že jsem to nějak neposr*l.

Ráno mi volal kámoš, že mi měšťáci fotěj auto. Šel jsem dolu s tím, že "dobrý den, když to hned přeparkuju bude to v pořádku, omlouvám se, na sídlišti bylo plno" a on hned vzal ten líšteček k sobě s tím, že mi dává blokovou pokutu tisic korun, tak jsem odcházel měšťák mě čapnul za ruku a ja řekl, že s tím nesouhlasím a on ať mu dám řidičák a techničák, že to teda sepíše, řidičák jsem mu odmítnul dát s tím, že nejsem řidič a techničák taky ne, tak řekl, že to obuje - dal jsem mu techničák a OP. Sepsali to, ja nic nepodepsal a odjeli. Já se bojim toho, že jak jsem jim dal tu občanku a techničák, aby se to nebralo, jakože identifikovali řidiče (samozřejmně jsem jim řekl, že jsem to tam nezaparkoval ja)

Přestupek: "zábor veřejného prostranství". Předpokládám, že mi asi příjde rovnou výzva od SO abych zaplatil pokutu?

Každopádně moc děkuju za rady:)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2018, 14:17:26 »

Pos**l jste to dost, ale pořád by metoda zatloukání měla fungovat. Počkejte, co přijde.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2018, 14:20:18 »

Záznam rozhovoru předpokládám nemáte?
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2018, 15:43:13 »

Záznam nemam ale to oni taky ne, nenahravali si mne. V cem konkretne jsem to tak posr*l? Zase si rikam, ze jsem jim jen ukazal kdo je majitel a to by si stejne zjistili ne?  :-X
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2018, 15:56:35 »

Tak předně s fízlem se nebavíme.
Měl jste je nechat tam tu botu dát, zaprvé by tím popřeli materiální znak vašeho přestupku a zadruhé by to bylo protiprávní jednání, protože botu můžou nasadit a jen pokud není přítomen řidič.
Takže spíš než pos*al bych řekl, že jste si zbytečně vystřílel argumenty do řízení.
« Poslední změna: 31 Října 2018, 17:07:56 od IZS »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2018, 16:02:33 »

No ja se s nim bavil, protože jsem nechtel byt odveden musel jsem do prace a botu jsem taky nechtel, protoze to bych se toho domahal az pak ne, ale tu botu bych musel zaplatit?

Půjde ještě použít ta věta "v souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám podat vysvětlení"?  :-\


Dík lidi...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #12 kdy: 31 Října 2018, 16:08:28 »

V momentě, kdy by se odebrali pro botu, bych si sedl do auta a volal PČR, nebo jim to vmetl do ksichtu hned jak na mě sáhli, oni na to dost často slyší. A botu bych jim nezaplatil, protože jste s vozidlem nepřijel, ono to chce jenom pevné nervy a nenechat se vmanipulovat do toho strachu, pod kterým jim ustoupíte.

K vaší otázce: hh vám již odpověděl, že jde.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #13 kdy: 31 Října 2018, 16:20:06 »

IZS priznam se, ze me vubec nenapadlo, ze mi za parkovani na trave nemuzou dat botu  :-\

jestli mi naparej treba buro a nevysekam se z toho, tak se asi  :x
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani na trave 2018 - lze porad jeste osoba blizka?
« Odpověď #14 kdy: 31 Října 2018, 16:33:16 »

No ja se s nim bavil, protože jsem nechtel byt odveden musel jsem do prace a botu jsem taky nechtel, protoze to bych se toho domahal az pak ne, ale tu botu bych musel zaplatit?

I tak není důvod řešit s nimi přestupek.. auto jsem přišel vyzvednout a přestupek řešte s tím kdo ho tam zaparkoval.

Ale zatím počkejte co přijde a co budou mít.
IP zaznamenána