30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou strategie  (Přečteno 18893 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
[?] Jízda na červenou strategie
« kdy: 18 Října 2018, 16:24:24 »

Řeším teď průjezd vozidla na červenou viz https://youtu.be/hvPjRDMAdQw
Helmut nahlášena ale čirou náhodou pošta dospěla závěru, že se přestěhoval (těžko říct jak, do schránky další dopisy chodí) a dopis vrátila. Překlopeno tedy na provozovatele, helmut udělal ještě chabý pokus vše vyřešit kdy dal na podatelnu doznání kde žádá aby neobtěžovali jeho kamaráda provozovatele  :D ale to samozřejmě již nemá vliv.
Červenou za "automatizovaného systému" řeším poprvé ale po inspiraci zde na foru případem JJ https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4.0 mne napadl zvolit postup několika žádostí o doplnění typu "jaká byla doba trvání oranžové na semaforu" atd. očekávám, že orgán dolní možná jednu a na zbytek se vykašlou (hlavní město) a pak v odvolání krom jiného poukazovat na to že neprovedli dokazování. Je to smysluplná strategie?
« Poslední změna: 18 Října 2018, 19:58:11 od tomasmaladd »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2018, 16:33:10 »

máte video či sérii fotek?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2018, 19:59:59 »

omlovám se, nevšiml jsem si že odkaz na vimeo nefunguje, zde je záznam videa https://youtu.be/hvPjRDMAdQw
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2018, 20:10:28 »

Video k obhajobě pomoci po technické stráce nemůže, nevidím nic, čeho by se dalo chytit.
« Poslední změna: 18 Října 2018, 20:14:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #4 kdy: 18 Října 2018, 20:17:15 »

Takový trochu nejapný nápad. Vezl jste fízla a ten Vám poručil jet na červenou. A jelikož pokyn fízla je nadřazen obecným a místním úpravám...
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #5 kdy: 18 Října 2018, 22:34:52 »

 :D zajimavej napad, no snad to pujde uhrat na chyby co natropí úřad postupem nedíváme se nalevo napravo
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #6 kdy: 18 Října 2018, 22:45:51 »

Ještě mě napadla jedna možnost, řidič se blíží ke křižovatce na které bliká oranžová = křižovatka bez semaforu = koukne že je na hlavní a pokračuje v jízdě, sekundu (to mají zaznamenáno) před překročení čáry křižovatky se rozsvítí červená. Vím, vcelku chabé, nicméně další věc co by měl úředník prověřit a případně vyloučit, ne?
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #7 kdy: 18 Října 2018, 23:27:07 »

Velmi chabé.
- provozní stavy na semaforech jsou na centrále archivovány několik let,
- při startu po kmitavé žluté následuje nikoli červená ale 3s žlutá, teprve poté červená.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2018, 23:28:29 »

gauner> Bude to ale úředník vědět? A lze prokázat, jak to skutečně bylo?
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2018, 23:47:35 »

Zda to bude úředník vědět, netuším.
Prokázat, že to tak skutečně bylo, lze sporem. Pokud by to bylo jinak (po kmitavé žluté by nenastal přechod do žluté, ale do červené), tak semafor musí přejít do poruchového stavu během 800 ms svitu červené. To musí je zaručeno zkouškou typu podle (ČSN) EN 12675 a (ČSN) EN 50556 a prohlášením shody. Stavy signalizace jsou hlídány dvěma nezávislými systémy (třída bezpečnosti SIL 3), navíc řídící jádro takový povel pro silovou část řadiče ani nesmí vydat; pro případ, že by se jádro zbláznilo, jsou jeho povely dohlédány zvlášť. Prakticky je tedy reakční doba na poruchu okamžitá, 800 ms by se uplatnilo, pokud by se
- zbláznilo jádro,
- selhala nezávislá kontrola povelů a chybný povel došel až do silové části.
« Poslední změna: 18 Října 2018, 23:51:58 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2018, 23:56:04 »

Radar také nemůže naměřit nesmysl a světla na přejezdu nemůžou mít poruchu. Přece to také má atesty, splňuje normy a kdo ví co ještě.

edit: A policista/úředník se musí chovat v souladu se zákony.
« Poslední změna: 18 Října 2018, 23:58:27 od Číkus »
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #11 kdy: 19 Října 2018, 00:11:44 »

Radar pouze měří a nemá kontrolu, navíc může zjištěná hodnota zatížena systematickou chybou měření. Zařízení jiného určení, nemá smysl porovnávat.

PZS je jiná kategorie a teoreticky je bezpečnější, než signály na SSZ. Vámi uvedená situace je patrně v šotoušských sférách populární chyba hradlaře. Přejezd nebyl v automatickém režimu, ale v servisním, něco se na něm dělalo. Tedy nebyl v poruše, protože při poruše by nastoupila standardní byrokracie (příkaz k opatrné jízdě, 250 m houkat a 60 m před přejezdem rychlost 10 km/h). Výstrahu na přejezdu měl spouštět hradlař, ale ten z nějakého důvodu spustil výstrahu, až byl vlak na přejezdu. Případ řešila policie, výsledek neznám.

Na SSZ lze také vyvolat libovolný stav, ale musí se přepnout na místě do speciálního režimu. Přístup k servisním a oživovacím režimům nemají ani policajti, pouze proškolení servisní pracovníci.

EDIT: Vyvolat stav, který není v souladu s uvedenými normami, není vůbec jednoduché. Jediná cesta je v obejití celého řetězce (řadič úplně vypnout), napětí je pouze v servisní zásuvce a z té pak tahat drátem na výstupní svorky řadiče do obvodů návěstidel napětí (pro žárovkové systémy a LED 230 V systémy). LED 42 V systémy už nelze obejít ani takto. Lze ještě v jednom ze servisních režimů pouštět napětí do jednotlivých okruhů, ale pouze po jednom.
« Poslední změna: 19 Října 2018, 00:22:01 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #12 kdy: 19 Října 2018, 00:23:30 »

Ano, něco o manuálním režimu a chybě hradlaře tam psali.

Ale já v tomhle banánistánu nevěřím nikomu a ničemu. Přístup k ovládání semaforu policisté nemají, nebo by neměli mít? To považuji za zásadní rozdíl. Věřím tomu, že s trochou nářadí, drátů a napájecího zdroje jsem schopen s trochou štěstí na semaforu rozsvítit libovolná světla, ač nejsem servisním pracovníkem.

edit: nebo po vzoru předsazených falešných čteček karet u bankomatů prachsprostě přelepit origo světla na semaforu svými.
« Poslední změna: 19 Října 2018, 00:25:10 od Číkus »
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #13 kdy: 19 Října 2018, 00:55:34 »

Přístup:
Policajti přístup do skříně řadiče nemají, respektive nemají mít od ní klíče. K jejich aktivitám je určena speciální skříňka ručního ovládání. Samozřejmě není vyloučeno, že někdo klíč má, ale standardní policajt by nejspíše po pokusu o první akci odešel přinejlepším s pořádným 230 V kopancem. Fáze číhá nekrytá na deskách a konektorech 5 cm daleko od dveří řadiče. Bývalý servisák, nyní ve službách policie by toho dokázal zařídit více, ale bez vypnutí celého řadiče (viz předchozí příspěvek) nic nebezpečného.

Servisní režim.
Nelze vyvolat z řadiče samotného žádným způsobem. Jsou to speciální proprietární SW výrobců řadičů, řadič se musí propojit s widláckým i386 strojem s tímto SW; někteří dodávají svoje jednoúčelová počítadla. SW se nepovalují na uloz.to a jsou vždy nějakým způsobem zabezpečeny od výrobce (dongl, jméno/heslo spárované s určitou oprávněnou osobou ...), většina řadičů do svých provozních deníků tyto přístupy archivuje včetně čísla donglu/ oprávněné osoby). Samozřejmě žádné zabezpečení není neprolomitelné, ale samotný i prolomený SW je k ničemu, pokud není k dispozici současně schéma zapojení toho konkrétního řadiče a přiřazení svorek k návěstidlům venku.

Sabotáž - elektrikářský šroubovák, izolované kleště, izolovaný drát, trocha šikovnosti. Zdroj ani není nutný.
Ano, velmi jednoduché. Stačí zajít k libovolnému stožáru světelné signalizace, otevřít dvířka klasickým čtverhranem, v noci v době kmitavé žluté prohodit/propojit/rozpojit ty správné svorky tak, aby řadič nic nepoznal a po startu se mohou dít věci. Bez podrobné dokumentace zapojení venkovní výstroje prakticky nemožné.
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou strategie
« Odpověď #14 kdy: 19 Října 2018, 11:23:06 »

tím se nám trochu diskuse posunula jiným směrem (nicméně zajímavým a odborným což je super  ;) ) vrátil bych se ale k tomu co psal Číkus - Bude to ale úředník vědět? A lze prokázat, jak to skutečně bylo? - pokud se nepletu z případu JJ  odvolací orgán konstatoval, že pokud správní orgán něco tvrdí měl by to být schopen také dokázat. Já bych spoléhal na to že se na to vykašlou a pojednou podle šablony "si prostě pirát moc vymýšlí nic zjištovat nebudeme" Mě to příjde jako dobrá strategie kdy úředník na ministerstvu se nechce zabývat 11 stránkovým odvoláním a tak se mu trochu pomůže
« Poslední změna: 19 Října 2018, 11:51:21 od tomasmaladd »
IP zaznamenána