30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nehoda během zipu - prosím o názor  (Přečteno 18023 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #15 kdy: 17 Října 2018, 20:19:26 »

qoyi: Chybí mi tam jedno NE, viz původní příspěvek. A úplně správně se má zip dělat tak, že vozidla už kus před koncem jednoho pruhu vytvoří přislušné rozestupy, takže na délce se neušetří. Pokusím se naznačit graficky:

       - - - - - - -
------- - - - - - -
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #16 kdy: 17 Října 2018, 20:34:49 »

pak uz se nejedna o soubeznou jizdu a zip tedy neplati bych rekl.. ale delam to :-)
My tu mame krizovatku -> dva pruhy (kde je zip i diky znacce) -> kruhac ... dementi se namrdaj do pravyho pruhu tak ze zamrdaj celou svetelnou krizovatku a ja sem pak jako jedinej v levym za vychcanyho idiota?

xt2c: Jak se k tomu potom (na miste) vyjadril ridic tatry? Ja si totiz z pohledu nakladaku uplne v klidu dokazu predstavit ze Vas proste nevidel a kdyz ste tam stali a koukali na sebe tak mu nebylo uplne jasny ze Vas vubec trefil. Vim ze je to blby, ale dokazu si to proste naprosto v klidu predstavit. Jak se pak choval? Omluvil se Vam vubec?
ted si nejsem jisty, ale pokud je tam znacka, tak bych rekl ze zip plati vzdy, nehlede na hustotu provozu.. navic, ve meste je preci soubezna jizda porad, takze zadne vychcanstvi
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #17 kdy: 17 Října 2018, 20:47:35 »

ted si nejsem jisty [...]
A správně děláte. Odpověď na obě hypotézy je Ani náhodou! Značka IP29 neříká, že by se mělo zipovat bez ohledu na hustotu provozu, jen na to pravidlo upozorňuje a označuje místo, kde zipovat (viz definice v příloze vyhlášky). A už vůbec není pravda, že ve městě by stav souběžné jízdy platil vždy - že lze v obci užít libovolný pruh a jízda různou rychlostí se nepovažuje za předjíždění je něco jiného, než souběžná jízda, doporučuji přečíct § 12 ZPPK celý.

Tolik fakta, do zajímavě se rozvíjející debaty o vychcanství s dovolením vstupovat nebudu.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #18 kdy: 17 Října 2018, 21:10:32 »

tak ted uz si jisty jsem, dekuji :-)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #19 kdy: 17 Října 2018, 21:49:45 »

k těm paragrafům
na školení jsem postřehl, že v koloně atp. maj ty nad 3,5t nechat před sebou mezeru, rozestup
pročtěte zákon, třeba to tam někde je
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #20 kdy: 17 Října 2018, 23:38:41 »

Mike: Jasne ze to tam je, jenze to neplati v obci, ani pri soubezne jizde. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p19-2

"Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 10 m, a zvláštního vozidla2) musí mimo obec zachovávat za vozidlem jedoucím před ním takovou vzdálenost, aby se předjíždějící vozidlo mohlo před něj bezpečně zařadit; to neplatí, připravuje-li se k předjíždění, při předjíždění a při souběžné jízdě."
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #21 kdy: 18 Října 2018, 10:52:43 »

taky nechápala že to chtějí přišít mě...
No to je přece jasný - nabídli vám pětikilo hlavně proto, aby to nemuseli sepisovat a to ještě nevíte jestli to samý neudělali s tatrovákem. Už  to pro ně vypadalo dobře a najednou jim do toho hodíte vidle a museli sepisovat - tak Vám hezky namydlili schody.

Jinak v každým případě odpor a bojovat.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #22 kdy: 18 Října 2018, 10:53:02 »

děkuju všem, pořádně projdu to co považuju za lživé nebo nesmyslné v tom příkazu a napíšu.

Prosím ještě o upřesnění 2 věcí:
1, tohle tedy platí?
Citace
Obviněnému z přestupku nelze uložit jiný druh sankce, s výjimkou napomenutí, nebo vyšší výměru sankce, než byly uvedeny v příkaze.“ Jinak řečeno podá-li obviněný z přestupku řádně a včas odpor (odvolání), nemůže si tím přitížit, protože správní orgán mu v novém rozhodnutí nesmí udělit jiný druh sankce, ani vyšší výměru téže sankce.
odkaz http://www.ak-trebic.cz/cs/novinky/zakaz-zmeny-k-horsimu-pri-podani-odporu-proti-prikazu/

2, Pokud by mě prudili moc nebo bych se bál že opomenu nějakou procesní věc a vzal si s sebou pro jistotu právníka, je tam nějaká šance na náhradu nákladů v případě výhry? Pokud ano, jak to je pokud to skončí nějakou plichtou typu nepodařilo se dokázat/prokázat apod? Pokud v příkazu jasně píšou vinen, a skončí to jakkoliv jinak kdy vinen nejsem, je i to předpoklad pro náhradu právníkových nákladů? Nebo to cáluju sám?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #23 kdy: 18 Října 2018, 10:57:29 »

1) myslím že to by museli celé překvalifikovat aby došlo k navýšení sankce - to asi nehrozí. POuze to bude o 1000 Kč vyšší za to správní řízení.

2) co se týče procesní taktiky, tak to myslím zvládnete bez právníka.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #24 kdy: 18 Října 2018, 11:02:28 »

No to je přece jasný - nabídli vám pětikilo hlavně proto, aby to nemuseli sepisovat a to ještě nevíte jestli to samý neudělali s tatrovákem. Už  to pro ně vypadalo dobře a najednou jim do toho hodíte vidle a museli sepisovat - tak Vám hezky namydlili schody.

Jinak v každým případě odpor a bojovat.

Byli úplně v pohodě a celkem profesionální (až na ty nesmysly jak zip neplatí, nebo začně platit až ho budou umět všichni apod). Ale na rovinu tvrdili, že lidi s tímhle kolikrát přijdou do správního s právníkem a pak jsou hrozně překvapený že jim to přišijou.. fakt už mě málem na to pětikilo zviklal a už si ho i nechal ukázat že ho mám a vyřešíme to na místě, mám dost svý jiný práce než chodit po správních řízeních a nechtělo se mi to moc řešit tak to vypadalo že bych to kousnul, i když to znamená ještě mojí cca dvacku za opravu auta. Ale pak se mi to rozleželo v hlavě a sekl jsem se že to je nespravedlnost, a ať to kouká poslat do správního i kdyby to bylo bez pokuty. No, a tak jsem tady :-)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #25 kdy: 18 Října 2018, 11:07:14 »

Prostě lhali jako obvykle. Policisté obecně naprosto nemají ponětí o tom, jak probíhají správní řízení.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #26 kdy: 18 Října 2018, 11:08:48 »

díky.

1, s 1000 počítám, šlo mi o to jak moc mě můžou sejmout pokud usoudí že je moc prudím od kafe
2, asi jo, šlo mi spíš o to abych neplácl nějakou kravinu nebo neudělal nějakou procesní chybu, neprojel lhůtu apod. Na rovinu, v tomhle se fakt moc nevyznám, i když tady lidi radí dobře, až to skoro nechápu jak světlá vyjímka to je - na to jak po čase vypadají jiná internetová fora o čemkoliv
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #27 kdy: 18 Října 2018, 11:27:13 »

Prosím ještě o upřesnění 2 věcí: [...]
Ad 1) - ano, platí, viz § 90 odst. 3 PřesZ, i zde na fóru to je opakovaně zmíněno. Ovšem dovolte mi komentář k formě otázky „platí toto“ + odkaz na článek. Zkuste se naučit jít po pramenech, tj. místo článků, a třeba i místo zdejších příspěvků, se nejdřív podívat do zákona, a teprve pokud vám to do sebe nezapadne, hledat vysvětlení v sekundárních zdrojích ...

Ad 2) Náklady si ponesete sám (v případě angažování právního zástupce včetně jeho odměny). Je jistá hypotetická šance následně získat náhradu pokud byste prokázal, že dílčí postup policie nebo správního orgánu byl nesprávný, ale to je v konkrétní situaci prakticky nereálné (i proto, že vaše náklady související s uplatněním takového práva by pravděpodobně převýšily výši náhrady). Samotný výsledek bude ale jen dvojí, buď budete uznán vinným, nebo bude řízení zastaveno (zda k tomu dojde otevřeným konstatováním, že nešlo o přestupek, či ve slabší formě jen tím, že to nelze prokázat, nehraje z hlediska účinků ani hrazení nákladů žádnou roli).

děkuju všem, pořádně projdu to co považuju za lživé nebo nesmyslné v tom příkazu a napíšu.
Pokud jste toto myslel tak, že to napíšete do odporu, tak to je předčasné. Odpor není třeba odůvodňovat. Cokoliv tam dáte navíc bude považováno za vaše vyjádření v rámci pokračujícího řízení. Samozřejmě vám nic nebrání jej učinit, ale z hlediska taktiky je lepší se nejdřív seznámit se spisem a případně si i počkat na další krok SO, než budete činit do řízení jakékoliv vstupy.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #28 kdy: 18 Října 2018, 11:52:36 »


Byli úplně v pohodě a celkem profesionální (až na ty nesmysly jak zip neplatí, nebo začně platit až ho budou umět všichni apod). Ale na rovinu tvrdili, že lidi s tímhle kolikrát přijdou do správního s právníkem a pak jsou hrozně překvapený že jim to přišijou.. fakt už mě málem na to pětikilo zviklal a už si ho i nechal ukázat že ho mám a vyřešíme to na místě, mám dost svý jiný práce než chodit po správních řízeních a nechtělo se mi to moc řešit tak to vypadalo že bych to kousnul, i když to znamená ještě mojí cca dvacku za opravu auta. Ale pak se mi to rozleželo v hlavě a sekl jsem se že to je nespravedlnost, a ať to kouká poslat do správního i kdyby to bylo bez pokuty. No, a tak jsem tady :-)

Takže vlastně namleli nesmysly, ale profesionálně a to Vás málem dostalo do situace, kdy se přiznáte k něčemu, co jste nezavinil a neudělal. Ano, toto je profesionální, protože je to náplň jejich práce, nedělat moc a kasírovat. Ale vůbec nic to nemá s férovostí, spravedlností, dokonce ani s právem.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #29 kdy: 18 Října 2018, 15:19:31 »

hh: ad 1, máte pravdu, do zákona jsem koukal a mohl jsem je vypsat, on zmiňovaný 200/1990 Sb podle kterého to platilo je k 31.5.2017 zrušený, nový 250/2016 to zase rozvádí, že "to neplatí, pokud správní orgán v řízení změní právní kvalifikaci skutku" tak jsem chtěl spíš potvrdit, jestli tam není někde jinde nějaký chyták apod. Ty zákony se blbě odkazují na konkrétní paragraf, tohle se snáz rozklikne, ale samozřejmě je to tak, chápu pointu.

Citace
Pokud jste toto myslel tak, že to napíšete do odporu, tak to je předčasné. Odpor není třeba odůvodňovat. Cokoliv tam dáte navíc bude považováno za vaše vyjádření v rámci pokračujícího řízení. Samozřejmě vám nic nebrání jej učinit, ale z hlediska taktiky je lepší se nejdřív seznámit se spisem a případně si i počkat na další krok SO, než budete činit do řízení jakékoliv vstupy.

Ne, tím napíšu jsem myslel sem, abych tam neplácal úplné blbosti.

Citace
Takže vlastně namleli nesmysly, ale profesionálně a to Vás málem dostalo do situace, kdy se přiznáte k něčemu, co jste nezavinil a neudělal. Ano, toto je profesionální, protože je to náplň jejich práce, nedělat moc a kasírovat. Ale vůbec nic to nemá s férovostí, spravedlností, dokonce ani s právem.
Asi jsem měl napsat spíš korektní, profesionální to pravda moc nebylo, když jsem z nich tahal jak te tedy s tím zipem je, s tím že pokutu na místě zaplatím pokud do protokolu napíšou že zip neplatí, nebo že já jsem se řadil střídavě dle zákona ale stejně místo toho platí přednost apod. To prý ne, napsali by tuším nesprávnou jízdu v pruzích (už si to přesně nepamatuju, fízlové to předali správnímu orgánu po týdnu a jemu trvá 3 měsíce než to vůbec zahájí, takže detaily si už moc nepamatuju)


// edit: Jinak ještě pro upřesnění, mě nejde o zastavení řízení, dělat průtahy, aby to shnilo na MD apod - chci, aby pokud možno SO prohlásil, že já jsem dělal všechno podle zákona tak jak mám, Tatra zcela ignorovala zip a nahulila mě když už jsem stál, já to pošlu policajtům ať vysvětlí dopravákům že nemají lhát a všechno bude fajn :-)
« Poslední změna: 18 Října 2018, 15:32:58 od xt2c »
IP zaznamenána