30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nehoda během zipu - prosím o názor  (Přečteno 18003 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #30 kdy: 18 Října 2018, 17:03:11 »

Asi jsem měl napsat spíš korektní,..

Obávám se, že korektní to také nebylo možná se chovali zdvořile ale vopískovali Vás, co se do Vás vešlo....
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #31 kdy: 18 Října 2018, 22:27:58 »

Mike: Jasne ze to tam je, jenze to neplati v obci, ani pri soubezne jizde.

jen mi to uvízlo v hlavě, tak jsem to napsal, aby někdo  8) koukl a vlastně to vyvrátil  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #32 kdy: 19 Října 2018, 18:56:36 »

// edit: Jinak ještě pro upřesnění, mě nejde o zastavení řízení, dělat průtahy, aby to shnilo na MD apod - chci, aby pokud možno SO prohlásil, že já jsem dělal všechno podle zákona tak jak mám, Tatra zcela ignorovala zip a nahulila mě když už jsem stál, já to pošlu policajtům ať vysvětlí dopravákům že nemají lhát a všechno bude fajn :-)

Vy máte požadavky  ;D ;D
Když vás přepadnou lupiči a bude možnost utéct tak řeknete.. ne já chci aby uznali že to co dělají je špatné a začali se živit poctivě 
;D

Musíte mít na paměti že úředník je většinou hodnocený podle výběru peněz..
..není placený za to aby našel pravdu, ale aby našel způsob jak z hejla dostat pokutičku a bylo s tím co nejméně práce a opletaček.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #33 kdy: 20 Října 2018, 11:25:07 »


Asi jsem měl napsat spíš korektní, profesionální to pravda moc nebylo, když jsem z nich tahal jak te tedy s tím zipem je, s tím že pokutu na místě zaplatím pokud do protokolu napíšou že zip neplatí, nebo že já jsem se řadil střídavě dle zákona ale stejně místo toho platí přednost apod. To prý ne, napsali by tuším nesprávnou jízdu v pruzích (už si to přesně nepamatuju, fízlové to předali správnímu orgánu po týdnu a jemu trvá 3 měsíce než to vůbec zahájí, takže detaily si už moc nepamatuju)
[/quote]

Jak píše kolega, korektní to nebylo. Pouze si i oni dokáží dát dohromady, že je jednodušší a úspěšnější být na oko přátelský a lhát, než se hádat.

Doporučuji si vzít zákon o policii a vzpomenout na dosavadní styk s nimi. Dělejte si čárky za každý zákon, který porušili/nedodrželi. Já se u toho chytil za vlasy
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #34 kdy: 24 Ledna 2019, 00:45:05 »

Přátelé, děkuji všem za rady.

Byl jsem na projednání, začátek ok a celkem fajn, nicméně nakonec se v protokolu objevily věci, které jsem řekl jinak nebo v jiné souvislosti, a když jsem to chtěl upravit že to neodpovídá skutečnosti tak to úřednice odmítla s tím, že můžu odmítnout celý protokol. Reagoval jsem že tedy nebudu podepisovat nic co je v rozporu se skutečným stavem (i když jsem to třeba nepřesně řekl, nebyl to vyloženě výslech, spíš jsem vyprávěl jak si to pamatuju, ale nevidím co na monitoru píše). Nakonec to skončilo trochu plichtou, kdy tam teda napsala, s kterou větou nesouhlasím, jak to mělo znít a že to správní orgán odmítl upravit, s čímž jsem už souhlasil - dám sem časem scan zápisu.

Moc se v tomhle nevyznám co můžu a co můžou oni, byl jsem párkrát na pčr i v SŘ ale vždy jako poškozený/svědek, takže super jednání, protokol mi vždy dali a upravili klidně několikrát dokud jsem neřekl, že tak je to ok. Tady už jsem ke konci pomalu čekal, že přijde hodnej a zlej policajt :-/ Asi jsem tam fakt naivně šel vyprávět jak to bylo, několik lidí mi to tu už psalo :-)

No a teď proč píšu - příští týden je nařízené ústní jednání. Hrozně rád bych si tam vzal právníka (nebo někoho kdo tohle řeší a vyzná se), moc se v tomhle nevyznám, trochu se obávám že úřednice poznala že vím prd a nerad bych, aby mě utahala na vařenou nudli.

Je mi z hlediska následků úplně jedno, jestli to nakonec projedu - je tam směšných 1500 pokuta + 1000 poplatek, body snad žádný a i kdyby, tak stejně žádný nemám - takže o nic nejde. Ale nechci trpně přijmout pokutu se kterou nesouhlasím a držet hubu, pokud to mám zaplatit tak ať se aspoň snažej, důkladně dokazujou, prokazujou, zejména mě zajímá odůvodnění který bych řekl že bude dost na vodě..

Jste tu někdo takový, máte tip na někoho? Je mi jasný že právníka zaplatím a s tím do toho jdu, v téhle záležitosti mi o peníze nejde (to bych bral tu pokutu za 500 :d ) ale vpodstatě všechny kroky co se zatím udály mi přijdou nějak nefér. Firemní právník tomuhle bohužel moc nerozumí.

díky
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 24 Ledna 2019, 02:05:41 od Jenyk »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #36 kdy: 24 Ledna 2019, 08:52:52 »

Přátelé, děkuji všem za rady.
........
 nebyl to vyloženě výslech, spíš jsem vyprávěl jak si to pamatuju, ale nevidím co na monitoru píše).....
Rady jste si k srdci moc nebral...
Jedna rada v diskusi zněla, abyste se svými vstupy počkal - a vy jste povídal. Další rada byla, abyste zavolal svědkyni, která spatřovala zavinění na straně řidiče Tatry - zavolal jste jí?
Vaše verze měla znít zhruba tak, že jste se ničeho nedopustil, jel jste podle pravidel, zatímco řidič Tatry do vás naboural  a z místa nehody ujel, aby její vyšetření znemožnil.
Čeho jste se vlastně účastnil? Na co jste byl předvolán a na co jste předvolán ten příští týden?
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #37 kdy: 24 Ledna 2019, 10:04:12 »

podal jsem odpor, na to mi přišlo předvolání. Tam jsem tam šel a řekl proč podávám odpor, s čím nesouhlasím a proč, a svojí verzi události. Moje verze zněla víceméně tak jak píšete, plus jsem nechal zaprotokolovat stránky od MD a 2x od KŘ PČR kde vysvětlují, jak má fungovat zip (to asi z hlediska zákona nemá úplně váhu, ale co už). Tedy že jsem jel podle pravidel a že to nebylo pořádně vyšetřeno, protože řidič Tatry to zmařil (na policejním nákresu není ani pozice aut - pochopitelně).

Na co jsem měl čekat? Měli tam jen verzi od policajtů na základě které přišel příkaz, tím odporem jsem s verzí pčr nesouhlasil a řekl svojí, nevím jestli jsem to špatně pochopil, to jsem tam měl jít a nevypovídat?

Příští týden je nařízeno "ústní jednání nezbytné pro zjištění stavu věci" se svědkyní a patrně tam bude předvolaný i řidič Tatry. Dle SO mi svědkyně moc nepomohla, vypověděla prý něco jako "že mě nepustil" a že obě auta jela. Ale ty informace od policajtů jsou vůbec divný, řidič Tatry je poslal do háje že tam samozřejmě žádnou škodu na tý traverze nemá, načež do něj policajti asi nějak hučeli a napsali, že má škodu 100 Kč - nevím jestli za to maj nějaký větší kredit apod, ale za 100 se na to ani nepodívá přijímací technik :-)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #38 kdy: 24 Ledna 2019, 10:29:08 »

Máte spis - zejména výpověď očité svědkyně a záznam o nehodě od fízlů?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #39 kdy: 24 Ledna 2019, 11:01:16 »


Je mi z hlediska následků úplně jedno, jestli to nakonec projedu - je tam směšných 1500 pokuta + 1000 poplatek, body snad žádný a i kdyby, tak stejně žádný nemám - takže o nic nejde.

Těmi body bych si nebyl tak jistý............................

https://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1k-33.html
« Poslední změna: 24 Ledna 2019, 11:08:00 od Otto »
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #40 kdy: 24 Ledna 2019, 14:43:48 »

Máte spis - zejména výpověď očité svědkyně a záznam o nehodě od fízlů?

ano mám, vše jsem si ofotil telefonem (ne moc kvalitně) viz příloha - zápis na místě a pak oficiální


Těmi body bych si nebyl tak jistý............................

https://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1k-33.html
hmm, nevím jak to vzniklo, mám dojem že policajti říkali že je to nesprávná jízda v pruzích a bez bodu. Nicméně - body mě štvou, ale na věci to až tolik nemění, stále jsem přesvědčený že to nebyla moje vina i kdyby to bylo za kilo. Neštvou mě následky, štve mě že mám být viník a nemyslím si že jsem


// edit - 1, to tvrzení řidiče tatry je jednoduše vyvratitelná lež
2, zkusil jsem napsat na to nezaplatim, ale zatím nemám odpověď, tak pokud se tím někdo zabýváte / někoho znáte tak sem s tím, díky
« Poslední změna: 24 Ledna 2019, 14:52:58 od xt2c »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #41 kdy: 24 Ledna 2019, 16:43:38 »

>>>>>>>>>>>> hmm, nevím jak to vzniklo, mám dojem že policajti říkali že je to nesprávná jízda v pruzích a bez bodu. Nicméně - body mě štvou, ale na věci to až tolik nemění, stále jsem přesvědčený že to nebyla moje vina i kdyby to bylo za kilo. Neštvou mě následky, štve mě že mám být viník a nemyslím si že jsem

No já jsem v "Příkazu" četl "při přejíždění do prostředního jízdního pruhu ohrozil řidiče...." a 125c 1k

Co vám říkali fízlové, je celkem irelevantní. Těch bodů tam je 5....
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #42 kdy: 24 Ledna 2019, 16:49:50 »

No já jsem v "Příkazu" četl "při přejíždění do prostředního jízdního pruhu ohrozil řidiče...." a 125c 1k
Co vám říkali fízlové, je celkem irelevantní. Těch bodů tam je 5....

Ano to tam je, psal jsem jen vysvětlení jak jsem (patrně mylně) došel k tomu že to je bez bodu. Ale ty body mi jsou víceméně buřt, resp. to není podstata toho proč bych do toho šel, to je jen důvod navíc.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #43 kdy: 24 Ledna 2019, 18:02:19 »

no nevím,  :o 5 bodů je dost, pak stačí jeden den blbec kdy budete mít fakt smůlu a při zastavení hlídkou se k případným přestupkům "postavíte jako chlap", hned bude chlap jezdící rok sockou, následně chlap žebrající u dopravního psychologa u posudek, pak chlap který který si dělá znovu veškeré skupiny ŘP které vlastnil...
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #44 kdy: 24 Ledna 2019, 19:24:51 »

Poslyste co vlastne chcete? Prijde mi, ze kdybyste se jako chlap priznal, byl byste nejspokojenejsi. Mylim-li se, ctete co vam tu lidi pisou, projdete si relevantni temata tady na foru a hlavne zapojte trochu mozek.

Jako prvni ukol si zjistete, proc by Vam melo 5 bodu sakra vadit.
IP zaznamenána