30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nehoda během zipu - prosím o názor  (Přečteno 18018 krát)

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #45 kdy: 24 Ledna 2019, 21:38:06 »

no nevím,  :o 5 bodů je dost, pak stačí jeden den blbec kdy budete mít fakt smůlu a při zastavení hlídkou se k případným přestupkům "postavíte jako chlap", hned bude chlap jezdící rok sockou, následně chlap žebrající u dopravního psychologa u posudek, pak chlap který který si dělá znovu veškeré skupiny ŘP které vlastnil...
Poslyste co vlastne chcete? Prijde mi, ze kdybyste se jako chlap priznal, byl byste nejspokojenejsi. Mylim-li se, ctete co vam tu lidi pisou, projdete si relevantni temata tady na foru a hlavne zapojte trochu mozek.

Jako prvni ukol si zjistete, proc by Vam melo 5 bodu sakra vadit.

Já už nevím jak to mám napsat.. nesouhlasím s tím že jsem viník, i kdyby za to byla jen domluva úřednice a označení mě za viníka.. to že jsou tam prachy, body apod. tomu jen přidává. Fakt nechápu k čemu a proč bych se měl přiznávat, asi milionkrát jsem tu psal že z mého pohledu jsem se choval podle zákona správně a proto se nechci nechat dát jen tak.

Body ani prachy mě nějak extra nepálej v tom smyslu že mi nejde o papíry (zatím  ;D ), nikde nepíšu že z toho mám radost nebo budu "jako chlap" přiznávat něco co jsem neudělal, ale daleko víc mě štve z principu to že mi to chtějí přišít. Ale především to na tom vůbec nic nemění, protože pokud budu bojovat proti označení za viníka, bojuju zároveň proti bodům i pokutě - nechápu co v tom vidíte za rozpor.

A k té otázce co vlastně chci - to jsem psal o něco výše, sháním někoho kdo dohlédne abych neplácal nějaký blbosti nebo neskočil na nějaký finty úředníků ve správním
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #46 kdy: 24 Ledna 2019, 21:53:18 »

On vám na to dohledné někdo i tady. Však stačí napsat koncept toho, co chcete udělat a někdo vám to tu zajisté okomentuje. Čtěte podobné případy a nebuďte naivní. Jde jim o prachy a klid, nic víc. Pomohlo by také, kdybyste přidal nějakou přehlednou jednoduchou osu, v jaké fázi je řízení. Já osobně se v tom dost ztrácím.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #47 kdy: 24 Ledna 2019, 22:27:53 »

jenže na mě nedohlédne při ústním projednání :) já se znám a tady si moc nevěřím, zakecám se a plácnu nějaký nesmysl, který pak použijou proti mně, chtěl jsem tam někoho s chladnou hlavou a ideálně i znalostma. Když jsem viděl jak naváděj nebo naopak dávají zavádějící otázky, bazírujou na nějaký kravině a pak odpověď navěsí na něco jinýho.. hnus. I proto to hodlám vyhrát.

Osa jak to probíhalo:
proběhlé:
příkaz - můj odpor - předvolání mě + moje verze
budoucí:
ústní jednání nezbytné pro zjištění stavu věci (za přítomnosti svědkyně a asi i druhého řidiče)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #48 kdy: 24 Ledna 2019, 23:03:16 »

Sepište si (pokud možno velmi obsáhle) to co chcete vypovědět. Toto pak na UJ přečtete. Připravte (písemně) si otázky na svědky a druhého řidiče. Dejte to sem a jistě vám to tady okomentujeme.
Na tom UJ - pokud Vám někdo položí otázku, v klidu se zamyslete a pokuste se odpověď vyčíst v tom co jste si přepsal a klidně se slovo od slova opakujte. Pokud si nebudete jist odpovědí nebo budete mít pocit, že Vás k něčemu tlačí, tak si vše pouze vyslechněte a řekněte , že se k předestřeným skutečnostem vyjádříte písemně v přiměřeném termínu který Vám SO určí.

Pokud se na to necítíte, zaplaťte si na to právníka. 
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #49 kdy: 25 Ledna 2019, 00:32:06 »

ano, toto je dobrá rada (to nemyslím ironicky), napsal jsem si jen pár bodů a je zajímavý, jak se úředníci pokouší člověka rozhodit, dostat kam chtějí a přetrhnout tok myšlenek ("K tomu se ještě dostaneme", "teď řešíme tohle" apod). Netušil jsem, že je možný si nechat dát lhůtu na písemný vyjádření, to je super.

Asi si tentokrát pro jistotu tu pomoc zaplatím, přece jenom je to premiéra.. budu informovat, díky
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #50 kdy: 25 Ledna 2019, 09:34:02 »

Když si nejste jist, tak na ústním jednání neříkejte nic. Jen si připravte otázky na případné svědky a ponechte lhůtu na písemné vyjádření k podkladům před vydáním rozhodnutí, navrhněte třeba 10 dní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #51 kdy: 26 Ledna 2019, 14:48:15 »

Asi si tentokrát pro jistotu tu pomoc zaplatím, přece jenom je to premiéra.. budu informovat, díky

Myslím, že va Vašm případě to budou rozhodně dobře vynaložené peníze, protože 5 bodů je hodně a pak stačí málo a jste bez papírů.
IP zaznamenána

xt2c

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #52 kdy: 26 Ledna 2019, 20:39:49 »

Máte samozřejmě oba resp. všichni tady pravdu, ale jak už jsem tu psal - není to že bych se chtěl vysekat z přestupku kterej jsem udělal a nechtěl body, já jsem pořád přesvědčenej že z hlediska zákona, plynulosti i nějaký obyčejný slušnosti jsem se pořád zachoval správně a nic neporušil, naivně jsem si myslel že řeknu jak to bylo a bude klid. Přístup SO je asi tak milej jako kdyby mě někde natočili jak obtěžuju školačky :-/

Myslím, že va Vašm případě to budou rozhodně dobře vynaložené peníze, protože 5 bodů je hodně a pak stačí málo a jste bez papírů.

Ano, a krom toho už to je i trochu osobní, tím přístupem mě fakt naštvali.. takže klidně zaplatím několikrát víc než by byla pokuta
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #53 kdy: 26 Ledna 2019, 21:00:10 »

To je právě ta chyba, vy věříte systému, že tu bábu na úřadě zajímá spravedlnost. Ne, je jí to úplně jedno a vy se musíte bránit všemi prostředky, lží a intrikami, tak jako oni.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #54 kdy: 26 Ledna 2019, 21:00:45 »

já jsem pořád přesvědčenej že z hlediska zákona, plynulosti i nějaký obyčejný slušnosti jsem se pořád zachoval správně a nic neporušil, naivně jsem si myslel že řeknu jak to bylo a bude klid.

To si myslí hodně lidí, ale policajt a úředník je hodnocený podle toho kolik vybral pokutiček.
Úředníkův pohled je najít komu to půjde líp přišít, vybrat pokutičku a dostat čárku.. bonus level je vybrat pokutičky od obou stran.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #55 kdy: 01 Února 2019, 10:53:09 »

Tak já si dovolím zmínit pár věcí, na které tu myslím nezazněla odpověď. Samozřejmě se jedná o mé subjektivní názory:
Nevím kolik pánovi je, mně je aktuálně 49, kdysi hodně dávno, jsem také myslel, že se úředník nebo policajt zastaví nad hloupostí podřízených a "srovná si je". Toto je možné max do 30ti let, pak už se jedná o čirou naivitu.
Já bojuji s úřady a policí proto, že chci nechat tento svět dalším generacím "žitelnějším", někdo vynalezne lék na rakovinu, někdo postaví dům, své schopnosti spatřuji v tomto. Drzost úředníků a opicajtů je v dnešní době do nebe volající, zvláště ve stavu, kdy po nás poddaných chtějí dodržovat zákony na 100%, tak oni samotní si s nimi doslova "vytírají prdel" (doufám, že mi zdejší admin nebude chtít dát taky pokutu za hrubě urážlivé podání ;D, když tak to byla písařská chyba,  ;D ;D ;D)
Takže jestli si pán myslí, že se z toho někdo poučí a nebo že mu dokonce dá za pravdu, tak se fakt hluboce mýlí.
Slovy Járy Cimrmana, tuto slepou uličku lidského poznání jsem prošel už já, a říkám: tudy ne vážení! :)

A k těm bodům, co Vám údajně nevadí, již bylo zmíněno, nikdy nevíte kdy uděláte hloupou chybu a už stojíte frontu na Lítačku (jestli jsem dobře pochopil jste pražák).
Ale to co by mi vadilo úplně nejvíce, že Vám to v kartě řidiče zůstane navždy a když budete účastníkem vážné nehody tak se dívají na Vaši kompletníé historii a mohou Vás brát , s trochou nadsázky, jako piráta.
A pokud v Praze narazíte na mojeho velkého "kámoše" Dolfíka, který se myslím jinam jmenuje Alfoldi a je to kokot, který se jen tak nenajde, tak jste v průseru jak mraky, protože on na všechny zákony kašle. Mně sám napráskal 2 pokuty za údajně hrubě urážlivé podání, kdy sám o sobě rozhodnul, že byl hrubě uražen, no prostě je to právní gigant. Mrzí mne, že toto na MD ČR propadne prekluzí protože bych rád podal správní žalobu, ale ono reagovat na odvolání v rozsahu 15-20 stran a stejném počtu příloh, vše v souladu se zákonem odůvodnit a neudělat jedinou chybu, na základě které by to neshodil soud zase není taková sranda.
Proto za mne, úřad je třeba vždy zahltit spoustou výzev, dokumentů, argumentů a citací, ať je v tom pořádný zmatek a šance, že něco opomenou, oni se s náma taky snaží vyjebávat jak to jde, tak my se jen musíme přizpůsobit.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda během zipu - prosím o názor
« Odpověď #56 kdy: 01 Února 2019, 12:03:25 »

Plně souhlasím.  Není nad aktivní odpor v mezích , popřípadě  v mezerách zákona principiálně zaměřeného proti ovečkám, resp. na výchovu oveček. Bohužel v posledních několika letech už nejsem tolik on the road, takže není tolik příležitostí. Nebo jsem už lépe vyzbrojen. Elektronicky.  Dokonce jsem se dozvěděl, že mne mí místní sympatizanti stříhači oveček raději zanesli na white list. Ach jo....  8)
IP zaznamenána