30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu, odebrání ZP  (Přečteno 5896 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Spravni rizeni - nabyti moci, odesilani na uredni adresu
« Odpověď #15 kdy: 19 Října 2018, 07:48:07 »

Prave, ze nedozvedel. Podezrely mel informaci, telefonickou, ze trestni rizeni bylo zastaveno, a ze to ASI predaji do spravka.

To je dobry bod-jeste to pridam do toho odvolani na par. 41

Diky!
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Spravni rizeni - nabyti moci, odesilani na uredni adresu
« Odpověď #16 kdy: 19 Října 2018, 11:36:46 »

Dneska poslano odvolani proti rozhodnuti a odvolani proti zamitnuti §41. V pondeli jde obvineny na policii, kde preda do spisu informace ohledne nezakoneho dorucovani, porušení zásady ne bis in idem a o tom, ze prestupek neexistuje. Zaroven navrhne zastaveni rizeni dokud nebude rozhodnuto řízení o obnově a přezkumném řízení.

Otazka: kdy mam podat podnet na opatreni proti necinosti? Za 30 dnu ode dneska?

IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Spravni rizeni - nabyti moci, odesilani na uredni adresu
« Odpověď #17 kdy: 06 Listopadu 2018, 16:21:34 »

Drobna aktualizace - podezrely byl na ustnim jednani na KRPCR ve veci rizeni o odneti ZP. Podal vsechny namitky (neni prestupek, soubeh, navrh na pozastaveni rizeni - viz vyse). Dle ocekavani policie vydala rozhodnuti o odneti ZP. V oduvodneni je vicemene napsano, ze policie musi jednat protoze v systemu jsou dva prestupky a nema pravo zkoumat, jestli se jedna o soubeh nebo jestli se jedna o prestupek nebo ne. Proste dva zaznamy znamenaji ztratu spolehlivosti. Obvineny ted musi odevzdat zbrojak, zbrane a naboje "do cistirny". Odvolani nema odkladny ucinek. Odvolame se uz z principu, ale taky proto, aby obvineny mel vic casu ve spravnim rizeni (po nabyti PM bezi lhuty, kdy musi prepsat zbrane na nekoho jineho).

Na fronte SO1 a SO2 je ticho. Odvolani jsme podali 19.10. ale zatim bez reakce. Plan je takovy, ze pristi tyden poslu zadost o provedeni opatreni proti necinnosti. 
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Spravni rizeni - nabyti moci, odesilani na uredni adresu
« Odpověď #18 kdy: 15 Listopadu 2018, 11:14:28 »

Tak tu mam dalsi update - Kraj si pospisil a smetl to ze stolu.

V kostce:
* urad posilal na uredni adresu, protoze mohl.
* kvalifikace prestupku (chybne paragrafy) je pisarska chyba
* prezkum urad muze, ale numusi, takze ho nebude delat.

V tehle fazi jsem v pripade pokuty hazel rucnik do ringu, ale v tomhle pripade jde o hodne a ani ja a ani obvineny se nechceme vzdat. Jenze mi chybi zkusenosti - nasel by se nekdo, kdo by mi pomohl se spravni zalobou? Ne zadarmo, samozrejme.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #19 kdy: 17 Listopadu 2018, 09:53:41 »

Pripravuji spravni zalobu proti rozhodnuti - mohl bych poprosit mistni experty, jestli by mi na to nekoukli?

Zalobni duvody:
* ve spise byla kontaktni adresa, urad dorucoval na adresu trvaleho pobytu (uredni adresa)
* Nejedna se o prestupek, nebot nebylo prokazano, ze by se jednalo o zakazane strelivo
* Bordel ve spise - Policie uvadi ruzne pocty zabavenych naboju
* Neexistujici materialni aspekt - SO neresil, ale obecne se jedna o naboj s mensim dostrelem/vykonem nez je bezne prodavany
* SO2 rozhodl obratem po obdrzeni navrhu na opatreni proti necinnosti, a to zamitnutim
* SO2 neoduvodnil duvod proc neprovedl prezkum, jen konstatoval, ze ho delat nebude

Napada vas nejaka dalsi linie boje? Prijde mi, ze to uz mela odlozit PCR, protoze na nic neprisli a meli bordel ve spise nebo to mel shodit statni zastupce, ktery to nakonec prehodil z TC na prestupkove. A to presto, ze nemel nic v ruce. To, ze urad pak rozhodl podle vyjadreni statniho zastupce "podezreni, ze se stal prestupek" -> SO: "vinnen", me neprekvapuje. Ale kdyby se podarilo zautocit treba na to rozhodnuti statniho zastupce, mohl bych prerusit retez a tim i zrusit prestupek?

Budu moc rad za pomoc - zalobce ma nejaky budget, takze neni problem za konzultaci zaplatit.

Pro shrnuti aktualni stav:
* Zalobce je bez ZP a zbrani (jsou v cistirne na PCR) - podano odvolani proti rozhodnuti, ktere aktualne visi na Policejnim Prezidiu
* Odvolani o prestupku zamitnuto
* Prezkum zamitnut


IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #20 kdy: 23 Listopadu 2018, 12:05:43 »

Mam tu dalsi posun, i kdyz si nejsem jist, jestli to k necemu povede.

SO2 jsem poslal "predzalobni vyzvu". Urad dnes zareagoval tim, ze poslali vyrozumneni o tom, ze moje podani, spolecne s vyjadrenim kraje bylo zasláno Ministerstvu vnitra ČR, Odboru bezpečnostní politiky, oddělení obecní policie, zbraní a dopravního inženýrství za účelem posouzení správnosti postupu krajského úřadu správního orgánu (oboji v priloze).

Obratem jsem jim poslal zadost o info dle 106, protoze me velmi zajima co je v jejich vyjadreni.

Mam dotaz na zkusenejsi kolegy - mam doufat ve svetlo na konci tunelu? Do jakeho procesniho stavu se ta vec tim vlastne dostala?

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #21 kdy: 27 Listopadu 2018, 10:05:12 »

K žalobě formálně. Musíte napadnout odvolací rozhodnutí (KUJI 85369/2018) - to je jediným rozhodnutím způsobilým k přezkumu v řízení o žalobě dle §§ 65 an. SŘS. Rozhodnutí o zamítnutí žádosti o zmeškání prominutí úkonu (v I. i II. stupni) má jen předběžnou povahu a samostatně je z přezkumu vyloučeno (§ 70 SŘS, srov. NSS 9 As 88/2007-49) - to ale nevylučuje jako žalobní bod uvést i jakékoliv vady rozhodování o těchto procesních žádostech (formálně jde ve vztahu ke konečnému rozhodnutí o vady řízení, které jsou stejně jako nezákonnost samotného rozhodnutí důvodem k jeho zrušení - § 78(1) SŘS).

Kromě označení konkrétního rozhodnutí bych doporučil celkově žalobu učesat do standardní formy - jeďte buď podle § 71 SŘS, nebo nějakého vzoru - současná podoba není vyloženě vadná, ale je to divně splácané, např. na začátku moc nevím, zda jde jen o rekapitulaci nebo už žalobní body.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #22 kdy: 28 Listopadu 2018, 19:30:58 »

@hh: díky za podněty, zkusím to ještě přepracovat.

Dneska mi na zaklade 106ky přišlo to vyjadreni, ktere poslal SO2 na MV CR. Zjednodusene receno, zopakovali argumenty, ktere uvedli v zamitnuti odvolani na §41, a že prezkum nezahajili, protoze k tomu nesledali duvody.

Na doporuceni hh se pokusím poslat na MV take sve vyjadreni s tim, ze se jim pokusim nejak vnuknout to, ze duvody pro prezkum skutecne existuji.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2018, 19:51:20 od OldSoldier »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Spravni rizeni - nabyti moci, odesilani na uredni adresu
« Odpověď #23 kdy: 29 Listopadu 2018, 02:34:46 »

V kostce:
* kvalifikace prestupku (chybne paragrafy) je pisarska chyba
Kde a jak přesně tohle SO tvrdí? V nasdílených dokumentech jsem to nenašel.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #24 kdy: 29 Listopadu 2018, 14:24:13 »

Viz v priloze. Pointa je v tom, ze jsem v odvolani psal, ze tyhle paragrafy nejde ani s nejvetsi fantazii napasovat za tvrzeni prestupek a navic jsou i blbe cislovane. SO2 si z toho vybral jen tu druhou cast a cele to snetl ze stolu jako pisarskou chybu.

Spis me prekvapuje, ze ty blby paragrafy ma ta zenska uplne vsude. Kde na to prisla, protoze pochopim, ze se uklepnu jednou, ale ona to pise blbe uplne v celem dokumentu.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2018, 14:26:04 od OldSoldier »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #25 kdy: 29 Listopadu 2018, 16:48:51 »

Aha, jestli je to jen v odůvodnění, týká se to jen toho doručování, a SO vychází ze správného znění jen ho blbě cituje číslem, tak to asi opravdu bude zřejmá nesprávnost. Jak to vzniklo není asi velká záhada, záměna § 19 a § 20 je dána patrně tím, že je potřeba aplikovat obojí společně, a mohlo dojít k nepozorné editaci nějaké původní šablony, kde se psalo o § 19(1,2) ve spojení s § 20(1), nebo zkrátka k přehlédnutí. Chybný odkaz na § 19 odst. 3 místo 4 je zcela zjevný - někdo koukal do staré verze zákona (případně použil šablonu vycházející ze staré verze), současný odst. 3 byl vložen prováděcí novelou k rekodifikovanému PřesZ č. 183/2017 Sb. a původní odstavec, o který jde, se posunul o číslo výš.

Měl jsem dojem, že tam byly vážnější nedostatky, že nebyla trefena správná kvalifikace (či odkaz na ní) přímo ve výroku.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc se spravni zalobou? [WAS: Spravni rizeni - odesilani na uredni adresu]
« Odpověď #26 kdy: 30 Listopadu 2018, 14:41:58 »

Takze jsem sepsal sve stanovisko na MV, ktere chci poslat. Budu rad, za kazdou zpetnou vazbu - obavam se, ze je to jedno z poslednich stebel, kterych se drzim.

Update:
3.12.2018 poslano vlastni stanovisko na MV. Diky moc panu hh za pripominky.

« Poslední změna: 04 Prosince 2018, 17:34:27 od OldSoldier »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil

Dlužím zde nějakou aktualizaci o stavu řízení. Po novém roce jsem obdržel do datovky rozhodnutí o zastavení řízení. Nejdříve jsem nadskočil radostí, ale pak si hodně rychle sedl, když si přečetl důvod, proč to zastavili. Bohužel jsem se znali málo a neznal jsem nikoho z jeho blízkých, kdo by mi to mohl sdělit dříve.

Všem zůčastněným děkuji za pomoc.

Co se zveřejnění týče - nejsem si jist, jestli takto specifický případ někomu dalšímu k něčemu bude. Nechám to na uvážení moderátorů. Pokud ano, řád pročistím vlákno, pořádně zanonymizuji dokumenty a pak to můžeme přesunout mezi ukončené případy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil

I tak bych navrhoval podal odvolání - ať se parazit nenudí.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil

Rad bych, ale proti čemu?

Citace
Poučení: Proti tomuto rozhodnutí se nelze, ve smyslu ust. §91 odst. 1 správního řádu, dále odvolat.

Každopádně tam stále mám pár běžících podání, žádostí o info atd., takže úřední paraziti mohou očekávat ještě pár stížností a žádostí o opatření proti nečinnosti. Zejména tý svini z JMK to nedaruji.
IP zaznamenána