30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 151 na 130 na D5  (Přečteno 7424 krát)

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
[WIN] 151 na 130 na D5
« kdy: 21 Září 2018, 14:33:10 »

Zdravím,
před pár dny jsem byl změřen, zastaven a ztotožněn na D5 policejním speciálem. Vytáhnuli si mě z řady stejně rychle jedoucích aut, zřejmě kvůli nálepce na kufru a lehce exotičtějšímu vozu. Nejdřív spousta vyptávání na auto a pak ono obligátní "Víte proč jsme Vás zastavili?". Komunikaci jsem udržoval na minimu, záznam bohužel nemám. Požádal jsem o předání přestupku do správního řízení, načež přišlo extrémní vyptávání jestli chci utéct ze země, jestli mám zákaz řízení, jestli mám známé někde na úřadě atd. Vše až po kontrole dokladů, totožnosti a po tom co si mě projeli přes databázi v autě. Nakonec chtěli podepsat nějaký papír, což jsem odmítl, ale mohl jsem si ho vyfotit. Na kameru chtěli abych uvedl že se určitě dostavím vše řešit na jejich úřad, což se jim moc nepovedlo. Potom vyhrožování 50 tisíci a domlouvání ať jezdím pomaleji. Vše trvalo asi 40 minut a četli si v autě asi 3 příručky než to všechno vypsali.

Takže teď přichází na řadu počkat až co přijde s pruhem, je to tak? DS nemám. V mezidobí si mám asi nastudovat manuál k radaru, ano?

Jde o můj první přestupek a ještě k tomu docela o drobnost, chci si na tomhle spíš natrénovat přístup. Nějaké rady? Stačí takhle anonymizovat?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2018, 17:38:23 »

Přesně tak. Čekejte, mnohdy se nic dalšího nestane. Např. PČR to zapomene předat, příp. zjistí, že nemá dost kvalitní důkazy (u RAMERu velmi pravděpodobné), nebo Vaši věc zašatnročí příslušný úřad. Nastudováním návodu nic nepokazíte, ale klidně bych počkal, až budete mít v ruce výstup z RAMERu. V tom se skoro vždycky něco najde...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2018, 23:08:30 »

To byl ten novej superb? Myslel jsem totiz ze na D5 se pohybujou jen polcamy ve starych passatech. Jinak koukam na zajimavou taktiku s tou kamerou. Pokud byste jim u zavaznejsiho pripadu na kameru rekl ze vec resit nebudete nebo neco takoveho naznacil, tak by to mohli povazovat za duvod pro ulozeni kauce (pozor na to).

http://road-fens.cz/fsm-4-nezaplaceni-kauce-policajtovi/

Body 3 (ta kamera) a 4 (tedy tady u toho pripadu - prekroceni do 30kmph mimo obec - by kauce stejne nemohla probehnout).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2018, 00:46:39 »

To byl ten novej superb?
Jsem si na 90% jistý, že ano. A kluci vypadali, že tohle bylo poprvý co jim někdo odmítnul bloček.
Pokud byste jim u zavaznejsiho pripadu na kameru rekl ze vec resit nebudete nebo neco takoveho naznacil, tak by to mohli povazovat za duvod pro ulozeni kauce (pozor na to).
Ptali se mě dvakrát a dvakrát jsem odpověděl, že "Budu jednat v souladu se zákonem.". Nevím jestli jsem si tím ublížil nebo pomohl.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2018, 18:19:39 »

Tim ste si IMHO vubec neublizil, za me ok. Nic lepsiho bych asi nevymyslel.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2018, 18:26:16 »

Zalozte si DS.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2018, 20:51:43 »

Zalozte si DS.
Nebylo by lepší jí zřídit až potom co dostanu něco fyzicky poštou? A pokud ne, stačí to až teď v pondělí? Od údajného pirátství uplynul zatím cca týden.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2018, 21:01:24 »

DS není všelék a má svoje negativa, např. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3315.0. Pokud hodláte založit čistě z důvodu nachystání udice na SO - nedoručování, tak až po nějaké výměně papírové korespodnedce se SO.
« Poslední změna: 22 Září 2018, 21:03:51 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2018, 22:40:14 »

Díky. Uvidíme co a jestli vůbec přijde. Sám jsem zvědavý na fotky ze spisu.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #9 kdy: 22 Listopadu 2018, 21:43:36 »

Tak nedávno přišel nějaký modrý pruh. Jenže z jiného městského úřadu než kam to měli posílat (vzdušnou čarou asi tak o 15km jinde).
Zásilku sem nepřebral, na poště bude uložená do 30.11. Takže v pátek ráno 30 dojít vybrat?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #10 kdy: 23 Listopadu 2018, 12:16:33 »

Ano, nebo počkat, až bude vhozena do schránky. Běžně se při tom pošta zpozdí o 2-3 dny, tak se nelekejte. Doručeno bude v tom případě fikcí, viz moře materiálu o tomto tématu zde na fóru.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #11 kdy: 23 Listopadu 2018, 12:17:54 »

Raději vyzvedněte - kdyby pošta udělala chybu (nevhodila nebo vhodila třeba jinam) tak je to váš problém.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #12 kdy: 01 Prosince 2018, 14:37:07 »

Tak to nakonec opravdu bylo k tématu. I když od jiného úřadu než jaký byl uvedený na záznamu od hlídky.

Dopis jsem několikrát podrobně přečetl a jediné co mě zaráží, je argumentace na straně 4.
Citace
...bylo zjištěno v rámci běžného výkonu služby - dohledu nad bezpečností a plynulostí provozu na pozemních komunikacích v obci.
Citace
... tj. pokutu a zákaz činnosti...
Lehce ve mně zatrnulo. Na všech ostatních stránkách se píše "mimo obec o méně než 30km/h", tzn. pokud se nemýlím maximální možná sankce je 2500 Kč a přičtení 2 bodů. To je nějaký předpřipravený copy&paste nebo se mi opravdu snaží uložit zákaz řízení?

Jinak osobně nevidím nic vyjímečného. Možná někdo ze zkušenějších nějakou munici najde.

Takže teď přichází na řadu podání odporu? Je zase nejtaktičtější podat ho až v onen 8 den? Tzn. 30.11 sem vyzvednul a v pátek 7.12 odešlu například emailem krátký odpor a následně (do 5 dnů, tzn. do 12.12) potvrdím například podepsaným dopisem zaslaným na adresu onoho městského úřadu?
Následně předpokládám, že mi přijde nějaké předvolání a já budu jakožto další krok žádat o spis?

Jinak se omlouvám za moje hloupé dotazy. Celé to dělám jenom kvůli zkušenostem a celkově chci vidět ten spis.

Díky
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #13 kdy: 01 Prosince 2018, 23:01:28 »

V každém případě podejte odpor. I kdybyste byl uznán vinným v následném správním řízení, máte více než 80% pravděpodobnost, že jen trochu rozumně napsané odvolání povede k zániku odpovědnosti za přestupek, protože SčK nestihne odvolání do roka vyřídit.

P.S.: Bude-li SŘ probíhat u MÚ Černošice, mohu Vás jako zmocněnec v rámci Vašeho získávání zkušeností zastupovat, mám to k nim kousek. Více případně přes SZ.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:151 na 130 na D5
« Odpověď #14 kdy: 02 Prosince 2018, 18:48:47 »

Moc děkuji. Napíšu do SZ.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro