30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] úsekové měření rychlosti na D11 v místě zúžení před Prahou léto 2019  (Přečteno 2453 krát)

Butrusbutrus

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Omlouvám se, jestli to tu už bylo řešeno - hledal jsem - nenašel  :-[

Už mi přišla druhá pokutička od Magistrátu hl. města za překročení rychlosti v tomto úseku.

První mi přišla před týdnem byla za přestupek spáchaný 8. srpna, včera mi přišla za přestupek spáchaný 2. srpna.

Jel jsem tam v tom období, kdy to tam opravovali asi 30 x. Vždy, když jsem tam jel, tak málokdo tam jel méně než 80km/h rychlostí. Kdybych jel předpisově, tak se na mě bude tlačit kamion, abych mu nepřekážel.
- já vím, vymlouvám se, ale bylo to tak

Jestli to takhle půjde pomaloučku dál, tak se můžu rozloučit s dárkama pod stromeček.

Docela mě magistrát hl. města se.r.e. Kdybych byl nějak upozorněn na přestupek včas, tak se dál nebudu dopouštět. Samozřejmě, lépe řečeno, kdybych já věděl, že tam měří, tak tam jedu třeba 30.

Dá se nad tím nějak vyhrát? Správně bych měl zaplatit všechno, ale existuje taky něco takového, že nikdo nesmí být trestán za jedno pochybení vícektrát. :)) - já vím - alibismus
 
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Přišly pokutičky (=příkazečky), nebo výpalné (=výzvičky k uhrazení určené částečky)?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Byly to s jistotou výzvy k úhradě určených částek, neboť MHMP by nevypravil během týdne dva příkazy, navíc doposud nejedé turbo. Vláken o tom, že výzvy od MHMP se vyplatí ignorovat (a to zejména, pokud lze očekávat větší množství), jsou tu desítky.

Čili výzvy k úhradě určených částek ignorujte a vyčkejte, až (a zda vůbec) pošle MHMP výzvu k podání vysvětlení. Při troše snahy a pozornosti nakonec v nejhorším zaplatíte celkově 1.500 Kč za všechny přestupky dohromady, bez ohledu na jejich počet. I to je však hodně nepravděpodobné. A jako bonus si můžete přičíst, že tou dobou už budete šetřit spíš na letní dovolenou 2021 než na letošní vánoční dárky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Dá se nad tím nějak vyhrát?
několik dobrých zpráv..
..najděte si pojem "společné řízení".. když dojde ke správnímu řízení tak můžete snadno dosáhnout sloučení všech přestupků do jedné pokutičky a jen se horní sazba zvyšuje o polovinu..
..navíc teď všechny stejné a lehčí dopravní přestupky u MHMP teď máte "zdarma" až do zahájení řízení o některém z nich (spáchání horšího přestupku vám navýší horní sazbu ve společném řízení)..
..a další dobrá zpráva je že MHMP toho má moc a navíc jeho odvolačka je ministerstvo dopravy a tak většina banálních přestupků jde vyhrát jen tím že to budete ignorovat a vyhnije to do promlčení.

Správně bych měl zaplatit všechno, ale existuje taky něco takového, že nikdo nesmí být trestán za jedno pochybení vícektrát. :)) - já vím - alibismus

Asi jde o to čemu říkáte "správně".. někdo asi může mít morální pohled že máte zaplatit všechny..
..ale ani podle zákona se to po vás nevyžaduje.. proto v zákoně je to společné řízení..
..a někdo má pohled že bez ohledu na počet a druh přestupků je nemorální platit "odpustky" ..poplatky za nevyšetřování přestupku.. (oficiálně výzva k uhrazení určené částky).
A ještě jiný morální pohled je že jestli jste jel tak rychle jako ostatní a nikomu nevznikla škoda ani nebezpečí tak k žádnému přestupku nedošlo a je nemorální něco úřadu platit..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

... Samozřejmě, lépe řečeno, kdybych já věděl, že tam měří, tak tam jedu třeba 30.

aniž bych chtěl být cynický
tak retroreflexní cedule "pozor radar" tam byly od instalace kamer.....
a co se to rozkřiklo, tak i ty kamiony tam jezdily 85kmh
IP zaznamenána

Butrusbutrus

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Moc děkuju.

Ještě se zeptám. Mění se něco tím, že 1. pokutu jsem už poslušně zaplatil ?

IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil

Zaplacená určená částka nemá na ostatní žádný vliv.
Leda byste jí zaplatil pozdě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Mění se něco tím, že 1. pokutu jsem už poslušně zaplatil ?

Jen jste přišel o tu zaplacenou částku.. jinak se moc nemění.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

Mění se něco tím, že 1. pokutu jsem už poslušně zaplatil ?
Kdy byla ta první výzva doručena?
IP zaznamenána