30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Zaslání spisu do DS 2018  (Přečteno 457 krát)

lon

• Zobrazit profil
Zaslání spisu do DS 2018
« kdy: 14 Září 2018, 11:00:52 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat na toto. Ouřada zahájil sprdel příkazem (05/18), podaný odpor a žádost o zaslání spisu do DS. Dorazilo mi toto (viz níže). Teď moje otázky. Odvolat se podle vzoru který tu je, nebo podat blanketní odvolání a pak doplnit? Pokud by to neprošlo, má někdo zkušenost s žádostí o přesunutí spisu k řešení na jiný kraj? Lhůtu na odvolání mam do dvacátého t.m.
Předem dík za podnětné nápady.

« Poslední změna: 14 Září 2018, 11:02:42 od lon »
IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
Re:Zaslání spisu do DS 2018
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2018, 13:24:36 »

1) Blanketní odvolání je vhodné použít tehdy, když:
  a) není čas na zpracování kompletního odvolání ve lhůtě,
  b) aplikujeme aktivní přístup k délce řízení,
  c) spoléháme na neschopnost úřadu vyzvat k odstranění vad.
Jiný případ mne nenapadá. U odvolání proti zamítnutí žádosti podle 106 je relevantní pouze důvod podle bodu a).
2) Přesun spisu do jiného kraje je vyloučen správním řádem. KÚ JmK by čistě teoreticky mohl za jistých podmínek nařídit Vaši věc jinému správnímu orgánu v rámci kraje. MD by čistě teoreticky za těžko představitelných podmínek maximálně mohlo nařídit vyřízení odvolání jinému KÚ.
3) Zkuste si požádat o spis podle par. 38 SprŘ s odkazem na na stanovisko ombudsmana.

EDIT: Opravil jsem po sobě nefunkční link.

EDIT2: ad 2) - myšleno samozřejmě proti vůli správního orgánu, který ale pokutičku samozřejmě nepustí.
« Poslední změna: 15 Září 2018, 12:08:21 od kdo »
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2018, 13:46:38 »

Teoreticky je možné postoupení z důvodu vhodnosti podle § 133(5) SprŘ, jsem líný k tomu hledat detaily, ale neřekl bych, že by to bylo stejně jako delegace nařízená nadřízeným SO omezeno obvodem nadřízeného SO. Např. pokud by šlo o přestupek proti občanskému soužití, který se sice stal na výjezdním zasedání v Krnově, ale podezřelý, poškozený i všichni potenciální svědci jsou z Vimperka, nevidím důvod, proč by to nešlo postoupit úřadu/komisi ve Vimperku (a v praxi se to i dělo, i když ještě za PřesZ/1990).

U dopravních deliktů je to ale sci-fi. Defaultně místně příslušný SO nepřipraví svoji obec o pokutu, navíc bude argumentovat tím, že k projednání je nutná místní znalost (vzdálený SO by to neuměl správně posoudit), případní svědci (fízlové) jsou taky místní a přece nepojedou přes půl republiky a podobné důvody. Není na to nárok, proti nepostoupení se nelze bránit (vzhledem k nenárokovosti ani zásahovou žalobou, muselo by jít o nějaký extrémní případ).

Jediný důvod, proč postoupení navrhovat, je přidělání práce SO, který by měl nepostoupení odůvodnit, případně pokud to bude ignorovat, lze to použít v dalších fázích řízení.
« Poslední změna: 14 Září 2018, 13:53:52 od hh »
IP zaznamenána

lon

• Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2018, 16:40:58 »

OK, doporučujete tedy poslat blanket do konce lhůty a hned za ním zaslat žádost o kopii spisu dle SŘ a nebo poslat pouze blanket a počkat na výzvu o doplnění, doplnit a jakmile nakonec zamítnou to odvolání, tak pak teprve poslat žádost o spis dle SŘ?  Jde mi jen o to, že je to sprdel zahájený letos (údajný přestupek v roce 16). Mají na to tedy od zahájení dva roky, nebo 4? Abych si to nějak rozpočítal. Já už se v těch lhůtách začínám ztrácet.

IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2018, 16:48:27 »

Úpně nechápu, co máte pořád s tím blanketem. Situace, v nichž má jeho použití smysl, jsem popsal výše. Chcete-li se proti rozhodnutí odvolat, nemá to nic společného se zasláním jiné žádosti.

Nicméně pokud se jedná o přestupek z r. 2016, možná ani nebudete potřebovat celý spis. 50:50 Vám bude stačit usnesení o odložení věci. Zkuste k získání jeho kopie použít případně místní síť nahlížečů.
IP zaznamenána

lon

• Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2018, 22:22:50 »

Dobrá tedy. Zašlu odvolání dle jednoho vzoru, který jsem tu našel. Mě jde jen a jen o to, natahovat celou tu věc.

Jo, je to skutečně z roku 16. Ten dokument, který by měli mít ve spisu se skutečně tak jmenuje? Usnesení o odložení věci? Jo, místní síť nahlížečů můžu zkusit. Ale pokud bych chtěl tenhle dokument přeci jen přes DS, existuje vzor žádosti?
IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2018, 12:19:09 »

Řízení o žádosti o informace NEMÁ vliv na délku řízení o přestupku. Jsou to dvě samostatná řízení, která se mohou protnout jedině v odvolání, když obviněný argumentuje neumožněním přístupu ke spisu. A to je obecně hodně slabý argument.

Ano. Usnesení o odložení věci se jmenuje usnesení o odložení věci. Potřebujete z něj znát 1) datum odložení, 2) důvod odložení. Více viz PřesZ (myslím, že to je par. 76 odst. 1). Žádat o tento dokument můžete podle 106 nebo i podle SprŘ (par. 38). Nedoporučuji nicméně o něj žádat samostatně, neboť úředník s ním může (a bude) manipulovat, když mu dojde, o co Vám jde. Proto jsem psal o síti nahlížečů. Můžete i osobně. Nebo tam poslat známého, který žije poblíž. Ale NE POSLAT ŽÁDOST. To jsem Vám ani nikomu jinému nikdy nedoporučil.
IP zaznamenána

lon

• Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21 Září 2018, 09:40:46 »

Tak síť nahlížečů jsem úspěšně využil, ještě jednou děkuji nahlížeči za jeho ochotu, a spis mám tedy celý. Usnesení o odložení: (anonymizováno, snad jsem nic neopomněl)
IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21 Září 2018, 15:57:17 »

Usnesení o odložení čtyři dny před zánikem odpovědnosti za přestupek. Udělali to sice mnohem později, ale datum mají správně. Rosice se plně profesionalizovaly. Jejich potenciálně nejslabším místem je teď prokázání existence dočasného omezení rychlosti. Mají o tom něco ve spisu?
IP zaznamenána