30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prevozni znacky  (Přečteno 35072 krát)

Mario

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Prevozni znacky
« kdy: 27 Srpna 2014, 09:47:44 »

 V pondely jsme vezly A6 z DE a u deviti krizu nas zastavila hlidka v suberbu,policajt vytahl mobil a ukazoval clanek: http://www.uamk.cz/item/2934-převozní-značka-z-německa,pak jeste nasledovala hadka o prokazani totoznosti(ridicak mu nestacil).
Je to jenom dalsi trik jak vytahnou z lidi penize?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #1 kdy: 27 Srpna 2014, 10:55:53 »

Pro export jsou určené německé převozky s červeným pruhem - kvůli těm fízlové buzerovat nemohou. Žluté krátkodobé značky jsou skuečně určeny pouze pro provoz uvnitř Říše (různé testovací jízdy, jízdy na TK apod.)
IP zaznamenána

Mario

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2014, 13:17:48 »

Jezdim takhle prilezitostne uz deset let a zatim nikde problem nebyl vcetne rakouska,holandska atd.
Taky me neji jasny proc teda k tomu davaji zelenou kartu pro celou evropu.
Je k tomu nekde studijni material ?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #3 kdy: 27 Srpna 2014, 13:50:08 »

Jaké převozky jste měl? Červené nebo žluté?

Zelená karta se vydává k autu, ne ke značce.

Že to jinde neřeší je pravda, ale jinde taky nemívají fízlové čárečkový systém...
IP zaznamenána

Mario

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpna 2014, 14:47:23 »

Prevozky byly zlute.
Tak asi jiny druh pojisteni.
K cervenym znackam je potreba original TP ne? kterej  se nekdy posila i tyden zpet.
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpna 2014, 15:47:01 »

Dovážel jsem před 3 měsíci. Po úřadě jsem chtěl explicitně značky platné na území EU. Bylo mi řečeno, že platí žluté i červené, červené jsou dražší, na delší dobu a je složitější je dostat (nějaká technická kontrola v německu či co). Dostal jsem žluté, k tomu celoevropské pojištění a pohoda. Žluté mi doporučil i kamarád, který vozí každou chvíli a rozhodně by to nedělal nelegálně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #6 kdy: 27 Srpna 2014, 15:48:30 »

Prevozky byly zlute.
Tak asi jiny druh pojisteni.
K cervenym znackam je potreba original TP ne? kterej  se nekdy posila i tyden zpet.
No a co má být...máš snad pocit, že fízlové a ouřadové jsou tady od toho aby Ti usnadňovali život ?
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #7 kdy: 27 Srpna 2014, 17:29:34 »

podle nejake ES(2007/68/ES, nasel sem jen v nemcine) smernice maji nemecke prevozni znacky (jakekoliv) platnost po uzemi cele EU, z duvodu svobody pohybu. Pokud je provoz vozidla legalne v poradku v jedne zemi, musi se na nej tak pohlizet i v ostatnich zemich. Do toho pravdepodobne spada i povinna vybava.
IP zaznamenána

Mario

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #8 kdy: 27 Srpna 2014, 17:44:54 »

Prevozky byly zlute.
Tak asi jiny druh pojisteni.
K cervenym znackam je potreba original TP ne? kterej  se nekdy posila i tyden zpet.
No a co má být...máš snad pocit, že fízlové a ouřadové jsou tady od toho aby Ti usnadňovali život ?
Jen zvedavost,proc to do cervence nebyl problem a v srpnu uz je a hlavne jestly je to skutecne nelegalni zde pouzivat.
Pojisteni:
 http://www.gutschild.de/out/pictures/master/product/1/kurzzeitversicherung5tageemailversand.jpg
« Poslední změna: 27 Srpna 2014, 18:33:41 od Mario »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Mario

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #10 kdy: 27 Srpna 2014, 21:50:48 »

http://www.strassenverkehrsamt.de/news/kurzzeitkennzeichen2
"Nicméně  je v členských státech EU od roku 2007  povinnosti uznání pro německou dočasnou poznávací značku."
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #11 kdy: 27 Srpna 2014, 22:01:41 »

Hezké. Takže nám Policie ČR opět lže.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #12 kdy: 28 Srpna 2014, 12:24:59 »

Je to tedy už dýl, ale taky jsem vezl na žlutých, zastavili mě PaCH v Praze a OK. Aut na žlutých vídám dost, neměl by bejt problém. Je ale pravda, že po mě chtěl PaCH taky nějaký doklady, načež jsem mu řekl že nemám povinnost když mám žlutý a nechal mě jet.
IP zaznamenána

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #13 kdy: 28 Srpna 2014, 13:27:17 »

Zdá se, že i podle němců platí žluté jenom u nich a v několika státech, se kterými mají dohody (s ČR ne)
http://www.zollernalbkreis.de/,Lde/Startseite/Verwaltung/Kurzzeitkennzeichen.html
http://www.adac.de/infotestrat/fahrzeugkauf-und-verkauf/zulassung/kfz-kennzeichen/kurzzeitkennzeichen/default.aspx#tabid=tab2

EDIT: nicméně, jak psal Mario nade mnou, od 2007 by to mělo být zase jinak http://www.strassenverkehrsamt.de/kfz-zulassung-kurzzeitkennzeichen
« Poslední změna: 28 Srpna 2014, 14:55:09 od jarda »
IP zaznamenána

mrmar

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2014, 11:22:44 »

Z toho, co jsem vyčetl na německých stránkách, tak červené značky fyzická osoba nedostane (Im Gegensatz zu den roten Kennzeichen, die ausschließlich für gewerbliche KFZ Händler bestimmt sind, sind die Kurzzeitkennzeichen auch für Privatleute verfügbar). A žluté by podle němců skutečně měly platit v celé EU (Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen).

Přijde mi to jen jako další schválnost, jak odrbat slušné řidiče. Je nějaká možnost, kam poslat oficiální dotaz/stížnost?
IP zaznamenána