30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prevozni znacky  (Přečteno 35073 krát)

mrmar

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #15 kdy: 05 Září 2014, 12:06:15 »

Tak jsem nakonec poslal email, jsem zvědavej, jestli vůbec někdo odpoví:


Dobrý den,
rád bych vás požádal o vysvětlení k vámi uveřejněnému článku:
Upozornění k provozu vozidel s převozními značkami SRN
http://www.policie.cz/clanek/upozorneni-k-provozu-vozidel-s-prevoznimi-znackami-srn.aspx

Tento článek je v přímém rozporu s vyjádřením Spolkového Ministerstva ministerstva dopravy(BMVI), které jasně uvádí, že žluté převozní značky jsou platné v rámci celé EU:

Kurzzeitkennzeichen im Ausland
Da die Zuteilung eines Kurzzeitkennzeichens ein nationaler Verwaltungsakt ist, ist es nicht gestattet, dieses für Fahrten ins oder aus dem Ausland zu verwenden (verbotene Fernzulassung). Da Kurzzeitkennzeichen und entsprechender Fahrzeugschein keine offiziellen Zulassungsdokumente darstellen, müssen diese im Ausland auch nicht akzeptiert werden. Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen.
(zdroj: http://www.strassenverkehrsamt.de/news/kurzzeitkennzeichen2)

Doufám že se u vás najde někdo, kdo tuto větu dokáže přeložit (Nápověda: Anerkenunng=právní uznání, Pflicht=povinnost)

Navíc by mě skutečně zajímalo, jaká je faktická nebezpečnost používání takového vozidla v ČR?
S těmito značkami je zároveň vydána zelená karta (pojištění) platné opět pro celou EU. Stejně tak má vůz i platnou technickou kontrolu.
Je možné, že česká policie zpochybňuje kvalitu práce technické kontroly v Německu? (ve srovnání s precizními kontrolami prováděnými v ČR)

Z mého pohledu (kdyžtak mě vyveďte z omylu) jde jen o způsob, jak vybrat více peněz na pokutách a zároveň mám pocit, že obtěžování řidičů takovými bagatelními záležitostmi zhoršuje již tak dosti pošramocenou pověst policie ČR.

Žádám tedy o vysvětlení, okamžitou opravu onoho článku a poučení všech postižených příslušníků, aby se snažili více pomáhat a chránit (jak se chlubíte ve vašem mottu) a neplýtvali svůj drahocenný pracovní čas na takovéto nesmysly.

Předem děkuji za odpověď a nápravu současné situace

XXX XXX

P.S. Jelikož jsem nenalezl kontakt na dopravní policii, píšu na odbor tiskový, když už je pod článkem podepsána tisková mluvčí nprap. Bc. Ivana Nguyenová.
IP zaznamenána

Nimra

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #16 kdy: 10 Září 2014, 18:40:03 »

Necyklíme se tu?
Rotes Kennzeichen = značka s červeným písmem na bílém podkladu, která je skutečně vydávaná jen obchodníkům s vozidly (je to obdoba českých "trvale manipulačních" značek série "F"). Pokud vím, s těmi se snad nejezdí mimo Říši.

Kurzzeitkennzeichen = značka s černým písmem na bílém podkladu, s červeným nebo žlutým pruhem. Ty by snad měly platit i mimo Říši.
IP zaznamenána

mrmar

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #17 kdy: 15 Září 2014, 14:59:26 »

Odpověď od policie (jako obvykle zcela k ničemu, otočím to na MD):
(btw titul používám jen v úředním styku, reakce jsou znatelně rychlejší  :) )

Dobrý den, pane inženýre,

reaguji na Váš podnět ohledně převozních značek SRN.

Německé převozní značky se žlutým pruhem nejsou platné po celé EU, ale pouze na území SRN (viz zmiňovaná tisková zpráva). Dle právního pojetí Spolkového ministerstva dopravy a Bavorského státního ministerstva vnitra, stavebnictví a dopravy jsou krátkodobé registrační značky se žlutým pruhem s omezenou platností schválené pouze pro převoz na silnicích v SRN. Vzhledem k tomu, že tyto značky jsou v poslední době ve zvýšené míře využívány při páchání trestné činnosti, problematikou se začalo zabývat Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidia ČR. Proto se pro více informací obraťte na Ministerstvo dopravy.
 
S přáním hezkého dne

nprap. Bc. Ivana Nguyenová

tisková mluvčí
« Poslední změna: 15 Září 2014, 15:03:47 od mrmar »
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #18 kdy: 15 Září 2014, 20:33:57 »

Tak i redaktoři z hovínek čtou tohle forum. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se dnes objevila na hovínkách prakticky ta samá odpověď co je zmíněna nade mnou.
Viz:
http://www.novinky.cz/ekonomika/347704-ridicum-se-dovoz-aut-z-nemecka-muze-prodrazit.html
IP zaznamenána

Mario

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #19 kdy: 10 Února 2015, 20:31:39 »

Upgrade:
Tak policie od unora toleruje zluty prevozky kdyz jsou strojove vyplnene obe pulky osvedení o evidenci vozidla .
(info:prislusnik policie)
« Poslední změna: 10 Února 2015, 20:34:44 od Mario »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #20 kdy: 11 Února 2015, 18:27:28 »

můj osobní názor je, že namají co tolerovat
je to platná RZ vydaná jiným státem
pojištění také není omezeno pouze na D
takže jediný, kdo by se mohl cukat je pojišťovna
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Prevozni znacky
« Odpověď #21 kdy: 22 Února 2015, 23:08:10 »

Pokud by mě s takovou značkou chtěli pokutovat a následně řešit ve správním, předpokládám, že by si museli minimálně získat od německé strany informace, že vozidlo tu nelze provozovat, což při schopnostech českých ouřadů asi nehrozí :D
IP zaznamenána