30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DZ  (Přečteno 8028 krát)

asdfzgvjk

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
DZ
« kdy: 11 Srpna 2018, 21:05:04 »

Moc vás všechny zdravím s dotazem.
Mám k dispozici vcelku sloupnutou roční dálniční známku a chtěl bych ji použít na jiné auto. Při sloupávání se ale v horní části trochu pomačkala (viz foto v příloze) a k tomu se mírně (fakt jenom málo) natrhl jeden zářez. Zbytek je pěkný jen s chlupy od džínů  ;D Myslíte, že je riskantní ji znovu použít, když je vidět, že není krásná nová?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2018, 21:46:41 »

Pokud čitelně vyplníte RZ i na druhé části, tak tam přece byla od vždycky, jen si s ní před nalepením omylem pohrály sousedovic děti.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2018, 22:36:17 »

Lepime i v horším stavu.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2018, 23:00:46 »

Pokud čitelně vyplníte RZ i na druhé části

Tedy za predpokladu, ze druhou cast mate. Mate?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #4 kdy: 12 Srpna 2018, 08:30:58 »

Je nutné mít ústřižek, ten máte??

Před 2 lety jsem si kupoval nové auto, bylo mně líto vypláznout 1500 Kč za novou, tak jsem koupil si na Aukru za 500 Kč. použitou, která taky nevypadala k světu. Jezdil jsem hodně po dálnicích a nikdy žádná kontrola, žádný problém.
Když máte roční, tak vás nechávají být,
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #5 kdy: 12 Srpna 2018, 20:22:04 »

Jezdil jsem hodně po dálnicích a nikdy žádná kontrola, žádný problém.
Když máte roční, tak vás nechávají být,
Po me ustrizek nikdy nikdo taky nechtel, ale obcas ty vetsi kontroly ustrizku proste sou. A pak to řeší do 5k blokově příkazem. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #6 kdy: 12 Srpna 2018, 20:32:30 »

Známý to měl za litr  ;)
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2018, 22:51:55 »

Co takhle přelepena po výměně skla? I když opatrně, na některých sklech je rok výroby. Ale tak co, válelo se pár let na skladě...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #8 kdy: 13 Srpna 2018, 11:17:36 »

Já vždycky, než nalepím novou známku, tak jí sloupnu a posbírám s ní prach na celý přístrojovce, má to hned dvě výhody - známka je přenosná a na konci roku ji lze bez zašpinění skla vyměnit. Na známku ani na kontrolní ústřižek nikdy nic nepíšu. Nikdy se mi nestalo, že by mě někdo kvůli známce stavěl nebo chtěl vidět ústřižek.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2018, 11:52:21 »

Lepší je nalepit ji pár krát na jeany:)
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #10 kdy: 13 Srpna 2018, 14:15:40 »

Použít se dá taky tenká potravinová fólie. Před cestou pak stačí lehce navlhčit a plácnout na sklo :)

Můžu se podělit se zkušenostmi s "přenosnou" známkou. Vyplněná byla pro 1 auto i s kontrolním ústřižkem. Cílem bylo mít známku, která projde zevrubnou kontrolou na kterou na dálnicích narazíte nejčastěji:

a) Celník/policajt s dalekohledem
b) Celník/policajt v kolemjedoucím voze

Tomu známka podlepená fólií vyhovovala. Na pohled nebyla od nalepené k rozeznání, jen vždycky ke konci roku už bylo vidět že je trochu ošuchaná a tu a tam roh odstával. Spolujezdec měl v tom případě za úkol udržet ji cestou v reprezentativním stavu :)

Nikdy jsem s tímhle postupem neměl problém při dodržení následujících zásad, nicméně je potřeba vzít v úvahu nízkou frekvenci využití v jiných autech (cca 1/měs).

a) Nepoužívat dálniční odpočívadla - nedat čas k důkladnému prohlédnutí zblízka, policie se tam občas poflakuje okolo aut
b) Nepoutat pozornost - tedy nejet přes limit, případně dávat pozor na neoznačená auta, zastavením pro jiný přestupek by známka nemusela projít
c) Pokud to jde, vyhnout se D1 - řekl bych že to platí obecně :D, ale tady to uvádím, protože tam koncentrace celníků i policajtů vybočuje z normy
d) Nevozit ji na skle v jiném autě, pokud ji zrovna nepotřebujete - v žádný přestupek by se to nejspíš při zastavení mimo dálnici přetavit nepovedlo, ale proč si přidělávat starosti, že?
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #11 kdy: 13 Srpna 2018, 15:52:57 »

Jen drobné upozornění, přímo v zákoně je zakázáno známku čímkoliv podlepovat.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2018, 16:57:20 »

Můžu poprosit o odkaz na příslušný paragraf?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #13 kdy: 13 Srpna 2018, 17:04:54 »

Asi myslí tohle.

cituji "jehož jedna část je přímo nalepena celou svou plochou na vnitřní straně čirého skla předního okna motorového vozidla na pravém dolním okraji"
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #14 kdy: 13 Srpna 2018, 17:37:01 »

Ano, povinnost nalepit dálniční známku přímo na sklo by mohla vyplývat z § 2 odst. 5 vyhlášky č. 306/2015 Sb..

Ovšem aby bylo jednání přestupkem, musí být výslovně jako přestupek označeno zákonem. Na § 125c odst. 1 písm. k) ZPPK to hodit nepůjde, jelikož toto ustanovení platí pouze pro povinnosti uvedené v ZPPK. Na § 42a odst. 2 zákona č. 13/1997 Sb. to asi také hodit nepůjde. Řekl bych tedy, že se nejedná o přestupek.

edit: Krom toho jsem nalepením dálniční známky pověřil osobu blízkou. Že to něčím podlepila nevím, neměl jsem to jak zjistit.
« Poslední změna: 13 Srpna 2018, 17:42:27 od Číkus »
IP zaznamenána