30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DZ  (Přečteno 8020 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #15 kdy: 13 Srpna 2018, 17:54:26 »

„poté, co mi zloději už dvakrát rozbili sklo a ukradli známku, ji raději vždy sundávám a v autě nenechávám. Abych známku mohl sundat, musí být podlepená fólií…“
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #16 kdy: 13 Srpna 2018, 18:06:26 »

Hlavne by mne zajimalo, jak celnik bude zkoumat, zda je znamka zdola ci shora podlepena/zalepena pruhlednou lepici paskou.. To ji bude jako odlepovat? Mmch. pokud bude jen zalepena shora, rozhodne bude nalepena na sklo primo.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #17 kdy: 13 Srpna 2018, 18:36:31 »

Je na to pristroj a v Rakousku za to davaji mastne pokuty.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #18 kdy: 13 Srpna 2018, 18:47:25 »

Ovsem v ceskem legislativnim prostredi nastavenem pro ceske casove kupony nevidim moznost postihu za nalepeni pruhledne lepici pasky na horni stranu znamky..
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #19 kdy: 13 Srpna 2018, 18:52:37 »

Ovsem v ceskem legislativnim prostredi nastavenem pro ceske casove kupony nevidim moznost postihu za nalepeni pruhledne lepici pasky na horni stranu znamky..

"A protože se to v horku odlepovalo tak sem to přelepil."
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #20 kdy: 13 Srpna 2018, 18:59:16 »

Ale u nás ten přístroj nemají. A pokud ano, zda-li pak je homologovaný a zkalibrovaný? Navíc ta páska nikterak neovlivňuje funkci kuponu…

Je na to pristroj a v Rakousku za to davaji mastne pokuty.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #21 kdy: 13 Srpna 2018, 19:01:32 »

Jednou mi (bez legrace) ulpely castecky leskleho hologramu pri odstranovani znamky na prstech a palubce a z te palubky to moc "fajn" slo odstranit.
Od te doby tu horni stranu preventivne prelepuji..
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #22 kdy: 13 Srpna 2018, 19:13:28 »

Myslím že je pořád třeba rozlišít z ktéré strany kuponu ta páska je.
Pokud zvenku tak tak stím asi zásadní problém nebude. (a budou vám sedět spzetky na aute, nálepce a kupónu)
A pokud jí máte zevnitř (mezi sklem a samolepkou) tak pokud to uděláte pořádně aby tam nebyly bublinky a budou vám sedět hrany tak to nemůže při běžné kontrole nikdo poznat.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #23 kdy: 13 Srpna 2018, 22:38:47 »

Lepit známku na nějakou fólii mi připadá zbytečně složitý. Já jsem asi 4 roky měnil čelní skla, takže dálničních známek a emisních plaket jsem přelepil opravdu hodně. Český dálniční známky jdou úplně krásně. Nejhorší asi byly ty kulatý emisní plakety do Německa. Jinak jestli chcete známku používat ve vícero autech, tak nejjednodušší způsob je potřít před nalepenim známky čelní sklo nějakym obyčejnym olejem na smažení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #24 kdy: 13 Srpna 2018, 23:12:06 »

Ale u nás ten přístroj nemají. A pokud ano, zda-li pak je homologovaný a zkalibrovaný? Navíc ta páska nikterak neovlivňuje funkci kuponu…
Vybavuji si jen nejakeho CZ saska v nejakem videu, jak se predvadel... bohuzel jsem to nenasel, asi zjistili, ze se to neda obhajit, tak jen vyhodili nejaky pulmeloun.

Jinak A:
Kontrolu nalepených dálničních známek obvykle nedělá policie, ale zaměstnanci firmy ASFINAG, která se stará o údržbu silnic a dálnic v Rakousku. Pokuty za jízdu bez dálniční známky jsou velké. Na místě zaplatíte 120 eur. Sankce za neoprávněnou manipulaci se známkou je dvojnásobná. Ve správním řízení je určena pokuta minimálně 300 eur. Používat už jednou použitou, odlepenou a znovu nalepenou známku se opravdu nevyplatí, při kontrole se na to obvykle přijde.
   Známky se namátkově kontrolují kdekoli. Často se v zimě kontrolují například u sjezdu z Inntalské dálnice A12 k Zillertálu kvůli lyžařům. Další oblíbená místa pro kontrolu rakouských dálničních známek jsou například na odpočivadlech mezi Salcburkem a Lincem a také za Innsbruckem. Pracovníci fuirmy ASFINAG občas svedou veškerou dálniční dopravu do jednoho pruhu a při pomalém průjezdu kontroluje auta.
Zdroj: http://www.alpy.net/clanky/rakouska-dalnicni-znamka.php | www.alpy.net
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #25 kdy: 13 Srpna 2018, 23:55:51 »

Dodatek A:
Oblíbeným místem Rakušáků jsou oba vjezdy z SK. Policajti číhají na ty cizince, kteří se nezastaví u prodejny známek a automaticky jedou za ním. Zejména u vjezdu z D4 (SK) -> A6 (A) stávají velmi často a odchytávají nešťastníky, kteří měli původně v úmyslu z D2 (SK) sjet na silnici směr Jarovce/Rusovce https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=17.0869713&y=48.0685849&z=14&ut=Sjezd%20sm%C4%9Br%20Jarovce%2FRusovce&uc=9nhIUx6-UB&ud=48%C2%B04%2728.198%22N%2C%2017%C2%B06%274.312%22E, ale nepříliš výraznou odbočku vlevo nevybrali či vůbec nezaregistrovali. Pohled StreetView https://www.google.cz/maps/@48.0765747,17.1011353,3a,75y,180h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxt4_DEjIBYRHBMFWcPjGeA!2e0!7i13312!8i6656.
« Poslední změna: 13 Srpna 2018, 23:57:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #26 kdy: 14 Srpna 2018, 00:51:54 »

no nevím, do rakouska jezdím hodně často, a nikdy mě známku nijak důkladně nekontrolovali, jen se podivali že ji tam mám.
A protože jejích 10denní známka když se před nalepením nalepí dvakrat na ruku jde sundat velice dobře tak tak si je tu pujčujeme už 15 let a nikdy stím nebyl problém.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:DZ
« Odpověď #27 kdy: 14 Srpna 2018, 07:42:53 »

Nevim proc bych mel jet na Kitsee. Pojedu na Hainburg (tam zadna dalnice neni) a je to..
IP zaznamenána