30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz  (Přečteno 22589 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -&gt; Vyzva o vypalne -&gt; Prikaz
« Odpověď #15 kdy: 18 Září 2018, 09:15:05 »

Je otázka, jestli má vaše reakce vůbec být založená ve spisu, když není součástí řízení. Nemá absolutně žádnou váhu, neboť na výzvu máte dvě možnosti - udat řidiče nebo zaplatit, v tento moment ještě neběží správní řízení. Cokoliv jiného je ztráta času.

Za nedostavení se k ústnímu jednání vám pokuta nehrozí, na to je i judikát a odpověděl jste na něco úplně jiného, pointa byla v tom, že pokud vám orgán umožní seznámení s podklady k vydání rozhodnutí po skončení ÚJ a vy mu umožníte provést ÚJ ve vaší nepřítomnosti a na seznámení s podklady se nedostavíte, pak lze mít za to, že o seznámení a vyjádření nemáte zájem.

Já osobně nikdy nejdu na ÚJ, pokud není výslech svědků, neomlouvám se a vždy žádám o zaslání podkladů a lhůtu pro písemné vyjádření. To je funkční model, stejně jako Helmut.
Když to děláte jinak, tak se s tím poperte, já to na WIN moc nevidím. Nebo jsem se při troše štěstí v něčem spletl, pak ať mne prosím někdo z hardcore týmu opraví.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -&gt; Vyzva o vypalne -&gt; Prikaz
« Odpověď #16 kdy: 19 Září 2018, 09:35:29 »

Je otázka, jestli má vaše reakce vůbec být založená ve spisu, když není součástí řízení. Nemá absolutně žádnou váhu, neboť na výzvu máte dvě možnosti - udat řidiče nebo zaplatit, v tento moment ještě neběží správní řízení. Cokoliv jiného je ztráta času.

S tím nesouhlasím.. a nebo podle toho jak ten dopis vypadá..
když pošlete jen neformální povídání a v něm od SO nic nechcete tak to asi ignorovat můžou..
ale když tam formulujete že od SO něco chcete tak to ignorovat nemůžou.

pokud vám orgán umožní seznámení s podklady k vydání rozhodnutí po skončení ÚJ a vy mu umožníte provést ÚJ ve vaší nepřítomnosti a na seznámení s podklady se nedostavíte, pak lze mít za to, že o seznámení a vyjádření nemáte zájem.

Naopak tady souhlasím.. když SO obviněného informoval kdy se může seznámit s podklady tak má splněno.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #17 kdy: 21 Září 2018, 14:05:06 »

Dobrá přátelé, nějak jsem to promyslel, mistni poznatky, a sesmolil s pomoci webu odvolačku. Věřím, že mi neudělá úplnou ostudu a věřím že má slušné šance na win.

Je koncipovaná s pomocí FSM, tohoto fora a vlastnich myšlenek, některé bude budou jsitě důverně známé. 9 bodů v odvolání lze definovat víceméně takto.

1 obsleh zde s malejma upravama
2 obsleh zde s malejma upravama
3 total obsleh, nejsem si jistej zda neodbrat jelikož mi přijde dost zamotanej, ale snad chápu co má být pointa
4 tak nejak vlastni
5 tak nejak vlastni
6 vlasnti
7 obsleh dost upravenej
8 vlastni
9 obsleh s upravama
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #18 kdy: 24 Září 2018, 08:14:00 »

Jedná drobnost.
Ve druhém bodě bych vymazal slovo "naštěstí". Nedoufáme ve štěstí, ale bojujeme za spravedlnost a světový mír;-)
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #19 kdy: 25 Září 2018, 13:36:29 »

Ok, tak to vypadá, že to takhle teda může bejt, krom drobností : ) tak to podám a dám pak info jak dopadlo
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #20 kdy: 05 Října 2018, 14:51:02 »

Díky, že jste mě navedl i na Váš případ. To odvolání vypadá dobře. Sám jsem ale zvědavý, jestli Vám vůbec odpoví. I když odvoláváte k jinému kraji, než já, tak bych rád viděl, jak se například vypořádají s tou kvalitou fotek a zasazením do kontextu. Z těch Vašich například není patrné, jestli je to focené na stejném místě a v jakém čase. To osobně považuju za dobrý bod.
Nicméně, jak už tady ostatní diskutovali, to provádění důkazů asi bylo OK. A co si tak pamatuju z ostatních případů, tak prokazování materiálního znaku už dneska u orgánů už moc nefrčí...
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #21 kdy: 28 Listopadu 2018, 11:16:48 »

Zatím ticho po pěšině. Co sem četl sprř, tak tam má SO1 v případě odvolání max30 dnů na jeho doručení k SO2 a SO2 následně dalších 30 dnů na rozhodnutí viz. par 90 sprř odkazující se na par 88 a 71. K dnešnímu datu již budou tyto lhůty přetáhlé. Je možné že to tzv. stopili, nebo tam je někde ještě něco co jim dává čas, tušíte? Je vhodné nyní vznést dotaz na SO1 v jakym je to stavu? děkuji
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #22 kdy: 28 Listopadu 2018, 11:24:41 »

To je více než individuální. Některé úřady postupují odvolání i se spisem v řádu jednotek dní, některé i po dvou měsících. Některé úřady posílají odvolatelům vyrozumění o postoupení, některé nikoliv. Některé odvolací orgány jsou schopny rozhodnout i za týden, některé po letech. A někdy se taky něco může založit na dno šuplíku, aby se z toho nestal nepříjemný precedens, nebo dokonce i ztratit...
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #23 kdy: 06 Prosince 2018, 11:32:28 »

No, nicméně nechápu ty lhůty co tam jsou ve spr. ř. uvedený, oni můžou teda jakože ignorovat? Když nerozhodnou ve lhůtě tak nevim, tak prošvihli a maj smůlu či ne. Nicméně když semnou chtěli vyjebat, a donutili mě nad tim trávit čas, tak jim to nenecham takhle easy jako jen tak, to at si nemyslej že mě budou okrádat a když se nedam tak pokrčej ramenama a jdou dál.. to půjde dál až na nárhadu nákladů
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #24 kdy: 06 Prosince 2018, 11:57:11 »

Drtivá většina lhůt pro správní orgány má pouze pořádkový charakter, čili úřad by je měl, ale nemusí dodržovat. Vy lhůty dodržovat musíte striktně, protože jste jenom občan. Náhrada nákladů je ukázkový příklad: uplatnit náklady můžete nejpozději do 8 dnů (viz § 79(4) SprŘ).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosince 2018, 11:00:32 »

Když nerozhodnou ve lhůtě tak nevim, tak prošvihli a maj smůlu či ne.

Nemaj smůlu.. když by měli smůlu tak by se dopravních přestupků vyřešilo jen minimum.. protože tu lhůtu překročí skoro u všech..

nedodržení lhůty ze strany SO řeší §80 SprŘ.. můžete dát podnět nadřízenému orgánu aby provedl opatření proti nečinnosti.
Po podání toho podnětu to většinou podřízený SO urychleně dořeší.. ale byl tu i případ kde podnět k opatření proti nečinnosti řízení paralyzoval a naopak se to zdrželo o několik měsíců.

Ale většinou podněty k opatření proti nečinnosti nedáváme protože činnost SO je většinou snaha o výběr pokuty a tak nečinnost je ta lepší možnost.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #26 kdy: 03 Dubna 2019, 10:36:17 »

Trochu jsem dloubnul do úřednického hnízda. Posílal jsem oficiální žádost na stav řízení dle par. 36 na kraj, a po více než měsíci od doručení přišla odpověd, že jsou zahlceni, a případy vyřizují postupně dle toho kdy k nim dorazily s tím, že tento případ jim byl doručen nekdy 10/18. Nic bližšího. Pravděpodobně by to tedy bylo možné přeskočit přes opatř. proti nečinnosti kde by na ně zatlačilo ministerstvo aby to vzali přednostně. Tak to zase za čas
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #27 kdy: 16 Srpna 2019, 17:04:06 »

Tak složitější cestou a navzdory mírnému skepticismu vůči tomuto postupu od některých uživatelů, (což nemyslím nijak zle, chápu, že jsou cesty jednodušší), každopádně s pomocí fóra zde, se zdá že asi Win. Aktuálně rozhodnutí SO2 zrušuje původní rozhodnutí SO1 a vrací mu to k novému projednání, což dle mě po 2 letech od vzniku přestupku asi už nemá nějakou šanci na pokračování a i kdyby SO1 pokračoval tak je bez šance...

Jsem samozřejmě rád, nicméně taky trochu smutný, jelikož odvolačka má 8bodů, znichž je většina dle mě samostatně oprávněna to celé shodit, avšak SO2 se zabýval v podstatě pouze jedním bodem odvolačky, asi tím pro něj nejjednodušeji popsatelným do odůvodnění a tím končil. Mám tam třeba krásnou tezi na na rozdíl v chápání slova "dobodrobna" a "vůbec" v souvislosti s rozsudkem NSS č. j.: 10 As 324/2016, který přiznává SO, že se nemusí dopodrobna zabývat skutkovu podstatou o které si myslím, že by jim mohla trochu přiškrtit křídla, ale prostě neřešeno.

Zajímavé je také, že odůvodnění SO2 je praktická kopie jedné námitky z mého odvolání.


Vzhledem k tomu, že SO1 postupoval na elemntární úrovni naprosto v rozporu s právním řádem a zásadami správního řízení, na což byl opakovaně upozorňován a SO2 tomu dává za pravdu, zvažuji ještě na úřednici trestní oznámení ve smyslu, že není v zájmu právního státu, aby o osudech obyvatel rozhodovala osoba, která jedná způsobem jež může mít základ pouze v tom, že je k této činnosti i naprosto nekompetentní a nechápe psaný text správního řádu, anebo hůř, její jednání vychází z pomstichtivosti a snahy poškodit či vychovat nespolupracujícího občana. Vim, že jsou endotknutelní, ale což...

Přikládám anonymizované rozhodnutí, případná samotná odvolačka je v příloze o pár řádků výše.
« Poslední změna: 16 Srpna 2019, 17:12:26 od Yea »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #28 kdy: 16 Srpna 2019, 18:02:19 »

Jsem samozřejmě rád, nicméně taky trochu smutný, jelikož odvolačka má 8bodů, znichž je většina dle mě samostatně oprávněna to celé shodit, avšak SO2 se zabýval v podstatě pouze jedním bodem odvolačky

To je normální.. když odvolačka rozhodnutí zruší tak běžně řeší jen ten jeden bod který vedl ke zrušení rozhodnutí a vypořádání těch ostatních dá za úkol SO1.

K promlčení dojde když SO1 do roka od vydání minulého rozhodnutí "vinen" nevydá nové rozhodnutí.. minulé rozhodnutí "vinen" jste sem nahrával 16.9.2018 a tak promlčení bude za rohem..
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva pod. vysvetleni MP -> Vyzva o vypalne -> Prikaz
« Odpověď #29 kdy: 05 Září 2019, 10:18:26 »

Úřad se nevzdává a po prohraných bitvách válčí dál v již prohrané válce... přišla mi dnes notifikace do mailu z DS - predvolání obvineny. Takže v souvislosti s tím, že aby mohli pokračovat, musejí vydat nove rozhodnutí do jednoho roku od posledního "vinen" jak uvádí pan 2M, které bylo vyzvednuto 16.9.18, vydáno ještě dříve a nyní běží 10 dnů na doručení fikcí, tedy do 15.9... + u předvolání je zákonná lhůta min. 5dnů na přípravu pokud se nemýlím.

Urad třeba otočil a rozhodl se konečně pracovat pro lidi... Své kapacity věnovat do případů u kterých nemůže již nic udělat a tím pádem si ubrat čas na obtěžování slušných lidí... Já to chápu...
IP zaznamenána