30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?  (Přečteno 9172 krát)

labid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím a prosím o radu, co dělat. Na začátku července jsem začal dělat v nové práci a našel jsem si místo k parkování v jedné boční ulici. Bohužel jsem si nevšiml malé nenápadné cedule vymezující zónu se zákazem stání. No a teď, skoro po měsíci, mi začaly chodit do datové schránky odpustky, za každý den dva. Pokaždé za daný den za přestupek "stání v úseku platnosti dopravní značky č. IZ8a "Zóna s dopravním omezením", zakazující stání" a druhý za "při stání neponechání volného alespoň jednoho jízdního pruhu širokýho nejméně 3 metry pro každý směr jízdy". Už jich přišlo 12 a stále přibývají další. Poradíte prosím někdo co s tím?
Pochopil jsem z fóra správně, že v tomhle případě by bylo lépe jít do správního řízení? Ale bylo by těch správních řízení taky několik desítek, nebo by se to všechno za ten měsíc sloučilo do jednoho? A jaká by mohla být +- pokuta?
Moc děkuji za radu, jak postupovat

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #1 kdy: 31 Července 2018, 13:33:48 »

No když už máte takovou pěknou sbírku, tak můžete odpustky klidně ignorovat a parkovat tam dál až do chvíle, kdy bude ohledně libovolného ze skutků zahájeno správní řízení (pravděpodobně příkazem). Následně si vynutíte, aby vše bylo projednáno ve společném řízení a zaplatíte jedinou pokutu. Teoretické maximum je 4750 Kč včetně nákladů (2500 x 1.5 + 1000), reálně je dosažitelných 2500 Kč (tj. horní sazba, ale bez aktivace asperačního principu a bez nákladů).
IP zaznamenána

labid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #2 kdy: 31 Července 2018, 13:43:41 »

Děkuju moc za odpověď. Tedy nejlépe bude ignorovat a výpalné neplatit?
Je v Praze nějaká šance, že se nestane prostě nic a do správního řízení se to nedostane?
Opravdu dávají ze zkušenosti ve správním řízení horní sazby?
Tu žádost o sloučení do společného řízení podám nějak po doručení oznámení o zahájení SZ?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #3 kdy: 31 Července 2018, 13:59:33 »

Je v Praze nějaká šance, že se nestane prostě nic a do správního řízení se to nedostane?
Konkrétní zkušenost - z cca stovek porušení došlo cca 20 výzev (1parkování a úsekovky) a z toho jsem řešil 4 případy a dva vyhnily na prekluzi v odvolani. Takze zkusenost - nekrmit, vyjde to levněji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #4 kdy: 31 Července 2018, 14:07:18 »

V Praze ignorovat. Alternativou je nějak na odpustky reagovat, buď udáním, nebo nějak nestandardně - např. tady je evidentně špatně, že za jeden skutek (parkování v zákazu a na úzké silnici) jsou zaslány 2 odpustky, to je blbost, je to jeden skutek, který naplňuje skutkovou podstatu jediného přestupku (porušení jiné povinnosti), jen těch dílčích povinností bylo porušeno víc (DZ + povinnost nechat 3 m pro každý směr). Není to ani jednočinný souběh, ale i kdyby byl, odpustek se uloží ve výši blokové pokuty a bloková pokuta by za to byla jediná. Takže v prvním kole a zároveň jako zdržovací taktiku byste mohl zkoušet požadovat, aby vám místo těch zdvojených odpustků poslali nové, na každé parkování jen jeden.

Ale v Praze je to IMHO kontraproduktivní, nejjednodušší je ignore. Kdo to posílá, vše magistrát, nebo neponechání 3 m magistrát a zónu městská část? Pokud jo, tak by to byla nehoráznost hodná rozmáznutí v médiích.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2018, 15:09:02 »

Je v Praze nějaká šance, že se nestane prostě nic a do správního řízení se to nedostane?

Jo to je Praha  ;D ;D tam jste s 12 odpustky ještě žabař proti některým lidem  ;D
Prahu ignorujte.. a pro naši informaci to jsou odpustky z magistrátu a nebo z městské části??

Výhoda je jak píše hh že teď už další parkování máte "v ceně".. až do doby než o nějakém přestupku zahájí řízení.. a k tomu v Praze nemusí nikdy dojít..

IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #6 kdy: 31 Července 2018, 15:16:27 »

.. až do doby než o nějakém přestupku zahájí řízení.. a k tomu v Praze nemusí nikdy dojít..
Nemám sice tak rozsáhlý soubor dat, abych to mohl zobecnit, ale mě chodily výzvy ve vlnách. Jezdím stále stejně i po stejných místech a dlouho nic a pak z jednoho místa chodí po 14ti dnech.. a pak zas nic. Mám podezření, že tam mají nějaký agregátor podle spz. Rozhodně frekvence výzev neodpovídá normálnímu rozdělení pravděpodobnosti nebo závislosti na závažnosti porušení pravidel.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #7 kdy: 31 Července 2018, 15:45:31 »

A pro zajímavost.. viděl jsem letošní odpustek z MHMP číslo víc než 1.000.000

I z toho je asi jasné že MHMP hlavně rozesílá a i když většina zaplatí tak nemá kapacity na řešení těch kdo nezaplatili..

..a MHMP posílá většinou odpustky za 300 a nebo 400.. tak si spočítejte kolik to je peněz i když by zaplatila jen polovina..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2018, 15:52:00 »

..a MHMP posílá většinou odpustky za 300 a nebo 400.. tak si spočítejte kolik to je peněz i když by zaplatila jen polovina..
To máte nějakou firemní slevu? Mě chodí nabídky za +10km 600, za +20km 1000. A platit podle mě bude i víc jak polovina
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2018, 15:54:39 »

400 byva, dle mych zkusenosti, za parkovani.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2018, 16:02:06 »

Jan Novák:
Většina bude parkování a parkování jsem viděl jen 300 a nebo 400..

A platit podle mě bude i víc jak polovina

Proto jsem psal i když by zaplatila JEN polovina..
ale i když většina lidí jsou platiči tak to nemusí být většina odpustků.. bude víc lidí jako labid kteří dostanou hodně odpustků a asi brzy platit přestanou..

..a už teď labid vyvážil 12 ovčanů kteří zaplatili a ještě bude asi další odpustky ignorovat  :)


Konkrétní zkušenost - z cca stovek porušení došlo cca 20 výzev (1parkování a úsekovky) a z toho jsem řešil 4 případy a dva vyhnily na prekluzi v odvolani. Takze zkusenost - nekrmit, vyjde to levněji.

A jak dopadly ty zbývající 2??
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #11 kdy: 31 Července 2018, 18:29:40 »

Mě jednou přišly dva odpustky za dva zločiny (cca +10), které spáchalo moje auto v rozmezí dvou minut ve dvou navazujících částech tunelu Blanka. :-)
Celkově jich mám z Prahy snad desítky, ale nikdy z toho nic nebylo.
IP zaznamenána

labid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #12 kdy: 31 Července 2018, 23:01:10 »

Díky moc všem ;-) Mezitím přišly dva další ;-)
Zdá se, že je vše z magistrátu, v hlavičce je:

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
ODBOR DOPRAVNĚSPRÁVNÍCH ČINNOSTÍ
Oddělení přestupkového řízení

Ale zaráží mě na tom jedna věc - proč mi sakra nenechali hned při prvním pochybení za stěračem lísteček, jako se to dělo v minulosti? Tím bych věděl, že je něco špatně a víckrát bych tam neparkoval. Takhle bych si skoro mohl myslet, že je snaha řidiče nijak nevyplašit a doufat, že udělá co nejvíc přestupků, aby se pak penízky do kasičky pěkně sypaly. Ale pak by to nebyla snaha eliminovat nebezpečné situace, ale prachsprostá sviňárna hodná medializace...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #13 kdy: 31 Července 2018, 23:08:31 »

Ale zaráží mě na tom jedna věc - proč mi sakra nenechali hned při prvním pochybení za stěračem lísteček, jako se to dělo v minulosti?

Možná to nemají od strážníků, ale od Eltodo bonzovacího auta..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2018, 07:47:16 »

A jak dopadly ty zbývající 2??
Hnijou v odvolání.
Nechci to zakřiknout, ale od zavedení objektivní odpovědnosti jsem zatím nikde neplatil ani korunu. Jako vedlejší efekt tohoto zákona jsem našel tato fóra, pořídil datovou schránku, naučil se základy práva a z lhostejného občana se stal fanatickým nepřítelem státu a jeho zaměstnanců. A ještě jsem si upravil vlastní morálku ve smyslu, že vůči těmto lidem je dovoleno vše a cílem je jim jejich činnost potírat, kde to jen jde. Takže pane Humle, dobrá práce.
IP zaznamenána