30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?  (Přečteno 9123 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #15 kdy: 01 Srpna 2018, 08:54:36 »

Hnijou v odvolání.

Aha.. tak v pořádku  ;D ;D
Lekl jsem se že u nich bylo pravomocně rozhoduto a tak jste držitelem dvou rozhodnutí o odvolání proti MHMP.. o nikom takovém jsem ještě ani neslyšel  ;D
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #16 kdy: 01 Srpna 2018, 09:12:37 »

Předcházím podobnému problému jako autor vlákna (takže auto mi stojí doma).. Z vašich zkušeností, na kolik ročně by stálo parkování v ZPS na P4, každý pracovní den s obvyklou pracovní dobou a tím i stáním na místě? :-)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #17 kdy: 01 Srpna 2018, 09:24:13 »

To by zalezelo na Vasem pristupu. Informace jsou v tomto vlakne pekne shrnute, prectete si je.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #18 kdy: 01 Srpna 2018, 10:32:53 »

Z vašich zkušeností, na kolik ročně by stálo parkování v ZPS na P4

S MHMP když se pyrát bude bránit tak asi nic.. MHMP toho má moc a nemá ani vůli moc pronásledovat neplatiče odpustků.. místo aby úředník řešil jedno správní řízení tak za stejnou dobu rozešle stovky odpustků a to sype mnohem víc..
a navíc odvolačka nad MHMP je ministerstvo dopravy.. riziko že by před promlčením došlo k pravomocnému rozhodnutí zejména u parkovacího přestupku je minimální.

Ale je tu problém..
řešení parkovacích přestupků teď přebírají městské části a MHMP jim bude dělat odvolačku..
..to je novinka a zkušenosti zatím nejsou.. ale dá se počítat že riziko pokuty bude větší než na MHMP.

..ale úplně teoreticky..
horní hranice sankce ve společném řízení je 3750 a možná 1000 náklady řízení..
..a úřad teoreticky může stihnout až 5 řízení za rok.. zahájení SprDelu může poslat nejdřív 61. den od 1. přestupku a 10 dní se bude doručovat.. a všechno až do doručení zahájení jde do společného řízení.

..a tak teoreticky hrozí až 23750 za rok.. zajímavé je že roční karta v nejlevnější zóně když nemáte nárok na nějaké zvýhodnění stojí 24000  ;D ;D
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #19 kdy: 15 Srpna 2018, 17:00:35 »

V ulici Krčská od křížení s Antala Staška, směr "kruhový objezd", úřad vyznačil možnost parkování, kde mezi parkovacími místy není rozhodně 3,5 m pro každý směr.
Jestli toho nějak využijete, Vaše věc.

https://mapy.cz/zakladni?x=14.4423344&y=50.0414691&z=18&l=0
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #20 kdy: 18 Srpna 2018, 14:10:17 »

Dovolím si přispět se svým pozorováním do mlýna statistiky.
Mám přes 90 kusů ve sbírce z Prahy a u mne je téměř železným pravidlem, že u rychlostí se řeší překročení 20+, ostatní chcípne i při slabé známce odporu.
Pokud se jednou mašinérie rozjede, tak bez ohledu na libovolnou argumentaci to SO1 žene na výpalné.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

filas1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #21 kdy: 26 Září 2018, 14:52:37 »

Stalo se mi něco podobného, auto jsem dal ke známému do autoservisu a ten jelikož na opravu neměl čas a já na to nepospíchal, auto odstavil do ulice vedle autoservisu, než se k opravě dostane. Auto tam stále zhruba něco přes měsíc a teď mi začali do datové schránky docházet Výzvy k úhradě určené částky 300kč za přestupek Zastavení a stání na chodníku v místě, kde takové užívání chodníku není zákonem stanoveno (není to klasický chodník, je tam jen takový šikmý betonový nájezdový práh se zvýšenou úrovní oproti vozovce). Za první týden stání došly 4 výzvy, takže počítám že postupně budou i další. jen tak mimochodem poslední má už pořadové číslo větší než 1,4 milionu (jedná se o MHMP Prahu). Budu se tedy držet vaší rady a nebudu zatím nijak reagovat.
IP zaznamenána

labid

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Najednou spousty odpustků v datové schránce - co dělat?
« Odpověď #22 kdy: 02 Listopadu 2018, 22:32:56 »

Tak jsem se držel vašich rad, 3 měsíce jsou pryč a zatím se nic neděje, výzvy k zaplacení výpalného jsem ignoroval a (zatím) nic dalšího nepřišlo...
IP zaznamenána