30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz při překročení rychlosti na dálnici o 32km - Těsně necelé 2 roky  (Přečteno 6724 krát)

Xamiik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Ahoj,

došel mi dopis - PŘÍKAZ

Na dálnici ve zůžení jsem jel místo 80km 112km v době, kdy tam bylo docela volno a nic nehrozilo.

Ale neorientuji se v tom, za jak dlouho mohou toto ještě řešit?

Stalo se to 5.8.2016, poté mi přišla nějaká informace, že mám někoho nabonzovat, ale to bylo před cestou na dovolenou a nic jsem nestihl řešit a dnes 11 dní před koncem 2 let mi poslali tento dopis.

Jak nejlépe postupovat? Dožadují se 2.500Kč. :)

Nemůže to být již promlčené a pokud ne, má smysl podávat odpor? :)

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Naskenujte oba dopisy, anonymizujte a vložte je sem. Hodila by se i informace kdy a jakým způsobem byly doručeny. Datovou schránku nemáte?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Podle starého zákona když by nezahájili řízení tak by bylo promlčeno příští týden 5.8.2018.. asi SO těsně před promlčením rozesílá příkazy aby zachránil pokutičky.. po zahájení řízení je promlčení 5.8.2020.
Podle nového zákona by to už bylo promlčené a dejte to jako jeden bod obhajoby.

Odpor bych podal.. jestli SO jen posílá příkazy aby to nevyhnilo a dál to bude řešit stejnou rychlostí tak je šance že to stejně vyhnije..

V nejhorším případě hrozí navýšení o 1000 na náklady řízení.
IP zaznamenána

Xamiik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Datovou schránku nemám a obávám se, že nemám ani ten první dopis :(
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

No já teda nevím, ale podle selského rozumu bych čekal, že buď se to bude posuzovat podle starého zákona a bude to promlčené 5.8 (takže stačí podat odpor a nebudou mít do dvou let od přestupku pravomocné rozhodnutí a tím pádem konec hry), nebo to je podle nového zákona a tam je i na SPRDEL jen jeden rok, takže bylo promlčeno už 5.8.2017.
Ale možná na naše zákonosery selský rozum nestačí.
IP zaznamenána

Xamiik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

PK202: Takže ideálně poslat ten odpor až k tomu 8 dni, aby neměli čas ještě nějak zareagovat? :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Xamiik> Máte 3 možnosti:

a) zaplatit (a pak jste prohrál)
b) podat včas odpor a tedy jít do boje. Můžete vyhrát (což je zdarma) nebo prohrát (k pokutě se přičte 1000 Kč za správní řízení).
c) ignorovat (nedoporučuji, to smrdí exekucí)

pk202> Pokud jedou podle starého zákona, tak doručením příkazu zahájili sprdelní řízení a promlčeno bude až 4 roky po spáchání přestupku.
IP zaznamenána

Xamiik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Číkus: A co rozhoduje, podle jakého zákona jedou? To si asi nemohou určit sami. :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

To je poměrně složitá problematika.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Datovou schránku nemám a obávám se, že nemám ani ten první dopis :(

Když ho budete na něco potřebovat tak ho najdete ve spisu.
Ale zatím bych asi jen podal odpor a pak počkal co se bude dít dál.. když by taktika byla hrát na nedoručení něčeho tak je lepší zatím do spisu nenahlížet.. protože jestli tam ten dopis je tak bude doručený nejpozději nahlížením.
A možná se po odporu další měsíce nebude nic dít a tak bude asi lepší vyčkávat.

Nevíte jestli jste odpustkový dopis vyzvedl osobně a nebo byl doručený fikcí??
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

2M> Nesouhlasím. Nahlížení do spisu IMHO ublížit nemůže. Pokud by byla sprdelní výzva doručena nahlédnutím, stačilo by se ke zločinu přiznat. Přestupek řidiče je již promlčen.
IP zaznamenána

Xamiik

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

2M: Osobně
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Pokud by byla sprdelní výzva doručena nahlédnutím, stačilo by se ke zločinu přiznat.

Ano, ale doručeno bude hned a musel by začít hned podnikat kroky.. jestli příkaz poslali jen kvůli promlčení tak může po odporu ještě trvat než to přijde na řadu..
proč je nenechat ještě třebas měsíce čekat.. a čím delší doba uplyne tím větší šance že se něco ztratí a nebo nepůjde dohledat..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Stalo se to 5.8.2016, poté mi přišla nějaká informace, že mám někoho nabonzovat, ale to bylo před cestou na dovolenou a nic jsem nestihl řešit....

Myslím, že z tohoto je jasné, že odpustek byl fyzicky doručen. To že ho pyrát nemá je myslím celkem fuk, neb čekat že na něm bude něco tak špatně, že by to shodilo celý SPRDEL IMHO nemá valného smyslu.

Moje rada tedy je poslat odpor a čekat....
IP zaznamenána