30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka  (Přečteno 17885 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #15 kdy: 11 Července 2018, 13:55:02 »

Z dikce §52f (e) nemá být výcviková plocha veřejně přístupnou PK - tedy uzavřený polygon.
Bylo by zajímavé, jak by dopadlo řešení případné škody na zdraví instruktora v hříšníkově vozidle, či majetku okolním, kdyby k ní došlo a následně byl zjištěn zadržený ŘP. Předložení ŘP je možná "sichr" toho polygonu předcházet problémům.
« Poslední změna: 11 Července 2018, 14:06:46 od gumidos »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #16 kdy: 11 Července 2018, 14:09:35 »

aby vás dříve či později někde nechytli, když roční nájezd po silnicích v ČR více jak 80tis.

Ale na tom vidíte jak se musí bojovat pořád a ne až u posledního přestupku kterým se vybodujete.

Jde mi o to, pokud budu proces odebrání ŘP "prodlužovat" (za alkohol) a během toho mohl takto snížit současný stav bodů, který mě nyní opravňuje k vybodování, zda to pomůže.

To sice jde.. už gumidos ten nápad měl hned ve druhém příspěvku, ale když máte zadržený ŘP a o body jste přišel v květnu tak to není moc použitelná taktika..

úřad vám asi ŘP nebude chtít vrátit a tak i když vydržíte zdržovat až do května tak budete asi 10 měsíců bez ŘP.

Možná by šlo zdržovat aspoň 3-6 měsíců a pak zkusit dosáhnout vrácení ŘP argumentem že doba zadržení už odpovídá době trestu při rozhodnutí vinen.. s ohledem na to že po půlce trestu můžete požádat o podmínečné upuštění od zbytku..

..a v případě úspěchu si hned udělat to školení.

hh:

Možná když by udělal školení na neveřejné komunikaci.. ostatně podle zákona to má být na zkušební ploše.. ale jestli tomu nevadí že zákon říká že se zadrženým řidičákem nesmíte řídit motorové vozidlo
..jestli se to dá vyložit že to platí jen na pozemní komunikace jako když by řidičák neměl vůbec.. a nebo jestli nesmí řídit nikde jako když má zákaz řízení.
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #17 kdy: 11 Července 2018, 14:10:11 »

Díky za vaše podněty a reakce. Prakticky kdybych neodevzdal kartu ŘP, tak takový kurz absolvovat mohu bez omezení a jak k tomu přistoupí úřad poté, co kurz absolvuji, to je otázka... V tuto chvíli mám zákaz řízení  jen s ohledem na to, že nemám ŘP fyzicky, ale obecně bych řídit mohl do prokázání viny a uzavření jednání SO. Nejsem právník, jen logicky hledám možnosti, jak svou situaci nějak rozumně vyřešit a neohrozit tím život a bytí rodiny, mého zaměstnání a mít ŘP i za cenu vyšších nákladů co nejdříve zpět.
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #18 kdy: 11 Července 2018, 14:15:12 »

Po přečtení dalšího příspěvku - díky za něj - a všech řečených informacích mám pocit, že si to vyžeru se vším všudy... Za všechen čas vás všech díky...

- a k tomuto, níže popsanému, co myslíte, šlo by to použít v případě obhajoby získání bodů v době zadrženého ŘP?
Možná když by udělal školení na neveřejné komunikaci.. ostatně podle zákona to má být na zkušební ploše.. ale jestli tomu nevadí že zákon říká že se zadrženým řidičákem nesmíte řídit motorové vozidlo
..jestli se to dá vyložit že to platí jen na pozemní komunikace jako když by řidičák neměl vůbec.. a nebo jestli nesmí řídit nikde jako když má zákaz řízení.
« Poslední změna: 11 Července 2018, 14:27:10 od BeckyWetoo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #19 kdy: 11 Července 2018, 14:21:42 »

V tuto chvíli mám zákaz řízení  jen s ohledem na to, že nemám ŘP fyzicky, ale obecně bych řídit mohl do prokázání viny a uzavření jednání SO.

Nene.. zákaz řízení nemáte, ale máte zadržený ŘP.. to není jako když jen fyzicky nemáte ŘP..

..když máte oprávnění, ale fyzicky nemáte ŘP.. třebas ho ztratíte a jezdíte bez něj.. tak to je banální přestupek s pokutou do 2500..
..za řízení se zadrženým ŘP je pokuta až 10000 a 7 bodů a zákaz řízení..
..a když máte zákaz řízení a řídíte tak můžete být obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí.
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #20 kdy: 11 Července 2018, 14:31:52 »

OK, toto bylo dostatečné vysvětlení. Vypadá to tedy na zdržovací taktiku a po 3-6ti měsících si zažádat. Super, jsem v …..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #21 kdy: 11 Července 2018, 14:43:12 »

Ještě je možnost jít za úředníkem a zkusit ho neformálně ukecat ke vrácení ŘP.. protože výkon zaměstnání a špatná sociální situace a tak..
..možná i třebas říct že jste objednaný na školení bezpečné jízdy a potřebujete na to ten ŘP..

sice to je risk, ale stejně už není moc co ztratit..
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #22 kdy: 12 Července 2018, 08:45:44 »

OK, toto bylo dostatečné vysvětlení. Vypadá to tedy na zdržovací taktiku a po 3-6ti měsících si zažádat. Super, jsem v …..
Ustanovení § 123d odst. 1) a 2)....
Pokud se vám nepovede odmazat 3 body absolvováním kurzu bezpečné jízdy, nebo oddálit pravomocné rozhodnutí o alkoholu tak, aby se vám 4 body odečetly po 12 měsících bez přestupku, pak se kromě případného trestu za alkohol také vybodujete. Požádat o vrácení ŘP za vybodování můžete nejdříve po 1 roce.
Návrh 2M se tak jeví jako zajímavá možnost.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #23 kdy: 12 Července 2018, 09:33:36 »

Přesně tak, pokud na něčem neuhrajete úplné vítězství v kauze se „zbytkáčem“ na úrovni 0,9 ‰, tak je zdržování kontraproduktivní - zadržení ŘP se vám sice započítá do očekávatelného zákazu za tento poslední přestupek, ale body dostanete až s právní mocí tohoto rozhodnutí a v tu chvíli se vybodujete, takže nebudete smět řídit další rok.

Nejhorší scénář může nastat, pokud byste přestupkové řízení zdržoval až do května příštího roku v naději, že dojde k automatickému odečtu 4 bodů a následně budete moci hned řídit (protože zákaz v rozpětí 6-12 měsíců bude v okamžiku uložení buď již vykonán, v každém případě bude vykonána více než polovina a půjde obratem od zbytku upustit) a po vyřízení formalit (psychoposudek, žádost o vrácení ŘO) můžete řídit s 10 body na kontě. Kdyby vám tato taktika těsně nevyšla, tj. bylo by vydáno rozhodnutí a odvolací orgán by jej potvrdil těsně před odečtem bodů, byl byste bez papírů od zadržení až do května 2020.

Vrabec v hrsti naopak vypadá tak, že hned kapitulujete, urychlíte probíhající řízení - např. tak že si u příslušného úředníka domluvíte nějaký termín, vše uznáte a bude obratem rozhodnuto příkazem, přičemž se vzdáte odporu, příkaz hned nabyde PM, čímž se vybodujete a řídit můžete příští rok v půlce prázdnin.

Nejlepší šance by byla opravdu nějak rychle udělat ten odečítací kurz (máte pravdu, že kdybyste nepředložil ŘP, bylo by to jednoduché), sehnal-li jste si lokálních poměrů znalého právníka, tak by to skutečně mohl zkusit na úřadě nějak vyjednat. Nepovede-li se, jste patrně v háji a nezbývá než si najít jiné bydlení, jinou práci či jiný odvoz.
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #24 kdy: 10 Října 2018, 22:02:58 »

Zdravím všechny, kteří přispěli svými komentáři k mému problému a omlouvám se za čekání s odpovědí/reakcí na situaci. Výsledek či postup jsem nechtěl sdělovat dříve, protože jsem tomu do poslední chvíle prostě nevěřil. Dnes jsem si vyzvedl ŘP po 3 měsících od spáchání trestu.

Absolvoval jsem v termínu před pravomocným rozhodnutím kurz odečtu bodů - takže potvrzuji, lze to do doby, než je pravomocné rozhodnutí tak, abyste si bodové konto snížili. Tím jsem ze 6bodů klesl na 3 a při přičtení 7 bodů po pravomocném rozhodnutí tak měl/mám 10bodů. Pokud bych kurz neabsolvoval, měl bych po pravomocném rozhodnutí bodů 13 a byl bych vybodovaný, a tím pádem bez ŘP na 1rok.

Trest 6 měsíců, po 3 měsících možnost od upuštění trestu, což právě tento týden proběhlo, dnes jsem již řídil. Bohužel nemohu do kurzu opět, abych si snížil bod. konto na 7 a měl více klidu - zde platí, že při získání jednorázově 6 a více bodů, 1 rok do kurzu nesmíte. Takže 12 měsíců budu jezdit se staženou prdelí, aby mě nechytli za rychlost - nejčastější můj přestupek... Jezdím denně, občas člověk prostě přidá..., takže teď dám cihlu pod plyn.

Celá ta malichernost mě stála cca 20tis jen na pokutách, poplatcích za psychologa, lékař. posudek, právníka, nehledě na to, co jsem dal bokem za řidiče, busy a tramvaje, a ušlý zisk z práce/podnikání. Chlast fakt ne, je to krutý - i pitomej zbytkáč!

Všem držím pěsti a ještě jednou díky za rady! Šťastné km všem!
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #25 kdy: 19 Listopadu 2018, 13:44:46 »

Ve vesnici dávám tempomat na 55 a mám po starostech. Pak stačí jen hlídat značky 30 a 40.
Ještě si můžete pustit navigaci a nastavit upozornění na překročení rychlosti.
Jezdím taky hodně a zatím ani bod za rychlost.
Ono v konečném důsledku si člověk moc nepomůže jestli přes vesnice jede 55 nebo 60. Rozdíl max. do 5 - 10 minut jízdy.
IP zaznamenána