30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka  (Přečteno 17991 krát)

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil

Již včera, kdy jsem přišel o ŘP při naměření zbytkového alkoholu - viz hodnoty výše, jsem si pročítal zde vložené podobné případy. Ten můj je o to složitější, že již mám 7 bodů za rychlosti - aby vás dříve či později někde nechytli, když roční nájezd po silnicích v ČR více jak 80tis., ...takže při součtu bodů za alkohol jsem v ….. Žena na mateřské, hypotéka, leasing - auto potřebuji k dopravě do zaměstnání cca 80-100km denně (jsem ve zkušebce) - nelze řešit jinak než vozem, bohužel. (Max se přestěhovat, což asi chápete, že není jednoduché a vlastně ani chtěné.) Sháním zde možná osobní radu někoho z vás jak nyní postupovat či přímo doporučení na právníka (západní Čechy), který mi to pomůže vyřešit co nejvhodněji a nejrychleji.

Děkuji, poté napíšu případně více. Kromě záznamu o zadržení ŘP nemám prozatím nic dalšího, vše ještě čerstvé.

Díky všem, co chtějí opravdu pomoci v nelehké situaci...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2018, 14:12:54 »

Máte problém i bez těch bodů za rychlosti - nad 0,3 promile je to za 6 měsíců až 1 rok. Při vaší historii to asi při spodní hranici nebude.
Zjistěte si, kdy jste obdržel poslední bod za rychlost, zda-li nebude vhodná zdržovací taktika pro odmazání 4 bodů.
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2018, 14:22:13 »

Toto mě nenapadlo, děkuji. O 2 body jsem přišel v druhé polovině května, někdy kolem 20.5.18! Takže nedávno...
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2018, 14:33:30 »

...už mi to také došlo. To je tak si najít jinou pci v místě bydliště a čekat na ŘP. I tak máte-li kontakt na právníka, který má zkušenosti a chuť se s tím poprat, budu vděčný.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2018, 14:39:55 »

Co tak prozkoumat sekci tohoto  fora -  advokati ..?
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2018, 14:44:37 »

Díky moc za váš čas, tohle jsem přehlédl. Koukal jsem jen na podobné situace/příběhy.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 885
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2018, 18:18:35 »

Obávám se, že budete tahat za hodně krátký kousek lana....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #7 kdy: 09 Července 2018, 18:39:51 »

Zkuste nahlédnout též sem http://road-fens.cz/odkazy-2/
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #8 kdy: 11 Července 2018, 10:45:33 »

Díky všem za rady, jsem nyní v kontaktu s právníkem.

Dovolte mi dotaz - máte zkušenost z praxe, že je možné získat ŘP, který mi byl hlídkou odebrán, ještě před tím, než bude správní řízení a vyřízení celé záležitosti ohledně alkoholu? Díky za info
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2018, 11:03:17 »

Dovolte mi dotaz - máte zkušenost z praxe, že je možné získat ŘP, který mi byl hlídkou odebrán, ještě před tím, než bude správní řízení a vyřízení celé záležitosti ohledně alkoholu? Díky za info
To se zeptejte svého právníka jaké zná cesty. Standardně bych řekl, zapomeňte na to. A příště nepít a místo řidičáku ukazovat kopii, dokud nebude jasné proč vás staví. Až to jasné bude, můžete řidičák vždycky najednou najít.
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #10 kdy: 11 Července 2018, 12:04:35 »

Kdybych tohle věděl, že je hloupost ŘP ukázat, tak jsem tak učinil, bohužel jsem se to dozvěděl až zde - po bitvě je každý generál. Právník mi řekl, že nikoliv, ale jiný právník po tel mi řekl, že ta možnost existuje. Tak proto můj dotaz....

A ještě jeden - při přihlášení do kurzu k odečtu bodů - je nutné předložit ŘP?! Píšou že ano, ale co když ho "zapomenu"? Máte zkušenosti? Oni mi tam neberou tel...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #11 kdy: 11 Července 2018, 12:51:37 »

Měl byste vynaložit trochu vlastního úsilí - stačí si najít stránky některého z poskytovatelů kurzů (moc jich není) - např. http://www.odpocetbodu.cz/obsah/jak-postupovat/89/97/. Případně též http://www.maxcars.cz/odpocty-bodu. Je uváděna nutnost předložení ŘP......

Pokud byste získal ŘP prozatím zpět a povedlo se vám absolvovat kurz do pravomocného rozhodnutí o alkoholu, pak byste měl 7 - 3 + 7  = 11 bodů. Zákaz činnosti byste tedy ukončil s 11 body na kontě, protože doba zákazu činnosti (za alkohol) se pro účely odmazávaní bodů nepočítá. Ten 7 bodový přestupek za alkohol vás zároveň diskvalifikuje z případného dalšího kursu po celou dobu, kdy ho budete mít v registru - mám za to, že až do "vynulování" konta - nejméně tedy 3 roky. Takže zisk 1 bodu po skončení zákazu činnosti v prvním roce by znamenal další stop na 12 měsíců.... Možná by bylo výhodnější si to odbýt najednou.
« Poslední změna: 11 Července 2018, 13:16:50 od gumidos »
IP zaznamenána

BeckyWetoo

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #12 kdy: 11 Července 2018, 13:08:33 »

...vím, pročítal jsem to detailně - děkuji i tak za odkazy - ležím v pc a zkušenostech řidičů od neděle. Můj dotaz zněl směrem k tomu, zda má někdo zkušenost s tím, že by tam přijel bez řidičáku (myslím fyzické kartičky - zapomněl doma) - a splnil všechny ostatní podmínky a i přes to by kurz mohl absolvovat...

Jde mi o to, pokud budu proces odebrání ŘP "prodlužovat" (za alkohol) a během toho mohl takto snížit současný stav bodů, který mě nyní opravňuje k vybodování, zda to pomůže.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #13 kdy: 11 Července 2018, 13:35:50 »

§ 118 b), odst. 2) zákona 361/2000 - nesmíte řídit vozidlo.
§ 118 c)  - obecní úřad do 5 prac. dnů zahájí řízení o zadržení ŘP do doby pravomocného rozhodnutí (započítá se do trestu).

Řešit to nějakým podfukem asi není na místě. Možná si můžete vykoledovat ještě nějakou "mařenku". Asi to se svým právníkem proberte důkladněji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - 0,82 a 0,79 - žádost o odbornou pomoc/kontakt na právníka
« Odpověď #14 kdy: 11 Července 2018, 13:35:59 »

Právník mi řekl, že nikoliv, ale jiný právník po tel mi řekl, že ta možnost existuje. Tak proto můj dotaz....
Tohle fórum opravu není k tomu, abyste tu konzultoval to, co paralelně řešíte s advokátem (resp. zde dokonce se 2 různými). V obecné rovině - v případě zadržení ŘP musí příslušný SO vydat rozhodnutí podle § 118c ZPPK, je to sice do jisté míry formální krok, ale jde o správní řízení jako každé jiné, takže v něm lze podnikat určité kroky a usilovat o to, aby úřad ŘP vrátil. Druhá a poslední standardní možnost je předběžné opatření soudu na pozadí nějaké správní žaloby (není-li zatím rozhodnutí o samotném přestupku, tak buď žaloby proti rozhodnutí o zadržení, nebo nějaké zásahové, nebo nečinnostní v případě, že v řízení o přestupku nedodrží SO lhůty). To jsou ale vše kroky, které by i v případě úspěchu trvaly řádově měsíce. Tvrdí-li někdo, že to umí rychleji, tak leda skrze nějaké neformální vazby na příslušný úřad, nebo už vyloženě nelegálně (úplatky apod.), nebo je to past na řidiče (např. opatření ŘP z jiného státu, se kterým ale stejně nelze u nás v situaci zadrženého ŘP řídit).

Pokud jde o vybodovací školení, tak formálně přímo nic nebrání tomu jej absolvovat v době zadrženého ŘP, ale je tam faktická překážka, součástí školení je dle § 52i(2) zákona o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel absolvování praktické jízdy a obávám se, že se na to nevztahuje výjimka jako u výcviku pro získání ŘO (kde je z postaty věci evidentní, že cvičenec ŘO, o které usiluje, zatím nemá). Takže byste musel buď najít středisko bezpečné jízdy, které vám to lejstro dá i bez absolvování praktické jízdy, nebo je ukecat či vymyslet nějakou výmluvu ohledně chybějícího ŘP, ale pak riskujete, že budete dodatečně stíhán za přestupek dle § 125c(1)(e)(2) ZPPK (pokuta 5-10k, zákaz 6-12 měsíců, 7 bodů), přičemž důkaz o tom sám vyrobíte a budete muset předložit úřadu, který, bude-li trochu bystrý, může rovnou řízení zahájit (či předat podnět jinam, nebude-li sám příslušný).

EDIT: K tomu odečítání - ještě by teoreticky šlo tu jízdu absolvovat na nějakém okruhu mimo veřejné PK (na což se nevztahuje ZPPK a tedy ani zákaz plynoucí ze zadržení ŘP), ale obvolávat všechny vyžírky, co k pořádání těch pseudokurzů mají akreditaci, tu za vás nikdo nebude, a obávám se, že jim bude bližší udržení byznysu a neohrožení symbiózy s úřady, než ztráta jednoho klienta.
« Poslední změna: 11 Července 2018, 13:42:09 od hh »
IP zaznamenána