30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvětlení  (Přečteno 8285 krát)

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k podání vysvětlení
« kdy: 17 Června 2018, 19:58:39 »

Zdravím

Potřebuju poradit. Kamrád Evžen půjčil auto kamarádu Čendovi. Čenda je rozumný muž a proto se na dálnici mezi Kocourkovem a Hnojištěm vykvákl na zbytečné omezení rychlosti. Evžen tak dostal od odboru buzerace řidičů města Díra u Dálnice předvolání k podání vysvětlení.  Evžen chce samozřejmě vysvětlení podat a sdělit orgánu, že vozidlo neřídil a řidiče odmítá udat neboť udavačství se příčí jeho náboženskému vyznání a dobrým mravům. Cílem je řešení sPrdelem pováč je to levný a elegantní řešení. Evžen ani Čenda nechtějí hrát s úředníky na babu a raději si chtějí koupit levný odpustek sPrdel. No já teď potřebuji nějaký vzor dopisu pro Evžena, kde sdělí příslušnému úřadu v Díře u Dálnice, že do Díry v žádném případě osobně nepojede a sděluje milému orgánu, že vozidlo v době přestupku neřídil a kdo že jej řídil mu neřekne. Pomůžete mi to někdo naformulovat? Nebo má Evžen prostě odmítnout podat vysvětlení a buzeračnímu úředníkovi pro důkazní nouzi nezbývá, než z toho stejně udělat sPrdel?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2018, 20:10:47 »

O jak moc bylo překročeno? V obci a nebo mimo obec? Bylo měřeno automatizovaným zařízením bez obsluhy?

Nejlepší by bylo, kdybyste sem vložil anonymizovanou verzi výzvy.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2018, 20:15:59 »

Esli vy si v tom literárním zaujetí trochu nepletete odpustek a Sprdel.

Ále, pokud je Evžen skálopevně rozhodnut, že zaplatí pokutu v rámci odpovědnosti provozovatele, pak se otevírá prostor k inovativní taškařici, kdy je možné správnímu orgánu zamotat hlavinku nečím, co ještě neviděl. Například může Evžen vystavit pamflet, kterým uděluje Čendovi plnou moc ke všem úkonům, zejména uhrazení pokuty. Nebo sepíšou smlouvu o přenosu odpovědnosti provozovatele, kterou pošlou SO. Či můžete orgánu prostě sdělit, že jste neřídil, vinu rozhodně odmítáte, ale přejete si zaplatit pokutu a tak tímto žádáte o vystavení příkazu.

Možná plácám nesmysly, ale
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2018, 20:36:24 »

obávám se, že odpovědnost provozovatele je nepřenositelná, na to by Vám SO neskočil…
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2018, 20:38:04 »

Rychlost  95km/h v místě kde je přechodnou úpravou povolena max 80 km/h.
Zásadní problém je, že se ani Evžen ani Čenda nikdy nehodlají dostavit do stovky kilometrů vzdálené Díry u Dálnice, jejíž správní orgán je vysírá. Hledáme tak nejjednodušší a nejlevnější cestu, jak  celou věc elegantně ukončit i za případné mírné výpalné.

Dospěl jsem zatím k následujícímu:

Magistrát Města Prdelov
Odbor buzerace řidičů
Kapitána Rampy McKvaka 1

K rukám: Bc. Svině Líná
Č.J.: 12345
Věc: Písemné podání vysvětlení

Dobrý den,
reaguji na výzvu k podání vysvětlení kterou jsem obdržel dne 97.0.2018.
Tímto Vám sděluji, že řidičem vozidla se státní poznávací značkou ZDAREC1, jehož jsem provozovatelem, byla v době vyznačené ve Výzvě osoba blízká ve smyslu § 22 odst. 1 občanského zákoníku. Proto nemám co bych k danému skutku uvedl a má osobní účast by neznamenala žádný přínos pro dané jednání.

Teď bych to jen potřeboval učesat tak, aby Bc.Svině nemohla uplatnit pokutu za §137 500/2004, nemohla dále požadovat Evženovu návštěvu.

Kdybych byl Evžen, nebo Čenda Já, sdělil bych Bc.Svini Líné, že v době mého průjezdu na daném místě žádná značka s rychlostním limitem nebyla, jen se tam někde u kraje válel kus plechu a nechal je dokazovat, že v deném okamžiku nebyl ten papundekel povalený. Leč Já nejsem ani Evženem, ani Čendou a jejich prioritou je mít to z krku a nemuset nikam jezdit.


IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2018, 21:28:48 »

Jestliže se jednalo o překročení o 15 km/h a úřad skutečně zaslal výzvu k podání vysvětlení (a ne výzvu k zaplacení určené částky), pak nemůže zahájit sprdel.
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 17 Června 2018, 21:38:53 »

Čili si může vylízat prdel, ne?

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek, citace odstraněna. // Číkus
« Poslední změna: 17 Června 2018, 21:47:03 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 17 Června 2018, 21:46:31 »

Z Vámi poskytnutých informací to skutečně vypadá, že si (v tuto chvíli) může správní orgán maximálně vylízat prdel. Ale krom daní a smrti není jisté nic.
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 17 Června 2018, 21:53:06 »

Ok. Takže jim máme poslat toto?

Magistrát Města Prdelov
Odbor buzerace řidičů
Kapitána Rampy McKvaka 1

K rukám: Bc. Svině Líná
Č.J.: 12345
Věc: Písemné podání vysvětlení

Dobrý den,
reaguji na výzvu k podání vysvětlení kterou jsem obdržel dne 97.0.2018.
Tímto Vám sděluji, že řidičem vozidla se státní poznávací značkou ZDAREC1, jehož jsem provozovatelem, byla v době vyznačené ve Výzvě osoba blízká ve smyslu § 22 odst. 1 občanského zákoníku. Proto nemám co bych k danému skutku uvedl a má osobní účast by neznamenala žádný přínos pro dané jednání.

Na základě skutečností uvedených v tomto písemném podání vysvětlení žádám o projednání bez mé účasti. viz rozsudky I. ÚS 1849/08, 5 As 37/2000-67 a 1 As 32/2008-116


Pac a Pusu Tvůj Evžen


Nebo je třeba ještě nějaká náležitost, aby dali pokoj?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2018, 22:16:43 »

Ne, napište jim, že k osobě řidiče nebudete podávat vysvětlení. To stačí. Osobu blízkou do toho netahejte, zabrání vám to v případě potřeby se sám udat.
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 17 Června 2018, 22:29:26 »

Nevím, proč by se měl kdy Evžen sám udat. Pachatele nemají a hotovo. Nehledě na to, že Evžen vozidlo skutečně neřídil a nechce s tím mít nic společného.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 17 Června 2018, 22:31:47 »

Pokud následně pošlou odpustek,  může to být použitelná procesní taktika.
Není důvod si zavírat dveře.
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 18 Června 2018, 08:37:16 »

Pokud následně pošlou odpustek,  může to být použitelná procesní taktika.
Není důvod si zavírat dveře.

No, pokud bych náhodou potřeboval, aby se pilot přiznal, vždycky se může sám udat, ne? Nicméně beru to takhle, nemají řidiče, nemají pachatele. Pokud je pravda, že z toho už nesmí udělat sPrdel, můžou se jít klouzat. V případě potřeby dostanou i svědectví několika osob, s nimiž Evžen pobýval v danou dobu na druhém konci Bananistánu. Ale to už si s nima bude povídat zmocněná osoba s větším právním povědomím a dostanou s tím taky stížnost, že účelově ignorují povinnost prokazovat a nerespektují in Dubio Pro Reo. Čili předpokládám, že milá Bc.Líná to stejně raději vrazí na dno skříně.
IP zaznamenána

dedek

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 18 Června 2018, 23:17:48 »

Jestliže se jednalo o překročení o 15 km/h a úřad skutečně zaslal výzvu k podání vysvětlení (a ne výzvu k zaplacení určené částky), pak nemůže zahájit sprdel.

Ještě jednou. Asi jsem blbej. Znamená to, že už nemůžou vyvodit "objektivní odpovědnost provozovatele", nebo, že nemůžou teď?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 18 Června 2018, 23:32:17 »

Kolego Číkusi, není mi moc jasné, z čeho vyvozujete, že výzvou provozovateli vozidla k podání vysvětlení si SO zavřel dveře ke sprdeli. Asi mi uniká nějaká klička. Že by § 125h odst. 1 ?
« Poslední změna: 18 Června 2018, 23:34:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.