30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu  (Přečteno 5653 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Český telekomunikační úřad uložil České poště pokutu dva tisíce korun za tři nedoručené dopisy pro adresáta z Benátek nad Jizerou. Pošta uznala pochybení na straně doručovatele, který se nesnažil zastihnout adresáta doma a rovnou uložil zásilku na pobočku. Podle úřadu je takový postup možný jen ve výjimečných případech

https://ekonomika.idnes.cz/pokuta-ceska-posta-nedorucene-dopisy-cesky-telekomunikacni-urad-phl-/ekonomika.aspx?c=A180613_192729_ekonomika_amu

Cas zamestnat uredniky na CTU.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2018, 08:54:33 »

A Česká pošta tuto pokutu uložila tomu doručovateli... :-\
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2018, 09:19:36 »

Jistě teď ČP bude více tlačit na zaměstnance, protože je to výchovná "relativně nízká" pokuta.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2018, 09:50:02 »

Česká pošta si za to může sama, především díky nízkým platům (cca 15 hrubého), tím pádem nemají lidi a ti co musí roznášet, to dělají rychleji. A práci si ušetříme tak, jak je popsáno v článku, protože taxa je ukolová, nikoliv hodinová.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2018, 09:58:19 »

Nikdo Vas nenuti byt dorucovatelem ani fizlem... a neni to poprve co mi misto doruceni dopisu pristalo oznameni az 2.-3. den o ulozeni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2018, 10:10:48 »

Nikdo Vas nenuti byt dorucovatelem ani fizlem... a neni to poprve co mi misto doruceni dopisu pristalo oznameni az 2.-3. den o ulozeni.
Já dopis do ruky nedostal nikdy. Ověřeno, když jsem byl třeba nemocný a celý den doma. Mě by nevadilo, že pošta funguje, jak funguje, na balíky je tu PPL a jinak je k ničemu nepotřebuju. Problém je, že jejich služby mají významné právní následky. Stačí jim to odebrat (a prodat je nejvyšší nabídce) nebo systém upravit aby byl idiotenfest. V mekáči nebo amazonu taky lidé neberou žádný balík, ale mají tam systém který eliminuje lidské chyby na minimum.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2018, 10:36:00 »

Nikdo Vas nenuti byt dorucovatelem ani fizlem... a neni to poprve co mi misto doruceni dopisu pristalo oznameni az 2.-3. den o ulozeni.

Já jsem tam byl asi před 3 lety, vydržel jsem tam jeden měsíc  :D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2018, 10:42:43 »

PPL a podobný do domácnosti když jste celej den v práci je vážně super, nikdy víc. Využívám balík na poštu nebo uloženku. Poštu využívám často a nikdy žádnej problém. Jediný co mi vadí že všude ještě neberou karty.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2018, 11:41:22 »

PPL je super, pokud máš barák. Když to není dobírka, tak mi zásilku kurýr nechá na terase. Když je to dobírka, tak mu na té terase nechám v obálce o pár korun víc a zase vyřízeno.
Je to jen o domluvě, kurýr bývá rád, že to má vyřízeno hned a bez problémů.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #9 kdy: 14 Června 2018, 12:08:44 »

PPL a podobný do domácnosti když jste celej den v práci je vážně super, nikdy víc. Využívám balík na poštu nebo uloženku. Poštu využívám často a nikdy žádnej problém. Jediný co mi vadí že všude ještě neberou karty.
Poslat si něco na místo, kde přes den nejsem samozřejmě není moc chytré a praktické. Na poště kvetu, když vidím jejich systém sledování zásilek nebo když mi doručovatelka ztratila zásilku od úřadu a vše zůstalo v rovině "máňa říkala, že to tam hodila, tak prostě hodila". Nic proti nim nemám, jen bych jim sebral monopol a zamyslel se hlavně nad tím, že když Máňa brigádnice hodí dopis do koše místo do schránky a odškrtne si doručeno, má to stejné právní následky jako kdybych dopis opravdu dostal, přičemž nad tím není žádná kontrola, dohledatelnost atd. Prostě to visí jen na důvěře, což mi v právních věcech připadá fakt málo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2018, 12:27:00 »

Nic proti nim nemám, jen bych jim sebral monopol a zamyslel se hlavně nad tím, že když Máňa brigádnice hodí dopis do koše místo do schránky a odškrtne si doručeno, má to stejné právní následky jako kdybych dopis opravdu dostal, přičemž nad tím není žádná kontrola, dohledatelnost atd. Prostě to visí jen na důvěře, což mi v právních věcech připadá fakt málo.
No a právě proto jsem si hned po zavedení zřídil datovou schránku. Když pominu tu obrovskou úsporu času a peněz, tak mám hlavně klid, že nic důležitého nezmeškám.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2018, 12:53:54 »

No a právě proto jsem si hned po zavedení zřídil datovou schránku. Když pominu tu obrovskou úsporu času a peněz, tak mám hlavně klid, že nic důležitého nezmeškám.
Mám to samozřejmě také tak, to ale nic nemění na tom, že většina lidí je ohledně pošty na dost tenkém ledě. A mého virtuálního Helmuta nedoručení také pěkně vytočilo.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2018, 13:21:50 »

Jan Novák - Bohužel jsou eshopy které to jinak než přes PPL neposílají, a jinde to zboží nemaj nebo mají ale mnohem dražší
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #13 kdy: 14 Června 2018, 13:56:47 »

U PPL a nejenom tam jde využít osobní odběr, PPL má PPL ParcelShop. Nicméně, na "kvalitě" služeb ČP to nic nemění.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Doručovatel uložil zásilku rovnou na pobočku, pošta dostala pokutu
« Odpověď #14 kdy: 14 Června 2018, 17:59:14 »

No a právě proto jsem si hned po zavedení zřídil datovou schránku. Když pominu tu obrovskou úsporu času a peněz, tak mám hlavně klid, že nic důležitého nezmeškám.
Bohužel to ale šetří čas a zejména peníze i orgánovi.
IP zaznamenána