30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 80 km/h v nezastavěné části obce  (Přečteno 22898 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
[WIN] 80 km/h v nezastavěné části obce
« kdy: 30 Července 2014, 06:16:22 »

Po delší době na mne dopadla ocelová pěst dělnictva.

Před Velikonocemi mě změřili a zastavili PaChové na konci Chudolaz (severně od Mělníka) s tím, že jsem "jel moc rychle". Netušil jsem, kolik jsem jel, protože jsem se držel za dalšími dvěma auty, která zastavili taky. Ti podle všeho zaplatili na místě a jeden z řidičů vypadal hodně nešťastně. Dost možná přišel na nějakou dobu o řidičák.

Jakožto pilný čtenář DFENS blogu a těchto stránek (mockrát díky za ně chlapi, nebýt Vás, oholili by mě taky) jsem orgánovi hned řekl, že to nebudeme řešit na místě, ale pošleme vše do správního řízení. Dal jsem mu občanku a úspěšně předstíral, že nemám řidičák. Myslím, že to trochu zapůsobilo, nezkoušeli na mě ani obvyklé triky jako: "Víte, čeho jste se dopustil?", případně "Požil jste před jízdou alkohol?"

Poté mi sdělili, že mi naměřili 80 km/h, po odečtení odchylky 77 km/h. Dali mi i dýchnout s negativním výsledkem. Pak to začali sepisovat, během čehož jsem zázračně našel řidičák  ;). Bohužel OTP a zelenou kartu jsem opravdu zapomněl doma. Následně jsem mobilem vyfotil umístění radaru, místo měření a záznam o přestupku. Fotku radaru přikládám.

Následovalo pozvání na úřad (překvapivě neposílali příkaz, což je škoda, protože by uplynulo více času), omluvenka (shodou okolností jsem byl celý týden na služební cestě v Německu) a nová pozvánka. Na ouřad jsem se dostavil 22.7. Slečna byla velmi milá, usměvavá, korektní, pohledná a relativně spoře oděná, protože bylo fakt vedro a klimatizaci v Mělníku na ouřadě nemají. Navíc pro mě měla přichystanou velmi vtipnou dokumentaci k přestupku (foto z radaru přikládám), kdy jsem neudržel poker face a začal se nahlas smát. Návštěvu jsem si tedy opravdu užíval.

Kontrolní otázka za dva bludišťáky - co je moje auto zač (ten bílý flek uprostřed hlavní fotky)?

Něco jsem nadiktoval do protokolu (přikládám), vyžádal si kopii spisu, vyfotil si pár stránek z manuálu k radaru a požádal o lhůtu pro písemné doplnění v délce 15 dnů. Včera jsem sesmolil přiložený dokument. Jde v podstatě o klamnou operaci, která má ouřad zabavit (mimo jiné žádám ouřad, aby podal na policajty trestní oznámení  :o), hlavní trumfy si nechávám v záloze až na výslech policajtů, případně na doplnění po něm. Do té doby je tady nechci publikovat, protože je to tu přece jen volně přístupné a ouřad by mohl dlouze přemýšlet nad protitahem.

Myslím, že i tak je v podání dost argumentů na to, abych byl zproštěn obvinění z přestupku a může se to hodit i dalším obětem silničního fašismu. Každopádně budu vděčný za komentáře a připomínky. Do pošty to dám asi v pátek večer.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #1 kdy: 30 Července 2014, 09:17:02 »

To si dělají prdel s tou fotkou z radaru, dvě auta v zákrytu, to je game over  :D

Fízly bych výslovně vyslechnout nikdy nechtěl, protože je vždy fajn bod do odvolání to, že rozhodli jen na základě úředních záznamů a nevyslechli fízly (rozpor s ustálenou judikaturou). Jinak tomu není moc co vytknout, je to správně podané v tom smyslu, aby dotyčného úředníka nevyhnutelně napadlo "tenhle asi bude kurva pracnej, složitej a asi ho stejně neuvaříme"  :)
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #2 kdy: 30 Července 2014, 10:57:18 »

:D teda že si vlezou za sklo to fakt může napadnout jen dopravního fízla ale zase berme to tak že pro jejich účel (90% řidičů proste zaplati) je to fajn place...
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2014, 11:06:16 »

jkraus222: Díky moc, trochu to učešu a podám.

Ohledně výslechu policajtů - tady jsem si fakt jistý vítězstvím, proto jsem tam zatím ani neuváděl odkazy na judikáty a hlavní trumfy; výslech beru jako trénink na dobu, kdy to můžu opravdu potřebovat.

tomasmaladd: Ve spisu je papír od Policie, že ti ostatní dva to zaplatili. Váhal jsem, jestli jim mám pomoct, ale každému z nás se věnoval jeden policajt, já hledal papíry a pak už bylo pozdě.... Jestli to byl pro někoho z nich druhý podobný přestupek s krátkým odstupem, je to fakt o papíry.
IP zaznamenána

OdVeci

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2014, 08:33:23 »

V protokolu mě teda dostal odstavec dva a v něm termín "likvidační stanoviště."  8)
IP zaznamenána

lopata

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2014, 14:11:03 »

Jak to dopadlo nebo probiha? Podani je zajimave. Ted jeste jak to dopadne.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #6 kdy: 10 Října 2014, 17:40:07 »

Me otaceni se na svetelne krizovatce a nasledne nepredlozeni zelene karty stalo 2500.

Spravni rizeni jsem ustal do prekluze (pro otaceni), ale vypekli me na zelene karte. Ta je podle jineho zakona a nepromlci se za rok. Staci jim zahajit rizeni do roka.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #7 kdy: 11 Října 2014, 20:24:24 »

Od návštěvy v Mělníce je klid, nic dalšího nepřišlo. Netlačím na to. Podle mě je jim jasné, že bych se odvolal. Středočeský kraj je údajně zavalený a odvolání nerozhoduje dřív než za půl roku. Od přestupku už je to skoro půl roku a ještě neproběhly výslechy policajtů, takže to asi strčili na spodek hromady a nechávají to vyhnít....

Zelená karta je v samostatném vlákně http://30kmh.cz/index.php?topic=588.0
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #8 kdy: 12 Prosince 2014, 12:42:59 »

vy jste všichni právníci, co si tyhle dopisy vymýšlíte?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #9 kdy: 13 Prosince 2014, 13:51:09 »

Nevím, jak ostatní, ale já právník nejsem a neutrpěl jsem ani právní vzdělání. S trochou snahy a inspirace z Internetu ale není problém sepsat odvolání.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #10 kdy: 01 Února 2015, 22:41:03 »

Tak me tam dneska sloupli taky, uvidime jakej to bude mit dalsi prubeh, pac ta kontrola nebyla vubec korektni a jsem moc zvedavej, co vsechno bude ve spise.

Aspon jsem za tech skoro tricet minut, co jsem cekal, az to tam rucne vypise (starej zazloutlej blanket snad jeste z minulyho rezimu - pritom tam byli v novy pomalovany T5), mohl z nudy mavat na vsechny prijizdejici a trochu jim kazit ksefty.

Taky to na zacatku zacalo "pratelsky", a skoro bych mu na dve kila na miste kejvnul, nakolik jsem nechtel pri peknym pocasi a nedeli ztracet cas. Kdyz ale nechtel slevit z bodu, tak jsem si taky rekl, ze si z toho udelam cviceni z legislativy a asertivity.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #11 kdy: 01 Února 2015, 23:08:26 »

Přeju hodně štěstí.

U mě pořád klid, pomalu začínám slavit (případ se dá do prekluze stihnout už jen teoreticky, mají na to jen dva a půl měsíce a ještě nestanovili ani termín pro výslech cajtů). Pravdou je, že jsem měl "štěstí", že mě tak mizerně vyfotili...
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #12 kdy: 01 Února 2015, 23:36:15 »

Ja kazdopadne musim podotknout, ze jsem se dlouho kvuli mereni necejtil tak vojebanej, jako tady. 66kmph uprostred niceho, kde akorat zmrdi neukoncili obec. To se citim objektivneji sam provinilejc, kdyz to sypu kilem na Vrsovicky smerem k Synkaci napr....

Vyuziji kdyztak i tvych poznatku, kdyz na to prijde rada. Ale mam trochu pocit, ze to mozna skonci trochu drive. Uvidime :)
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #13 kdy: 25 Března 2015, 21:28:16 »

Prekluze je na dosah, teď už není ze strany orgánů šance to stihnout.

Doplním tedy ještě ta esa, která v podání nejsou, a která jsem si schovával:

1) Měření neproběhlo v obci - ta je definována jako zastavěné území, jehož začátek a konec je označen značkami. Od místa měření však byla nejbližší stavba vzdálena přes 50 metrů.

http://www.mapy.cz/s/gKp7

2) Značka na vjezdu do obce z mého směru jízdy byla přeškrtnutá - viz foto.

Adminy prosím o přesunutí vlákna do sekce ukončené případy
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:80 km/h v nezastavěné části obce
« Odpověď #14 kdy: 28 Března 2015, 18:44:20 »

Zneuziju tema, dokud neni uzavrene. Pripadne ho pak za sebe i doplnim a rozsirim.

Tak prestupek z kraje unora se prece jenom dostal do dalsi faze, prisla vyzva k ustnimu jednani na zacatek dubna.
Urcite budu cerpat primo od autora se stejnou zkusenosti, pripadne bych se ozval primo pres PM, pokud muzu :)

Pro zacatek se zeptam co omluvenky, respektive jakou formu lze doporucit. Tedy vyjma doktoru, protoze aktualne k ruce zadneho spolupracujiciho nemam. Ty si tu zminoval sluzebku v Nemecku, jak jsi to formuloval a dokladal? Potencialnich zamestanavatelu a tedy nadrizenych co me muzou nekam vyslat mam dost, takze by to pro me bylo nejschudnejsi.
Klidne pro klid pis primo do zprav. Diky!
IP zaznamenána