30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče  (Přečteno 7608 krát)

smrtibracha

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« kdy: 01 Března 2015, 20:57:28 »

Zdravím všechny. Dlouho jsem listoval na tomto skvělém webu a nějak jsem nikde nenašel jasně řečenou jednu věc:

Může PČR považovat měření příslušníky, pokud nijak nezastavují vozidla a pouze obesílají domnělé hříšníky, kterým domněle naměřili vyšší rychlost k podání vysvětlení, za měření automatizovaným systémem podle §125 f) 2)a)?

Pokud by toto měření za automatizovaný systém považováno nebylo, pak by mělo stačit osobně odepřít podání vysvětlení v Kongresové, nebo ještě lépe jim písemně podat vysvětlení, že vysvětlení podle §61 odstavec 3 odpírám, a vůbec se nenechat stresovat osobní návštěvou a nějakou fotografií, a na SPRDEL tím nedojde?
 
Jaký po odepření podání vysvětlení předpokládáte další vývoj?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2015, 21:50:08 »

Nemůžou ale dělají to, ohýbat zákon zvládají dokonale. Je třeba se aktivně bránit. Jinak ignorace opicajtů je základ :)
IP zaznamenána

smrtibracha

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2015, 23:28:34 »

Nemůžou ale dělají to, ohýbat zákon zvládají dokonale. Je třeba se aktivně bránit. Jinak ignorace opicajtů je základ :)
No, právě že jsem to slyšel, tak se na to ptám. Setkal jste se s tím v Praze někdo? Máte tu někdo zkušenost s písemným odepřením vysvětlení poslaném do Kongresové? Jejich přání abych se dostavil osobně neberu moc vážně.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2015, 15:47:01 »

Odpírat podání vysvětlení PČR písemně považuji za ztrátu času, jedině snad v rámci aktivního přístupu k délce řízení byste ještě před jeho odesláním mohl požádat o změnu termínu. Doporučoval bych jejich psaní uložit do nádoby na spam a zapomenout, že kdy přišlo.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2015, 16:07:08 »

Dopisy z Kongresovky odjakživa ignoruju a dosud to vždycky tím jejich prvním dopisem skončilo.
IP zaznamenána

smrtibracha

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2015, 16:36:18 »

Dopisy z Kongresovky odjakživa ignoruju a dosud to vždycky tím jejich prvním dopisem skončilo.
Mně ale naprášil zaměstnavatel, nicméně auto bylo v tu chvíli v režimu podle smlouvy na soukromé užívání. Nechci, aby se to vrátilo k zaměstnavateli formou SPRDELe, ale akceptovat, že provozovatelem ve smyslu Z361 jsem já, aby se pokusili SPRDEL aplikovat na mě.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #6 kdy: 03 Března 2015, 12:04:30 »

Citace
Nechci, aby se to vrátilo k zaměstnavateli formou SPRDELe
Zaměstnavateli se to maximálně vrátí formou výzvy k uhrazení určené částky, pokud PČR vůbec věc předá na MNV. V reakci na výzvu může zaměstnavatel sdělit Vaši totožnost. Teprve pokud tak neučiní, případně pokud Vy nezvládnete po nahlášení totožnosti další postup, přejde věc do správního deliktu.

Citace
akceptovat, že provozovatelem ve smyslu Z361 jsem já, aby se pokusili SPRDEL aplikovat na mě.
Provozovatel je buď vlastník vozidla, nebo jiná osoba zapsaná v registru vozidel jako provozovatel.

Shrnuto a podtrženo, rada stále stejná: nereagovat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Měření rychlosti PČR - neztotožnění řidiče
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2015, 16:00:59 »

Citace
Nechci, aby se to vrátilo k zaměstnavateli formou SPRDELe
...... přejde věc do správního deliktu.

Pokud měřili přímo pomahači, což by mělo být jasné ze zápisu přestupku, tak sprdel nepřipadá v úvahu.
Nechat vyhnít a řešit pokud postoupí do dalšího kola. 
IP zaznamenána