30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování na invalidech  (Přečteno 8476 krát)

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování na invalidech
« kdy: 08 Června 2018, 22:19:32 »

Zdravím,
načteno mám, ale tohle je moje prvotina, tak prosím o ujištění, nebo přesměrování..

19.3.2018 spáchán zločin viz dokumenty, lísteček odvál vítr, nebylo na něm napsáno o co se jedná
13.4.2018 výzva k podání vysvětlení od MP - ignorace - taky tam nebylo napsáno o co se jedná
6.6.2018 výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky - a co teď dál:

1 - ignorace - povede k přestupku provozovatele, nebo taky nikam
2 - napráskání sebe sama - měl bych to obhájit
3 - napráskání helmuta/deadthmuta - tuto variantu prozatím úplně nepreferuju

Situace - znáte to, narvané parkoviště u obchodu..parkoviště je soukromý pozemek ve vlastnictví společnosti vlastnící obchod, označené cedulí "soukromý pozemek". Značky jak svislé tak vodorovné jsou v pořádku. Poptal jsem majitele pozemku o informaci, zda dal MP souhlas k vybírání výpalného - zatím čekám na odpověď, která možná ani nepřijde.. dále - i na IP12 je možno zastavit na méně než 3 minuty - tady asi bude záležet na tom co mají ve spisu, ale silně pochybuju že by to prokázali

Vybírám z možností 1 a 2 a nejsem si úplně jistý, co zvolit. Uvědomuji si, že jsem měl počkat 10 dní na vhození zásilky do schránky.. ale měl jsem zkrátka důvod vyzvednout dřív :) Z části to beru jako možnost zvýšit si skill, ale radši bych to měl co nejdřív z krku..

Co mi ale není úplně jasné - jak je to se lhůtou 60 dní, kdy musí úřad zahájit řízení od doby, co se o přestupku dozvěděl.. kdy se to úřad dozvěděl? To najdu ve spisu?

Předem díky, přikládám anonymizované dokumenty (některé formulace tam jsou celkem zajímavé - například vyhrožování připsáním bodů provozovateli vozidla..)
« Poslední změna: 09 Června 2018, 07:54:03 od Stastlivec »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2018, 22:29:24 »

Variantu 2 bych zavrhl. Jestli se nepletu tak na IP12+O1 (invalidech) ten 3 minutový limit neplatí, je tam i zakázáno vjet
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2018, 22:40:43 »

Primarne mi jde o to jestli tam vubec muzou skodit, zavora tam sice neni, ale oznaceni soukromeho pozemku ano
Ale ok, nebyl jsem si tim jisty
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2018, 23:33:37 »

Primarne mi jde o to jestli tam vubec muzou skodit, zavora tam sice neni, ale oznaceni soukromeho pozemku ano
Ale ok, nebyl jsem si tim jisty

Použít Helmuta.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2018, 02:29:54 »

Carovy kod vpravo nahore vypada dost unikatne, take bych zacernil. Plus alespon dny z datumu.
« Poslední změna: 09 Června 2018, 02:33:52 od Neridic »
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2018, 07:54:26 »

díky, opraveno
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2018, 09:17:35 »

Takže udat Helmuta, pro spis až po udání?

Jaké jsou zkušenosti s aktivitou MU Černošice? Jedou turbo model?
« Poslední změna: 11 Června 2018, 09:34:52 od Stastlivec »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #7 kdy: 11 Června 2018, 11:31:38 »

Doporučuji udat Helmuta, ale až tak po 30 dnech.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #8 kdy: 11 Června 2018, 11:50:41 »

Ve vyzve to chteji ve stejne lhute jako odpustek s tim, ze pak budou ''pokracovat'' v setreni a po 60ti dnech to rovnou hodi na prestupek provozovatele, takze ta lhuta neni smeroplatna? Nebo je tam nejaky skryty umysl? :-)
Ty lhuty mi davaji zabrat..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #9 kdy: 11 Června 2018, 17:00:49 »

Aby to SO mohl překlopit tak musí splnit obojí..
..za 60 dní šetření nenalezl podezřelého
..a poslal provozovateli odpustek a ten ve lhůtě nezaplatil ani nenapráskal

a tak provozovateli stačí udat řidiče ve lhůtě která skončí později.

Třebas když SO pošle odpustkovou výzvu hned druhý den a provozovatel napráská řidiče až za měsíc tak SO stejně nemůže překlopit protože nesplnil tu podmínku 60 dní šetření..

Ale pozor.. neplatí to pro placení odpustku.. tam je jen lhůta 15 dní podle výzvy.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #10 kdy: 11 Června 2018, 17:26:55 »

Chapu, uz mi to dava smysl, takze ted bude zalezet jestli si pak oni pohlidaji tu 60ti denni lhutu, ja je vlastne budu zdrzovat.. To je dobry, diky za rady, cca za mesic se ozvu :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #11 kdy: 11 Června 2018, 18:53:01 »

Ale pozor na to že těch 60 dní asi není dobré využívat do krajnosti.. navíc je to lhůta pro úřad a tak neplatí že stačí poslední den dát na poštu..

a další problém je že se to počítá od chvíle kdy se SO o přestupku dozvěděl.. a to se většinou v dopisech nepíše a tak často není jasné kdy se SO přesně o přestupku dozvěděl a takže ani kdy ta lhůta přesně skončí.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #12 kdy: 11 Června 2018, 18:58:30 »

Jj pocitam s temi cca triceti dny, da se to datum kdy se o prestupku dozvedeli zjistit ze spisu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #13 kdy: 17 Června 2018, 23:51:24 »

Ze spisu by to mělo být možné jednoznačně určit. Jinak myslím, že stačí znát datum přestupku a přičíst 60 dnů. Pokud vím tak nic takového zatím nemají. Problém je pokud odpustek přijde později než 45 dnů od přestupku. Pak se tahle úvaha nedá použít a pokud nezáte to přesné datum, je třeba posílat udání hned 16 den od přijetí odpustku.
« Poslední změna: 18 Června 2018, 00:11:15 od pk202 »
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na invalidech
« Odpověď #14 kdy: 18 Června 2018, 08:00:00 »

Odpustek prisel temer po trech mesicich od prestupku, takze 16. den bude nekdy 22.6., coz je trochu problem, nebot dovolenkuji a nemam nic u sebe.. Pocital jsem s temi cca triceti dny, to uz budu zpet..
IP zaznamenána